Jump to content

Imę odzwierciedla osobę

syriusz
 Share

Recommended Posts

Myślicie, że imię odzwierciedla osobę? Może to przyzwyczajenie i to, że wcześniej znałem kogoś o podobnym imieniu, ale do niektórych osób poprostu nie pasuje inne imię niż ma. A co do znaczenia tych imion... wiele jest bardzo trafnych.

Ja mam na imię Rafał (Bóg uleczył) i jest w 100% sprawdzone. Kiedy byłem mały miałem zapalenie opon mózgowych... cud, że przeżyłem.

------------------

Szybka nauka języków obcych

i szybki wypad z forum

Edited by Ismer

• 2 months later...

Zdarza się, że rzeczywiście imię odzwierciedla osobowość konkretnej osoby, ale nie zawsze. Znaczenie mojego imienia prawie wogóle do mnie nie pasuje, ale wszyscy moi znajomi uważają, że żadne inne do mnie nie pasuje :D Np. nie wyobrażają sobie żybym miała na imię, powiedzmy, Marysia, Aneta, Kaśka itd ;]

• 10 months later...

U mnie jest podobnie. Kolega mówi, że moje imię po prostu do mnie pasuje i nie wyobraża sobie, żeby było inne. Aczkolwiek opisy raczej nie odzwierciedlają mojej osoby :)

• 9 months later...
  • 5 months later...

Myślę, że imię odzwierciedla osobowość człowieka. Jednak znam osoby, którym jakoś z wyglądu imię nie pasuje, jest to nie tylko moje zdanie.

Masz rację. Czasem jest też tak, że osoby z niewłaściwym imieniem wręcz cierpią z tego powodu (znam takie!), dlatego tak ważne jest by rodzice nadając dziecku imię, dobrze się zastanowili.....

Można też powiedzieć że każde imie posiada określoną wibracje,albo osłabiającą określoną osobę albo przeciwnie,ją wzmacniającą.

Ale od imienia oczywiście nie zależy kim się jest,i jak sie postępuje,trzeba być sobą.

Trzeba jedynie zaznaczyć że nieważne jakie imie nosimy ale jacy jesteśmy w środku:)

A co do "niewłasciwych "imion to też kwestia chęci akceptacji w otoczeniu swoim i pogodzenia sie z tym,z sobą..A nie zrzucania na rodziców co oni mi zrobili..

A co do "niewłasciwych "imion to też kwestia chęci akceptacji w otoczeniu swoim i pogodzenia sie z tym,z sobą..A nie zrzucania na rodziców co oni mi zrobili..

Nie zgadzam się z tym!! Ktoś kto tego nie doświadczył nie zrozumie.....

Edited by monika88

Nie musisz się zgadzać to tylko moje wnioski i moje zdanie,każdy ma inne i to uszanujemy:)..pozatym doświadczenie to nie wszystko:)

Zmieniłaś ok,jeśli miałaś taką potrzebe to ok

A tak z Ciekawości co to było za imie?takie koszmarne?