Jump to content

Błażej


werona
 Share

Recommended Posts

BŁAŻEJ

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: DZIEWIĄTKA

Znaczenie: sepleniący

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Jowisz

 

Nazwy czy raczej nazwiska rzymskich rodów często były na początku złośliwymi przezwiskami. Dostojni Rzymianie nosili nazwiska, które znaczyły: "głupek", "mańkut" czy "jąkała". Imię Błażej, czyli po łacinie Blasius lub Blaesus, a więc "ten, który sepleni" należy do tej samej grupy. Jakoś to Rzymianom nie przeszkadzało! Dziś imię Błażej jest w Polsce rzadkością, chociaż w dawnych czasach było bardzo często spotykane. Od niego pochodzi mnóstwo nazwisk takich, jak Błach, Błaszczyk czy Błachowicz. Imię to było popularne, gdyż święty Błażej był otaczany wielkim szacunkiem. Był ów święty jednym z pierwszych chrześcijan. Żył gdzieś na wschodzie obecnej Turcji w mieście Sebaste, należącym wówczas do Rzymu. Z powodu prześladowań uciekł w góry, gdzie żył jako pustelnik w jaskini. Zasłynął jako cudotwórca. Opowiadano o nim, że potrafił chodzić po wodzie i odbierać wilkom trzodę, którą drapieżniki porwały pasterzom. Uzdrawiał chorych, w tym chłopca, któremu kość utkwiła w gardle. Św. Błażej zginął jako męczennik. Po śmierci został świętym od chorób gardła i patronem hodowców, którzy powierzali swoje stada jego opiece. Dziś jednak niemal o nim zapomniano. od początku, co znakomicie zgadza się z legendą o świętym, który żył na łonie przyrody i opiekował się zwierzętami. Dzisiejsi Błażejowie również wolą życie z dala od zgiełku i nie dla nich są tanie kariery. Są miłośnikami dzikiej przyrody, lasu, gór, wsi i starych miasteczek. Chętnie zajmują się pszczelarstwem i historią. Kochają swoją rodzinę, mają czas dla dzieci, szanują stare obyczaje. Mogą być uważani za oryginałów, ale, jakwszystkie numerologiczne jedynki, bardzo są przywiązani do swoich własnych pomysłówna życie. Błażej to imię najbardziej odpowiednie dla Raków, Koziorożców i Byków.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Osobowość: Niespokojny mężczyzna

Charakter: 88 %

Promieniowanie: 83 %

Rezonans: 85 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Moralność- Intelekt-Zmysłowość- Intuicja

Totem roślinny: Por

Totem zwierzęcy: Antylopa

Znak: Koziorożec

 

TYP: Ich totemem jest antylopa - zawsze pełna lęku, napięta, gotowa do ucieczki. Ten niepokój kształtuje ich charakter.

 

PSYCHIKA: Introwertycy ze skłonnością do zamykania się w sobie. Trzeba dbać o to, by dzieci o tym imieniu nie traciły kontaktu z rzeczywistością i bez obawy stawiały jej czoła. Są bardzo ciekawi, nieraz zbyt ciekawi, co stawia ich w trudnych sytuacjach. Brak im pewności siebie. Jeśli od dzieciństwa nie zwróci się na to uwagi, mogą stać się bardzo nieśmiali.

 

WOLA: Bardzo mierna. Brak równowagi między dużą aktywnością a słabą wolą powoduje uczucie braku równowagi.

 

POBUDLIWOŚĆ: Za duża, jak na mężczyznę. Trzeba wcześnie wpoić im przekonanie, że mężczyzna nie powinien kierować się emocjami, ale rozumnymi decyzjami.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie dorównuje pobudliwości, co również jest źródłem dyskomfortu psychicznego. Wielka wrażliwość na porażki, połączona z pragnieniem ucieczki.

 

AKTYWNOŚĆ: Znacznie bardziej uwarunkowana emocjami niż wolą. Tych mężczyzn pociągają zawody łączące intelekt ze zdolnościami manualnymi. Mogą wybrać zawód adwokata, dziennikarza, nauczyciela, albo też hodowcy, sklepikarza, rzemieślnika.

 

INTUICJA: Żywa, oddaje im wielkie usługi.

 

INTELIGENCJA: Bardzo analityczna, pedantyczna. Duża pobudliwość nieraz powoduje u nich trudności z wyrażeniem myśli.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Często obawiają się, że zbyt wielkie uczucie sprowadzi ich do stanu niewolnictwa. Są niezależni, jako dzieci nie lubią całusów i uścisków.

 

MORALNOŚĆ: Nie lubią dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie wierzą, póki nie zrozumieją dokładnie, czego się po nich oczekuje i co się im proponuje.

 

ZDROWIE: Na ogół doskonałe, ale muszą unikać przemęczenia umysłowego. Mają natomiast dużą odporność na zmęczenie. Potrzebują dużo snu, spokoju, rozsądnej diety. Są wrażliwi na choroby wirusowe, a ich słabym punktem jest system nerwowy.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Doceniają przyjemności życia. Zmysłowość jest u nich na ogół silniejsza od uczuciowości, stąd dążą do odrzucenia uczuć, aby uniknąć moralne*go zaangażowania w stosunku do partnerki.

 

DYNAMIZM: Wyraźna różnica między aktywnością a dynamizmem. Mówiąc potocznie, kręcą się za własnym ogonem.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Bardzo towarzyscy, ale niestali. To chętnie przyjmują gości, to chcieliby żyć samotnie na środku Pacyfiku. Lubią życie rodzinne, pod warunkiem, że rodzina nie jest despotyczna. Mają dużo szczęścia, ale nie umieją go wykorzystać.

 

PODSUMOWANIE: Trudno przeszkodzić naszej antylopie w ucieczce, ale nauczmy ją chociaż w biegu zastanawiać się nad sytuacją.

 

Źródło: Błażej - znaczenie imienia Błażej, opis imienia

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...