Skocz do zawartości

[Problem] Budzik - Zabójca Snów


Denosis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jak wiemy skończyły się wakacje. Jak większość ludzi , wracam do szkoły. W wakacje nie było dnia , żebym nie zapamiętał snu. Codziennie rano po delikatnym przebudzeniu , zamykałem oczy i przypominałem sobie sen.

 

A teraz mam problem.

 

Śpie sobie , a tu budzik dzwoni , wyrywa mnie z łóżka , ja go gasze ... I jak usiąde i próbuję przypomnieć sobie sen... NIC ! Zapamiętałem tylko pare snów od pierwszego września ...

 

Jest może jakiś sposób na ten budzik, żeby sny sobie przypomnieć po gwałtownym obudzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że jak psychiczny cenzor nie jest dostatecznie osłabiony to ma tendencje do regeneracji. Znaczy- jak nie zapisywałem snów to zapominałem je szybko a jak zapisywałem i osłabiałem cenzora- zdawało mi się zapamiętywać nawet 2(jesli budzilem sie na przykład po 2 godzinach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie Twój organizm przyzwyczai się do budzenia o stałej godzinie i zaczniesz się budzić jeszcze przed dzwonkiem. Kwestia czasu, a wtedy zyskasz te parę minut na spokojne poleżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nastaw sobie na dwie godziny, pierwszy będzie powiedzmy 5-10 minut wcześniej od drugiego, miej go przy łóżku żebyś nie musiał wstawać, wtedy nie będziesz też musiał otwierać oczu, po prostu wyłączysz budzik "na oślep", przypomnisz sobie sny, a drugi na wypadek jakbyś jednak zasnął drugi raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Page, w takich wypadkach często mam coś takiego jak opisywałam w innym temacie: Rano mam coś zrobić i potem mam wizję, że to robię. Nawet kilkanaście razy się to powtarza. Tak samo jest kiedy dostanę sms'a rano i myślę sobie, że zaraz go odbiorę. I wtedy też te wizje, że go odbieram ( w mięśniach czuję jak biorę komórkę do ręki :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie Twój organizm przyzwyczai się do budzenia o stałej godzinie i zaczniesz się budzić jeszcze przed dzwonkiem. Kwestia czasu, a wtedy zyskasz te parę minut na spokojne poleżenie.

 

Spróbuj autosugestią, przed zaśnięciem sobie powtarzać, że np. obudzisz się o 6. Tylko ty musisz w to wierzyć a nie, że sobie będziesz powtarzał i myślał, że tak się nie stanie bo wtedy się nie stanie.

I po jakimś czasie faktycznie, zaczniesz budzić się o tej 6-tej. Bo tak działa nasza podświadomość.

Ja tak miałam kilka razy (bo zazwyczaj przed snem zapominam o tym, poza tym nie jest mi na razie potrzebne wstawanie o określonej godzinie), że przez autosugestię obudziłam się tam o zasugerowanej godzinie.

I też czasem mam tak, że jak zostanę 'wyrwana' ze snu to go nie pamiętam... I właśnie przez takie sytuacje mam luki w swoim dzienniku snów x.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w woli tematu. Zauważyłem zależność zapamiętywanie snu a ilość przebudzeń w nocy. Jak śpie bez przebudzenia pamietam 1, czasami 2 sny. W te wakacje jednej nocy przebudziłem się 5 razy i pamiętałem 5 snów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zazwyczaj człowiek zapamiętuje 1 lub 2 ostatnie sny. Co nie znaczy, że nie jest możliwe zapamiętanie wszystkich snów. Aczkolwiek też to zauważyłam, że im częściej się w nocy budzę tym więcej snów pamiętam.

Ale czasem mam tak, że się przebudzę w nocy, miałam jakiś świetny sen warty zapamiętania i jest tak, że mogłabym go zapisać aczkolwiek mi się nie chce i wtedy myślę 'na pewno zapamiętam'. A rano okazuje się, że nic z tego snu nie pamiętam, eh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwym jest żebyś zapamiętał/a wszystkie sny, ponieważ nigdy nie zapamiętasz tego co ci się przyśniło podczas głębokiego snu w stanie delta, zapamiętujesz tylko sny ze stanu theta, czyli te które masz po zaśnięciu i przed wybudzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...