Jump to content

Medytacja jedności z Ziemią.


Guest Vayen

Recommended Posts

Jesteś cząstką wszechświata. Zostałeś stworzony, tak jak i Ziemią przez naszego Ojca. Jesteśmy jednością. Odczuj tę jedność, pokochaj Matkę Ziemię. Podziękuj jej za jej troskę i opiekę. Ta medytacja pomoże Ci odczuć energetycznie i fizycznie nasze współistnienie.

 

1. Usiądź wygodnie. Rozluźnij ciało. Napnij wszystkie mięśnie i rozluźnij.(powtórz trzy razy).

 

2. Oddychaj spokojnie. Powoli pogłębiaj oddech.(zrób 10 oddechów).

 

3. Policz od trzech do jednego. Znajdujesz się w stanie alfa. Jesteś całkowicie rozluźniony, wyciszony, spokojny.

 

4. Przenieś się do lasu. Poczuj zieleń pod stopami. Rozejrzyj się wokół, poczuj zapach lasu, spójrz na drzewa , poczuj dłonią ich fakturę, poczuj zapach. Poczuj pod stopami mech. Zdejmij buty i odczuj bosymi stopami jego miękkość, świeżość. Spaceruj po lesie. Usłysz śpiew ptaków. Zobacz światło przebijające się przez konary drzew. Oddychaj. Głęboko. Poczuj zapach świerku , sosny. Poczuj miłość do tego miejsca . To Twój dom. To Ziemia. Woła o miłość do Was. Zobacz jak , drzewa, zwierzęta, cały las woła. Wsłuchaj się , one proszą Wasze serca, o energię miłości.

 

5. Usiądź w tym lesie. Poczuj z nim jedność, stań się nim. Jesteś ptakiem i drzewem ,i krzewem jagód, i mchem, i mrówką. Poczuj jedność. Rośniesz i ogarniasz swym odczuwaniem cały las. To Twój dom. To Ziemia. Odczuj tę jedność . Jesteś wszędzie. W górze, w dole i obok. Twoja świadomość obejmuje cały obszar lasu , jakbyś stał się balonem, w którym znajduje się las. Oddychaj. Ukochaj to miejsce. Jesteś szczęśliwy i radosny. Poczuj przepełniające Cię szczęście.

Przekłuj teraz balon i wróć do swego ciała. Oddychaj chwilę spokojnie.

 

6. Jesteś teraz na łące. Usiądź i rozejrzyj się w wokół. Widzisz w oddali łany zbóż. Bliżej, rozciąga się przepiękna zielona łąka, pełna kwiatów. Rozpoznaj te kwiaty. Na jednym z nich usiadł motyl. Przypatrz mu się .Trzepocze skrzydełkami. Jakże piękny kolorowy. Zobacz wzory i kolory na skrzydełkach. Na innym kwiatku usiadła pszczoła. To przepiękny czerwony mak. Pszczoła z zapałem pobiera nektar. Przypatrz się jej. Jakże jest spokojna i piękna . Spójrz na niebo. Błękit rozlewa się leniwie. Słońce mocno grzeje .Jakże jest przyjemnie. Małe chmurki przybierają przeróżne kształty. Przypatrz się im . Co przypominają? Lekki, ciepły wiaterek rozwiewa Twoje włosy. Oddychaj głęboko. Czujesz zapach siana., trawy. Wdychaj ten zapach. Na niebie widzisz ptaki. To skowronek i w oddali bociany. Przepiękny śpiew słowika, przepełnia Twoje serce. Cała łąka ,traw, kwiaty, ptaki, motyle , pszczoły proszą o Wasze serca , o energię miłości. Czekają na Twoja miłość. To jest Twój dom. To Ziemia. Poczuj jedność z tym miejscem. Odczuj tę jedność . Jesteś wszędzie. W górze, w dole i obok. Twoja świadomość obejmuje cały obszar łąki, jakbyś stał się balonem, w którym znajduje się łąka. Poczuj jak rośniesz. Oddychaj. Poczuj tę jedność. Ukochaj to miejsce. Jesteś radosny i szczęśliwy. Poczuj przepełniające Cię szczęście. Przekłuj teraz balon i wróć do swego ciała. Oddychaj spokojnie.

 

7. Przenieś się nad morze. Usiądź na brzegu. Spójrz przed siebie. Widzisz bezmiar wody. Morze jest spokojne. Małe fale delikatnie przysuwają się do Ciebie i muskają Twoje stopy. Woda jest ciepła. Jest Ci przyjemnie. Spójrz na niebo. Jest przepiękne, bezchmurne . Słońce mocno przypieka, jest południe. Delikatny wiatr odsuwa z twarzy włosy. Jest spokojnie i przyjemnie. Oddychasz głęboko. Słyszysz szum fal. W powietrzu unoszą się krzykliwe mewy. Oddychasz spokojnie i głęboko. Napełnij się tym świeżym powietrzem. Poczuj zapach jodu. Zanurz dłonie w piasku. Zobacz jak piasek przesypuje się między palcami. Oddychaj tą okolicą. Poczuj ją całym sobą. To miejsce prosi o Twoje serce, o energię miłości. Czeka na Twoją miłość. Odczuj jedność. Jesteś wszędzie, jakbyś stał się balonem. Rośniesz. Odczuj jakby całe morze i plaża znajdowały się w Twoim wnętrzu. Twoja świadomość jedności obejmuje cały obszar który widzisz. To Twój dom .To Ziemia. Ukochaj to miejsce. Jesteś szczęśliwy i radosny. Poczuj przepełniające Cię szczęście. Przekłuj teraz balon i wróć do swego ciała. Oddychaj spokojnie.

 

8. Jesteś jednością ze swoją planetą. Jesteś jednością z Ziemią. Ziemia oczekuje Twojej miłości. Otwórz swe serce i wyślij z niego strumień złotego światła, niech obejmie całą kulę ziemską. Widzisz jak Ziemia zmniejsza się i wnika do Twego serca. Jest Tobą. A Ty jesteś nią. Noś ją w swym sercu. Kochaj ją. Ty i Ona to jedność.

 

9. Wróć teraz do siebie. Do miejsca w którym jesteś. Policz teraz od jednego do trzech i znajdziesz się w swoim ciele. Tu i teraz.

Życzę przyjemnej medytacji.

 

 

Źródło: Medytacja jedno?ci z Ziemia - Forum Dzieci Indygo

Edited by Vayen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...