Jump to content

drabina, dwie stłuczone szklanki


karolinna
 Share

Recommended Posts

Witam. Proszę o interpretację, lub jakieś wskazówki co do znaczenia snu.

Byłam na imprezie u moich kuzynów. Bawiliśmy się w ogrodzie na świeżym powietrzu. Nie pamiętam pory dnia, ale wydaje mi się, że zbliżał się wieczór. Było ciepło. Przyszłam tam sama. Spotkałam chłopaka, którego widywałam (tak mówiłam we śnie) wcześniej. On był ze swoją dziewczyną. Generalnie w rzeczywistości ich nie znam.

Ktoś nas sobie przedstawił, a on powiedział, że widzieliśmy się już kilka razy. Kiedy usłyszałam jego przezwisko skojarzyłam, że juz wcześniej je słyszałam i że on to własnie on. Rozmawialiśmy trochę, nie pamiętam już o czym.

Impreza dobiegała końca. Ludzie zaczęli się rozchodzić. Jego dziewczyna też poszła, on został.

Weszliśmy do domu- ja, ten chłopak, gospodarze imprezy i ktoś jeszcze. Zaczęliśmy akcję 'sprzątanie'. Dom był dwupoziomowy, tzn. był parter i schody- taka drabina- na górę. Raz weszłam na górę- było ok. Potem zauważyłam, że ta drabina nie jest stabilnie przymocowana do podłogi tego piętra (nie wiem jak to ująć :jezyk2:). Dodatkowo można ją było przesuwać. Kiedy stała w innym miejscu- wszystko wyglądało jak najbardziej ok.

Weszłam na nią drugi raz i ta drabina się przewróciła- leciała do ziemi w taki sposób, że będąc na niej, wylądowałam na 'czterech łapach'. Nic mi się nie stało, ale troszkę byłam przestraszona.

Dodatkowo trzymałam w dłoni szklankę, która na skutek upadku potłukła się. Oczekiwałam, że ktoś mnie za to 'ochrzani', ale nic takiego miejsca nie miało.

Potem obserwowałam jak ten chłopak próbuje wyjąć szklankę. Wymsknęła mu się i również potłukła. Wyglądała inaczej niż moja. Moja była długa, dosyć wąska i przezroczysta, jego mniejsza, szersza i wpadała w pomarańcz.

W tym śnie była jeszcze babcia kuzynów, ale nie odgrywała jakiejś znaczącej roli.

 

Będę wdzięczna za pomoc :_kwiatek:

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zastanawiałem się już wcześniej nad twoim snem i nie mogłem zrozumieć i połączyć dwóch częsci snu, więc zaczne od końca.

Co moim zdanie w tym śnie jest najważniejsze - przestawianie drabiny a przestawiłaś ją po to aby upaść, bo padając lądujesz w takiej pozycji że zminiasz punkt widzenia. Jest ci to potrzbene aby coś zauwazyć coś związanego z tobą i ludźmi z imprezy ( te porządki w domu to symbol porządkowania życia). Robisz jakieś zmiany w życiu ale czegoś nie zauwazasz może jest to związane z uczuciami ( szklanka naczynie na wodę, woda to uczucia). Tu już musisz sama sobie dopowiedzieć bo takie szczegóły z życia znasz tylko ty ja poprostu napisałem co mnie w tym snie zadziwiło i na co bym zwrócił uwagę.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Powiem, że jestem pod wrażeniem.

Zmiana punktu widzenia poprzedzona 'upadkiem'.

a te pęknięte szklanki? Jak uważasz?

 

Bardzo dziękuję, sensowne, jak najbardziej :)

Link to comment
Share on other sites

Co do tych szklanek to taki symbol małej straty coś po stracie czego sprzątamy i przechodzimy do codzienności. Co też jest zastanawiające ten chłopak też tłucze szklankę, pomarańczowy kolor może świadczyć o jakichś podtekstach natury seksualnej tak jakby jakaś znajomość zanim na dore się zaczęła kończy się po jednym "głupim tekście" rzuconym przez niego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...