Jump to content

Bożydar


werona
 Share

Recommended Posts

BOŻYDAR

 

Pochodzenie: słowiańskie

Liczba imienia: ÓSEMKA

Znaczenie: dar Boga

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

 

Natura bardzo subtelna i wrażliwa, a zarazem obdarzona wielkim temperamentem. Przenikliwy umysł i swoisty wdzięk, czynią z niego mężczyznę, któremu trudno się oprzeć. Jego wszechstronność predestynuje go do zawodów artystycznych lub takich, w których nigdy nie zazna nudy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Bożydar – imię staropolskie, wywodzi się od złożenia członów boży ‘niegdyś znaczący los, dola, szczęście’ oraz dar, a więc oznacza człowieka ‘który jest darem losu’, mężczyznę ‘który jest darem Boga’. Ponadto, niektórzy uważają to imię za równoważne pod względem znaczeniowym z imieniem Adeodat, w związku z czym ci solenizanci razem obchodzą imieniny.

 

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle skromnym człowiekiem, nigdy się nie wywyższa ani nie uważa się za lepszego od innych, choć wyróżnia się nieprzeciętną inteligencją oraz odnosi niemałe sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Oprócz tego, doskonale wie, co należy do jego obowiązków, nie zaniedbuje swojej pracy, zawsze solidnie wykonuje powierzone mu zadania, w związku z czym jest cenionym pracownikiem i nikogo nie powinien dziwić fakt, że szybko się pnie po szczeblach kariery zawodowej. Oczywiście, czasami jego pracoholizm daje się we znaki najbliższym, ale kiedy trzeba, potrafi zrezygnować z własnych ambicji dla dobra rodziny, która u niego zawsze jest na pierwszym miejscu.

 

Niestety, Bożydar czasami bywa opryskliwy, zdarza się mu posługiwać ciętym językiem, ale z reguły jego wypowiedzi nie są złośliwe, tylko nie każdy rozumie jego specyficzne poczucie humoru, co czasami skutkuje obrazą znajomych. Jednakże potrafi przeprosić za swoje nie zawsze odpowiednie słownictwo, a że jest on naprawdę dobrym przyjacielem, to rzadko kto potrafi się na niego gniewać przez dłuższą chwilę. Nie zapominamy także o tym, że mężczyzna o tym imieniu umie świetnie opowiadać, dlatego zazwyczaj wokół jego osoby krąży mnóstwo maluchów spragnionych wysłuchania czasami zabawnych, a czasami strasznych historii. Poza tym, Bożydar jest urodzonym optymistą, nigdy nie wątpi w to, że uda mu się zrealizować swoje marzenia i co ciekawe przeważnie w życiu osiąga swój cel, a więc można powiedzieć, że jest urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Oprócz tego, Bożydar to człowiek z pasją, który często posiada oryginale hobby, np. kolekcjonerskie.

 

źródło: Bożydar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...