Jump to content

Niższa płaszczyzna astralna


Guest Vayen
 Share

Recommended Posts

,,Kiedy człowiek umierając opuszcza swe ciało, srebrna nić łącząca niegdyś eteryczne ciało z ciałem fizycznym zostaje przerwana. To co pozostaje to dokładna replika ciała fizycznego, lecz jest ona lżejsza, subtelniejsza i bardziej tętni życiem. Pierwszym wymiarem, jaki napotyka duch po opuszczeniu wymiaru fizycznego, jest niszy wymiar astralny wibrujący z częstotliwością zbliżoną do tej, z jaką wibruje rzeczywistość ziemska. Znajduje się on pomiędzy ziemią, a wyższymi sferami. Wiele duchów opisywało go jako bardzo gęstą mgłę. Poziom ten jest szary i zaciemniony. Duchy nie trzymają się na poziomie astralnym zbyt długo. Jedynie te nie w pełni rozwinięte pozostają w tym ciemnym świecie. Na niższym poziomie astralnym myśli są słyszane i widziane bardzo wyraźnie. Duchy nie mogą ukryć swoich myśli. Często nazywamy ten świat wysypiskiem naszych myśli i emocji. Kiedy duchy decydują się pozostać w tym niższym astralnym wymiarze, stają się zbiorowym wytworem ludzi obsesyjnie przywiązanych do nierozwiązanych spraw natury emocjonalnej, zazwyczaj negatywnych, takich jak: gniew, zazdrość, depresja, samotność, wina, uzależnienie, okrucieństwo, nienawiść. Niższy świat astralny jest ponurym miejscem, ponieważ duchy zdają się wykorzystywać negatywną energię nagromadzoną w tym zbiorowym tworze, jak gdyby były w stanie psychicznego uwięzienia. W niższym poziomie astralnym znajduje się wiele niekompletnych, nieludzkich larw astralnych i tworów myślowych stworzonych przez strach. Istnieją tam wszelkiego rodzaju myśli. Osądy, uprzedzenia, ignorancja duchowa i niezrozumienie składają się na te niekompletne formy myślowe. Myśli te pozostają w tej rzeczywistości sfery ciemnej energii. Wielu chrześcijan odnosi się do niższego poziomu astralnego jako piekła. To nie jest miejsce ognia i siarki jak nam mówiono, ale pozostałości negatywnych myśli.''

 

 

Źródło: Jan Van Praagh ,,Duchy pośród nas''

Edited by Vayen
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dlatego zawsze powtarzam,ze nie ma najmniejszego sensu ograniczac sie do poznawania tylko i wylacznie swiata astralnego.

Poznanie swiata duchowego,powinno byc dla nas priorytetem,zawsze.Wiadomo wiele czeka tam na nas niespodzianek(nie zawsze milych zreszta),ale coz,nigdy nie mowilem ze Magia jest prosta dziedzina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...