Jump to content

Bonifacy


werona
 Share

Recommended Posts

BONIFACY

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: dobry los

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

 

Nieustępliwy i uparty. Nieraz nie zauważa, że walczy niekoniecznie o szczytne ideały. Jest doskonałym prowodyrem wszelkich przedsięwzięć, choć silna jest w nim także potrzeba służenia innym. Natura skomplikowana lecz szlachetna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mężczyzna o tym imieniu, nie jest dobrym kierownikiem. Jest pracowity, słowny, punktualny, chodzi starannie ubrany. Potrafi szybko dostosować się do panujących warunków bytowania, lubi wszystko analizować. Ma doskonały słuch i często wybiera zawód muzyka. Wychowaniem dzieci nie zajmuje się. Daje przykład jak należy przejść przez życie.

 

Imieniny Bonifacego

25 październik

19 lutego

14 maja

5 czerwca

19 czerwca

12 lipca

17 sierpnia

28 sierpnia

4 września

 

Patroni i święci

św. Bonifacy z Tarsu

św. Bonifacy Winfrid

św. Bonifacy, papież

 

Zdrobnienia imienia Bonifacy

Benek, Benio, Boncio, Bonciu, Bonek, Boni, Boniek, Bonifacek, Bonifacyś, Bonilek, Boniuś, Boniś, Bonulek, Bonusiek, Bonuś, Facek, Faculek, Facuś, Facy, Facylek

 

Szczęśliwa liczba: 3

 

Szczęśliwy kamień: topaz

 

Szczęśliwy kolor: brunatny

 

Bonifacy w innych językach

łacina – Bonifacius

język angielski – Boniface

język niderlandzki – Bonifatius

język niemiecki – Bonifatius, Bonifaz

 

Historia imienia Bonifacy

Imię pochodzące z języka łacińskiego od słów bonum „dobro” i fatum —”wróżka, los”. Było to imię wróżebne i oznaczano nim człowieka „dobrej wróżby, dobrego losu”. W dawnych tekstach łacińskich występuje to imię w formie Bonifatius (po grecku zapisywane jako Bonifatios). Dopiero w późniejszym piśmiennictwie łacińskim imię otrzymuje postać Bonifacius i bywa wtedy łączone z czasownikiem facio, facere —”czynić, robić”.

W Polsce jest to imię niezbyt popularne.

 

BONIFACY, MĘCZENNIK Z TARSU

Miał być sługą pewnej bogobojnej Rzymianki, która wysłała go do Tarsu, aby przywiózł stamtąd relikwie męczenników. W Cylicji rozpoznano go jednak jako chrześcijanina, a szalało właśnie prześladowanie wywołane dekretami Dioklecjana i Maksymiana. Toteż Bonifacy został uwięziony, potem zaś, po zniesieniu rozmaitych męczarni, ścięty. Słudzy, z którymi odbywał podróż, mieli jego ciało przetransportować do Rzymu, gdzie ich wspólna pani wybudowała ku czci Bonifacego kościół.

To „piękne opowiadanie” nie ma jednak nic wspólnego z historią. Trudno jest nawet określić datę wydarzenia i jego pamiątki. Grecy uznawali za taką 19 XII i 15 VI. Na Zachodzie uznawana była data 14 V. W Polsce Bonifacy należy do „zimnych świętych”.

 

Źródło: Bonifacy | Znaczenie imienia Bonifacy Zdrobnienia Interpretacja Przysłowia

Link to comment
Share on other sites

Osobowość: Ten, co zbiera żniwo

Charakter: 93 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Uczuciowość - Aktywność - Moralność

Totem roślinny: Jałowiec

Totem zwierzęcy: Pyton

Znak: Wodnik

 

TYP: Są w nich dwie osobowości: tego, co sieje, i tego, co zbiera żniwo. W czasie między zasianiem ziarna a żniwami przechodzą od początkowego sceptycyzmu do żarliwego przekonania.

 

PSYCHIKA: Jak ich totem, pyton, usiłują otoczyć ludzi i wydarzenia zwojami swej logiki. Mają nieco szorstki charakter, przypominają kłujący jałowiec...

 

WOLA: Pracuje zrywami. Raz objawia się ze znaczną ! siłą, potem znów usypia, jakby zużyła całą energię i musiała naładować akumulator.

 

POBUDLIWOŚĆ: Są opanowani, nie miotają się z byle powodu.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Dość słaba. Reagują z opóźnieniem. Nieraz dopiero po fakcie myślą, jak powinni byli postąpić.

 

AKTYWNOŚĆ: Należy dobrze wybrać tym dzieciom kierunek nauki, gdyż od tego zależy ich powodzenie. W razie potrzeby można poradzić się psychologa. Są dobrymi rolnikami, wojskowymi, chemikami, odkrywcami itp., ale zawsze potrzebują widocznych, namacalnych rezultatów.

 

INTUICJA: Są zbyt porywczy, by słuchać głosu wewnętrznego, często mylą intuicję z impulsywnością.

 

INTELIGENCJA: Posiadają praktyczną inteligencję, nieufną wobec abstrakcji. Nie boją się pracy, od najmłodszych lat należy bez wahania powierzyć im trudne zadania, zarówno intelektualne, jak i fizyczne.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Są wierni, przywiązani, bezgranicznie ufni. Nigdy nie wybaczą wam zdrady.

 

MORALNOŚĆ: Pragnienie bycia uczciwymi i sprawiedliwymi prowadzi ich do podejmowania samowolnych inicjatyw, które nie zawsze znajdują uznanie. Nie znają umiaru - ani w wierze, ani w przyjaźni. Nieraz daliby się pokroić na kawałki dla tych, których kochają.

 

ZDROWIE: Z pozoru wydaje się bardziej solidne, niż jest w istocie. Trzeba od dzieciństwa przyzwyczajać ich do rygorystycznego przestrzegania regularnego trybu życia. Dbać o wątrobę i płuca. Nie przesadzać ze sportem.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Ich seksualizm jest ściśle uzależniony od psychiki. Są zdolni do najsurowszej ascezy, a w chwilę potem przejawiają trudną do okiełznania namiętność. Nie należy, w imię źle zastosowanych zasad, przyczyniać się do powstania zahamowań, które mogłyby ich niebezpiecznie zablokować.

 

DYNAMIZM: Przejawia się dopiero w działaniu, choć należałoby oczekiwać, że objawi się przed nim!

 

TOWARZYSKOŚĆ: Często zasłaniają się pracą, by nie uczestniczyć w przyjęciach rodzinnych czy towarzyskich. Kiedy indziej zaś potrzebują publiczności, która słuchałaby ich i przytakiwała.

 

PODSUMOWANIE: To ludzie walki, którzy pragną nadać sens ludzkiemu życiu. Skąd u nich ta skłonność do zwątpienia? Czy, jak "niewierny Tomasz", muszą dotknąć, by uwierzyć?

 

Źródło: Opis imienia Bonifacy, imię Bonifacy znaczenie imienia

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...