Jump to content

Wady i zalety znaków zodiaku :)


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

Jakie wady, a jakie zalety kryją się za poszczególnymi znakami zodiaku ?

Przeczytajcie i przekonajcie się sami :)

 

RYBY

 

Ludzi zarzucają Rybom, iż te są rozchwiane emocjonalne i nadwrażliwe. Jednak to dzięki tym wrodzonym cechom, które przejawiają się w altruizmie, w empatii dla ludzi, ale i przyrody, Ryby są tak cenionymi i czułymi przyjaciółmi a także doradcami. Ryba nie przechodzi obojętnie obok osoby, która potrzebuje jej pomocy, choćby to miał być tylko uśmiech, uścisk ręki czy dobre słowo. Kolejną „wadą” osób spod tego znaku jest marzycielstwo, czasami nazywane oderwaniem od rzeczywistości i brakiem poczucia realizmu. Jednak, gdy Ryby świat swoich marzeń i fantazji potraktują nie, jako rodzaj ucieczki, czy zapomnienia o bieżących niedociągnięciach w życiu, a raczej jako źródło inspiracji, to z pewnością to je uszlachetni. Poza tym kraina marzeń, to dla uduchowionych i obdarzonych licznymi artystycznymi talentami Rybek, kopalnia dobrych pomysłów. Ryby to jedne z najbardziej wrażliwych i emocjonalnych osób w zodiaku. Czasem może to utrudniać im samym życie, czasem ich reakcje mogą być trudne dla otoczenia, jednak w tej pozornej słabości kryje się wielka siła: zrozumienie dla drugiego człowieka, jego bolączek i dramatów. Poza tym wyrzucenie z siebie emocji, chociażby w postaci łez jak to Ryby nie raz maja w zwyczaju, stanowi antidotum na wszelkie życiowe tragedie. Łzy i emocje działają oczyszczająco. Ryby mają jeszcze jedną cechę, która czasem utrudnia im życie tj. niezdecydowanie. Jest im bardzo trudno podjąć jakąś decyzję. Ale i z tego można uczynić siłę. Zastanawiając się nad licznymi wariantami, warto nie tylko miotać się między różnymi rozwiązaniami, ale naprawdę uważnie przyjrzeć się opcjom, jakie podsuwa życie. W takim uważnym zastanowieniu się nad decyzją jest zawarte prawdopodobieństwo, że wybór dokonany po rzetelnym zastanowieniu się, będzie słuszny.

 

BARAN

 

Cierpliwość nie jest mocną stroną Barana. Wierzy w działanie, ruch, podejmowanie ryzyka i jakiś kroków. Barany są przepełnione energią. Dlatego nie chcą czekać, oczekują efektu już, natychmiast. Impulsywne działanie, które czasem zarzuca się Baranom, oczywiście może przybrać formę działania agresywnego, niekontrolowanego, skierowanego przeciwko czemuś i komuś. Jednak, gdy motywacje Barana są uczciwe to w tej impulsywności kryje się moc geniuszu, niemal iskra boskiej inspiracji do działania. Odwaga jest kluczem do zdobywania szczytów, bez tego powiedzenia sobie i życiu „tak” nie wyrusza się w żadną drogę . Barany mają pewną skłonność, aby świat i innych ludzi oglądać przez pryzmat siebie. Ma to związek, z egoizmem, czy wręcz egocentryzmem. Gdy Baran przeoczy moment, w którym staje się samolubem, może być mu bardzo trudno żyć w harmonii z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą. Dlatego ważne jest, aby to postrzeganie siebie jako kogoś ważnego, potrzebnego i niezastąpionego ukierunkować dla dobra innych. Wtedy przyniesie to plon zarówno dla otoczenia Barana jak i niego samego.

 

 

BYK

 

Zazwyczaj spokojne, cierpliwe i łagodne Byki, czasami potrafią swoją konsekwencję przerodzić w prawdziwy upór, zaś praktyczne i racjonalne podejście do życia w materializm a nawet skąpstwo. Gdy tak się dzieje to znak dla Byka, że jego życie nie toczy się tak jak powinno, i zboczył on ze swojego toru, bowiem ma wszelkie predyspozycje, aby zachować w swoim życiu równowagę pomiędzy pracą, oszczędnością, gromadzeniem a przyjemnościami i zabawą. Dopóki jego upór dotyczy pozytywnych celów, i jest oznaką konsekwencji i determinacji, to pozwala on Bykowi osiągać jego marzenia. W zamiłowaniu do porządku, ładu i tradycji oczywiście nie ma nic złego, pod warunkiem nie przybiera to form skrajnych. Byki obawiają się nowości, sądząc, że wszystko, co nowe zakłóci panujący porządek i sprawi, że Byki nie będą kontrolowały sytuacji. Byk obawia się tego i na zapas zamyka się na nowości. Oczywiście praca nad takim podejściem jest możliwa. Zaś stabilność, jaka się za tym kryje, stałość i konsekwencja są wielkimi atutami Byka. Jego celem powinno być zachowanie równowagi między starym porządkiem, a tym, co nowego życie stawia na jego drodze.

 

 

BLIŹNIĘTA

 

Osoby spod znaku Bliźniąt urzekają od pierwszego wrażenia tym jak są otwarci, komunikatywni i ciekawi świata. Ale często sprawiają wrażenie powierzchownych i niezaangażowanych. Swoje podłoże może to mieć w ich inteligencji i wrodzonej bystrości umysłu, które predysponują ich do tego, aby w lot chwytać wszelkie nowe idee. Z łatwością rozumieją sytuację i wyciągają trafne wnioski, więc nie odczuwają potrzeby dogłębnego penetrowania zagadnienia, bo teoretycznie wiedzą tyle ile trzeba. Zresztą Bliźnięta mają tak wiele zainteresowań, tak wiele zagadnień ich pociąga, że trudno jest im skupić uwagę tylko i wyłącznie na jednym temacie. Ale gdy Bliźniak ma jakąś pasję, coś, co jest numerem jeden spośród wszystkich jego zainteresowań, powinien zrobić wszystko, aby naprawdę, całym swoim umysłem wejść w to zagadnienie. Jego inteligencja i ciekawość pozwalają Bliźniakowi na penetrację tak zaawansowanych pokładów wiedzy, gdzie inni nawet nie marzą dotrzeć w swych mentalnych poszukiwaniach. Piętą achillesową zodiakalnych Bliźniąt jest także zmienność i brak koncentracji. Drogą od koncentracji jest wyciszenie umysłu. Nie warto czekać z refleksją i medytacją na spokojny umysł, trzeba spróbować od zaraz, bowiem w skupieniu, zastanowieniu i medytacji (jakiekolwiek formy by nie przybrała, czy to modlitwy, czy medytowania, czy spaceru po parku itp.) wzburzone fale myśli cichną, a umysł znów lśni łagodną taflą równowagi.

 

 

RAK

 

Przy całym swoim romantyzmie, wrażliwości i uczuciowości, Rak potrafi czasem wyprowadzić bliskich z równowagi. Nikt nie mówi, że robi to celowo. Każdy z nas jest po trosze jak Księżyc, mamy, zatem swoje jasne oblicze „w pełni”, a czasem ciemne „w nowiu”. Jednak u Raków zmienność nastrojów jest zaskakująco szybka. Zapewne wynika to z niesłychanej emocjonalności tego wodnego znaku, jednak może utrudniać życie. Rada dla otoczenia Raka: gdy dopada go zły nastrój, przeczekać i nie prowokować konfliktowych dyskusji, Rakowi i tak za chwilę przejdzie, i po co mają pozostać urazy. Rada dla Raka, nawet, gdy czuje się podirytowany czy rozżalony niech zawsze zastanawia się nad tym, co mówi. Bowiem bardzo łatwo jest powiedzieć jedno słowo za dużo i kogoś zranić. A trzeba podkreślić, że Raki po mistrzowsku wręcz potrafią wypunktować wadę czy problem kogoś drugiego i jak to się potocznie mówi „wsadzić mu szpilkę prosto w serce”. Czasem taka zgryźliwa uwaga jest pewną formą obrony, bowiem Rak w swej wrażliwości wszystko bierze do siebie i jest przewrażliwiony. Z przypisanego naturze Raka zamiłowania do domu i tradycji, czasem krok tylko do popadania w sentymentalizm i rozpamiętywania przeszłości. Minione czasy to dla Raków kopalnia wiedzy, wspomnieć, doświadczeń i wrażeń, ale życie toczy się tu i teraz. Tą tęsknotę Raki winny ukierunkowywać w życie rodzinne, budowanie relacji między członkami rodziny, kultywowanie rodzinnych tradycji, ale robienie tego w teraźniejszości. To pozwoli im na posuwanie się do przodu i spoglądanie w przyszłość, a nie tylko oglądanie się wstecz.

 

 

LEW

 

Przy całej swojej emocjonalności, wyjątkowości i fantastycznej aurze, Lwy potrafią czasem zajść za skórę i przedstawić światu swoje „ciemne” oblicze. Przekonani o swoje nieomylności, „królewskości” i wyjątkowości stają się zarozumiałe. Ale kiedy życie stawia przed Lwem trudności do pokonania czy wyzwania, w których musi sprawdzić się jako leader, ten, który przewodzi, ale i podejmuje decyzje oraz ryzyko, to w takich sytuacjach wiara w swoje możliwości jest bardzo potrzebna. Jeżeli Lew będzie wibrował egoizmem i pychą, to te negatywne wibracje kiedyś zwrócą się przeciwko niemu. Ma jednak Lew wiele do dania i dzielenia się z innymi, swoją szczerość, szlachetność i wyobraźnię, którą może obdzielać innych. Czy nad nietolerancyjnością mogą Lwy popracować? Może przestać patrzeć na wszystkich wokół z piedestału. Ale jeśli ta nietolerancja wynika ze szczerości serca i skierowana jest przeciwko kłamstwu, chamstwu, przemocy czy obłudzie, to niech taką nietolerancją śmiało Lwy dzielą się z innymi.

 

 

PANNA

 

Panna to znak osób o szczerych zamiarach, prostolinijnych. Jednak Panny mają też swoje drugie oblicze, które ujawnia się w krytykowaniu innych, przesadnej pedanterii i perfekcji oraz narzekaniu na wszystko i wszystkich. Panna jest też często odbierana jako osoba chłodna i zdystansowana emocjonalnie. Oczywiście w dążeniu do perfekcji nie ma nic złego, pod warunkiem, że Panna kontroluje samą siebie i zna granicę, za którą zaczyna się przesada. Dzięki swojej pracowitości i właśnie owemu dążeniu do perfekcji, Panny są predysponowane do tego, aby osiągać sukces. Bowiem pracą kładą pod niego stabilne fundamenty. Ci, którzy mieli okazje być krytykowani przez Pannę wiedzą, że potrafi być bardzo krytyczna i surowa w sądach. Jednak warto zaznaczyć, że Panna używa tej samej miarki o wyśrubowanych standardach także do oceniania samej siebie. Jak długo Panna stawia wysoko poprzeczkę sobie i innym, ale z zamiarem robienia dobrych rzeczy i bycia użyteczną i pomocną dla innych, tak długo ta skłonność charakteru ma szanse pozostać w ryzach i być raczej wyrazem trzeźwego osądu.

 

 

WAGA

 

Wpierw rozprawmy się z cechą, która często jest przypisywana Wagom tj. próżność i wręcz narcystyczne skupianie swojej uwagi na sobie. Waga ma w swej naturze postrzeganie siebie przez pryzmat relacji z innymi, swoich osiągnięć a także wyglądu. Jest wielkim estetą i to nie pozwala jej przejść obojętnie wobec swojego imagu. Oczywiście każda Waga winna dążyć do harmonii w tym zabieganiu o swoją aparycję. Kolejną wadą tego znaku jest niezdecydowanie, wręcz przysłowiowe „ważenie się” i zastanawianie. Waga po prostu tak ma, że dąży do harmonii i pełnej równowagi i chce podejmować optymalne decyzje. Ale to, że Waga się zastanawia i bierze pod uwagę różne opcje, czasem nawet skrajne, oznacza także, że potrafi wydać bezstronną opinię. To powinna każda Waga, zwłaszcza w wymiarze społecznym wydobyć ze swojego wahania się, jako pozytyw z niego płynący. Aprobata otoczenia zaś może ugruntować poczucie wartości Wagi.

 

 

SKORPION

 

Skorpion to znak, któremu zarzuca się najwięcej wad i często jest określany negatywnie. Ale wynika to z nieznajomości tego znaku. Prawda jest taka, że zodiakalne Skropiony są osobami ,które chronią swoje wnętrza przed wpływami zewnętrznymi. Głównymi wadami wytykanymi Skorpionom są ich bezwzględność, nieraz wręcz mściwość, podejrzliwość, zawziętość granicząca wręcz z okrucieństwem i chorobliwa wręcz zazdrość. Ale zastanówmy się, takimi cechami może odznaczać się tylko osoba o niezwykle głębokich i intensywnych emocjach w głębi serca. Ktoś, kto kocha czy pragnie letnio, umiarkowanie odpuszcza. Skorpion nie odpuszcza, bo jeśli coś czuje ( zarówno na polu uczuciowym jak i zawodowym) to na najwyższych obrotach i z głębi siebie. Zawziętość to energia powiązana z wytrwałością i konsekwencja i myślę, że na tym poziomie Skorpiony winny ją utrzymywać. Są mistrzami kontrolowania emocji i uczuć, i jeśli wchodzą na „rejestry” drastyczne takie jak okrucieństwo itp. to znaczy, że w jakiś sposób poczuły się zagrożone i traktują to jako formę samoobrony. Ale wszyscy wiemy, że więcej z tego problemów niż pożytku. Jakkolwiek drastycznie to zabrzmi to Skorpiony są niezwykle szczere, i równie szczerze i otwarcie kochają jak i nienawidzą, nie ukrywają tego przed nikim. Największym wyzwaniem dla siły Skorpiona niech będzie dla niego ukierunkowanie ich wewnętrznej siły, zapalczywości i waleczności do pozytywnych celów. Ta pozytywny energia dana światu, wróci do nich ze wzmożoną siłą.

 

 

STRZELEC

 

Każdy, kto koegzystuje ze Strzelcem wie, że osoby spod tego znaku mają skłonność najpierw do działania a dopiero po fakcie zastanawiania się nad słusznością swojego postępowania. To oczywiście może irytować, ale ma też swój urok, bowiem to intuicyjne działanie jest pełne optymizmu i radości życia. Strzelec potrafi tym zarażać innych. Jest niefrasobliwy i czasem nazbyt szerokim gestem obdziela wszystkich wokół sobą i czym się da, ale przede wszystkim nie szczędzi nikomu sympatii i szczerości. Strzelce maja w swej naturze swoistą skłonność do przesady, ale jeśli do braku umiaru w słowach, działaniach i osądach. Jeśli zatem skoncentruję tę cechę charakteru na braku umiaru w dobroci, przyjaźni, obdarowywaniu innych miłością i dobrymi słowami, pozorna wada przerodzi się w szczerozłotą zaletę. A tego Strzelce nie muszą się uczyć, bowiem mają w sobie wiele dobra. Na swoją nieostrożność niech spojrzą z wielką uwagą i bez nadmiernego ryzykowania czy nierozwagi niech swoją odwagę i determinację, utrzymują na poziomie śmiałości.

 

 

KOZIOROŻEC

 

Koziorożec kojarzony jest z oschłością w wyrażaniu uczuć. Ale za tym kryje się ogromna powaga do życia. Będąc silnym oparciem, w trudnych chwilach będzie jako opoka nie tylko dla siebie, ale i dla najbliższych. Osoby spod tego znaku nie podchodzą do życia pobłażliwie. Są odpowiedzialni w wypełnianiu swoich życiowych obowiązków. To, że Koziorożce skrywają swoje uczucia głęboko, nie oznacza, że nigdy nikomu ich nie okazują. To rodzaj zabezpieczenia przed zranieniem. Ich wnętrza są ultra delikatne i nie mają w sobie wystarczających mechanizmów obronnych, aby im sprostać. Koziorożce mają zapędy dyktatorskie i pragną przewodzić innym wokół. Nie ma w tym nic złego, dopóki motywacje Koziorożca są uczciwe i szczere. Gdy przyświeca im cel służący dobru ogółu, to dyktatorstwo Koziorożca służy działaniu: konkretnemu, lojalnemu i uwiarygodnieniu każdej decyzji. I jeszcze jedna cecha, z którą zarówno same Koziorożce jak i ich najbliżsi mają czasem trudności. Mam na myśli ich konserwatyzm i trzymanie się kurczowo starych zasad. To oczywiście ma dwie strony, z jednej jest to pewne skostnienie poglądów, odbiegające nie raz od tego, co dzieje się i zmienia wokół. Ale ten konserwatyzm ma jeszcze jedno bardzo piękne oblicze, tj. umiłowanie tradycji. Koziorożce celebrują i kultywują historię ojczyzny, miasta, rodziny z zwłaszcza wszelkie te rytuały i obrzędy, w których wzrastały. Przenoszą tę ulotną wiedzę minionych lat dla przyszłych pokoleń.

 

 

WODNIK

 

Wodniki posądza się o niepraktyczność, sądząc, że żyją w jakiejś utopijnej fantazji, nie mającej nic wspólnego z prawdziwym życiem. Jednak Wodniki, tak naprawdę wybiegają swą wyobraźnią w przyszłość, widzą dalej i mocniej niż inni. To prawdziwi wizjonerzy jutra w zodiaku. Ich niekonwencjonalność łamie rutynę i przełamuje stereotypy. Gdy w tej pozornej niepraktyczności Wodniki zbaczają z zesztywniałych, utartych szlaków, wytyczają tym samym nowe drogi, po których podążają nie tylko oni, ale także ich otoczenie. Wodniki wierzą w swoje wizje i ideały, i czasem poświęcają wiele dla ich realizacji, ale w takim podejściu znajduje się zalążek odkrycia, wynalazczości i nowej jakości życia. Postrzega się Wodniki jako osoby ekscentryczne. Szokują swoim stylem bycia, zachowaniem, czy imagem. Czego oczekują od otoczenia i najbliższych? Tolerancji i akceptacji. Ale trzeba podkreślić, że w tej ekscentrycznej pozie i akceptacji przez Wodnika samego siebie, kryje się też ogromna tolerancja dla innych ludzi. Wodnik szanuje przestrzeń i niezależność drugiego człowieka. Gdy Wodnikowi zaczyna dokuczać jego własny upór i buntowanie się, to może czas pomyśleć o relacjach z otoczeniem. Gdy Wodnik będzie pamiętał, że zdanie innych jest wyrazem ich opinii na dany temat a nie krytyką i atakiem na Wodnika, nie będzie musiał się bronić się przed każdą odmienną od jego sugestią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...