Jump to content

ciasto


Guest Rokka

Recommended Posts

Co jakiś czas śni mi się że jem lub kupuję, ewentualnie też piekę ciasto (choć to rzadziej). W ostatnim śnie kupowałam ciasto w sklepie wraz z siostrą. Ja kupiłam mniejszy kawałek, z jasna masa i z wiśniami. Ciasto przypominało podłużny tort.Siostra kupiła z 5 x więcej ciasta, w kolorze czekolady z taką samą masą. Po przyjściu do domu jadłam ciasto, smakowało mi. Za oknem padał śnieg i trochę wlatywał, przez zamknięte okno, do domu. Za oknem również ludzie latali swobodnie i czułam ,że to jest normalne. Potem poczułam, ze mam w domu strażnika , jakby z przydziału, do opieki nade mną. Nie przeszkadzał mi, raczej obojętnie podeszłam do jego obecności.

 

Proszę o interpretację snu.

 

Ps: Często śni mi się motyw chleba, piękne bochenki, wypieczone i smaczne. Prosto z piekarni lub ze sklepu.

Link to comment
Share on other sites

jestem teraz, tj mam ograniczone spożycie różnych rzeczy, też myślałam, ze o to chodzi ale ja nie lubię ciast, poza tym śniły mi się nawet gdy nie byłam na diecie

Link to comment
Share on other sites

nie wszystko mogę jeść, tylko lekkostrawne, ale biszkopt to akurat mogę, tłustego nie mogę, smażonego; Chodzi o to, ze te motywy mi się ciągle przewijają w snach, tj. ciasto i chleb.

Edited by Cattaraa888
Link to comment
Share on other sites

I jedno i drugie jest pieczone i z mąki stąd te moje skojarzenia. Jedna jest uznana za potrawę codzienną druga za odświętną. Tort to jestem w stanie podpasować pod tłuste ale tu raczej dopatrywałbym sie symboliki innej a mianowicie tęsknisz za jakimiś potrawami które lubisz anie możesz jeść, zaś twoja podświadomość interpretuje ci to jako chleb (może jedna z tych potraw jest w naormalnym menu dosyć często) a drugą jako ciasto ( zaś tą jesz nie zbyt często i powiedziałbym od wielkiego dzwonu). To moje spostrzeżenia na temat twojego snu.

pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

Ja bym powiedziała ze to ciasto/tort to swego rodzaju na oczekiwanie na jakąś uciechę, radość, takie osłodzenie sobie codziennego życia.. tymbardziej że za oknem jest śnieg (zima), co sugeruje trudniejszy okres w życiu.

 

Wspomniałas tez o chlebie - w zależności od kontekstu - mozna wnioskować na jakieś plany, króre trzeba w jakis sposób nie tyle realizować co ogólnie dać ku temu odpowiednie warunki (wiadomo - aby ciasto wyrosło, musi być odpowiednio wysoka temperatura w piecu chlebowym).. no a jedzenie tego chleba, to juz sa korzysci wynikajace z tych planów :okok:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...