Jump to content

Totalnie niezrozumiały sen, zajrzyjcie koniecznie.


HellVard
 Share

Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę, że przedwczoraj nic nie piłem i nie biorę żadnych psychotropów :oczko2: Bo niektórzy po przeczytaniu tego posta mogą sądzić inaczej... Otóż miałem wczoraj sen. Ale nie byle jaki sen. Był to sen którego kompletnie nie rozumiem, nie znam jego przyczyny albo ewentualnego przesłania, jakie miałby nieść. Śniło mi się, że czytałem post na jakimś forum (na pewno nie na tym). W tym poście był przytoczony list św. Pawła do Koryntian lub Tesaloniczan, nie pamiętam który konkretnie. Jednak w moim śnie radykalnie różnił się on od oryginału. Co najdziwniejsze, mimo autorstwa św. Pawła w liście tym Szatan zwracał się do Chrystusa (!!!) Treść listu (a przynajmniej jej początek, bo nie pamiętam czy czytałem cały) brzmiała mniej więcej tak: "Hahaha, Ty głupcze! To ja jestem Wielkim Mistrzem Om!!!" Dziwne? Szalone? Bezsensowne? Zapewne. Być może to tylko jakaś chora fantazja mojego umysłu spowodowana np. przeglądaniem for takich jak te. Ale jeśli ktoś wymyśli jakąkolwiek, nawet najbardziej pokręconą interpretację, to śmiało proszę się nią podzielić. Jeszcze jedno. Nie wiem czy ten sen trwałby dalej, ale przebudziłem się w środku nocy po przeczytaniu tego posta mniej więcej o 2-3. I nie wiedzieć czemu przez następną godzinę nie mogłem zasnąć, czułem jakiś irracjonalny lęk. Nie wiem czemu ale ten sen naprawdę mnie przestraszył. I co to do ch***** jest te Om?!

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Załączyłem ci twoje Om - jest to jedna z głównych mantr w buddyźmie ( jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić).

Co do twojego snu mam wrażenie że toczysz wewnętrzną walkę pomiędzy prawdą Kościoła ( Jezusa, ale raczej rozpatrywałbym to w sferze instytucji) a wolnymi poglądami uważanymi przez część społeczenstwa jako podszepty Szatana. Wracając do Om stosowany jest jako dźwięk ( ba ma również wersję akustyczna) podczas medytacji (to może jest źródło takowych snów) w celu "rozbudzenia" energetycznego.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe. Co do tej wewnętrznej walki, to faktycznie coś może być na rzeczy. Ale mantra Om? Właściwie to nigdy nie medytowałem i jakoś nigdy nie interesowałem się buddyzmem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...