Jump to content

Chrystian


werona
 Share

Recommended Posts

CHRYSTIAN

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: od imienia Chrystus

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Neptun

 

Chrystian znaczy po grecku "oddany Chrystusowi". Liczbą tego imienia jest mistyczna, święta siódemka. Z imienia Chrystian emanuje wzniosłość, natchnienie i romantyczne rozmarzenie. Chrystianowie są ludźmi nie całkiem z tego świata. Jeżeli tata nieopatrznie nada to imię synkowi, niech się nie zdziwi, gdy syn, zamiast pilnować rodzinnych interesów, pojedzie medytować do Nepalu. Chrystianowie mają dusze marzycieli i poetów. Żyją jak wędrowcy, są stale w drodze. Mało dbają o sprawy materialne, ale dziwnie sprzyja im szczęście: wygrywają na loteriach i znajdują bogatych przyjaciół. Imię Chrystian zostało stworzone jakby dokładnie dla znaku Ryb. Nic dziwnego, że właśnie w znaku Ryb urodził się najsłynniejszy z Chrystianów, duński bajkopisarz Jan Chrystian Andersen. Inne znaki, które także mogą nosić to tajemnicze imię, to Waga, Wodnik, Skorpion i Rak.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Chrystian – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego, wywodzące się od łacińskiego słowa Christianus, Cristianus oznaczającego „chrześcijanin, wyznawca Chrystusa”. Wedle niektórych źródeł jest to inna forma imienia Krystian.

 

Mężczyźni o imieniu Chrystian są wrażliwymi naturami o ciekawej, bogatej osobowości. Interesują się przede wszystkim swoim światem wewnętrznym oraz światem myśli i marzeń. Introwertycy o bogatych zainteresowaniach i pasjach, pełni wewnętrznej energii i blasku. Najistotniejsze są dla nich wiedza, nauka, świat wyobraźni i marzeń. Czasem patrząc na Chrystiana, ma się wrażenie, iż jest nie z tego świata, pogrążony w swoich myślach i marzeniach, a zewnętrznemu światu udzielający minimum uwagi. Krystian należy do bardzo ambitnych osób, zależy mu na tym, by osiągnąć w życiu wiele. Nigdy natomiast nie będzie chciał odnosić sukcesów dla poklasku czy uznania innych, ale dla własnej satysfakcji i poczucia spełnienia. Jedynie w kontaktach z płcią przeciwną zależy mu na sprawieniu dobrego wrażenia, na olśnieniu partnerki. Stara się bardzo zrobić na kobiecie bardzo dobre wrażenie, ale w miłości bywa zaborczy i dąży do dominacji w związku.

 

Chrystian przy wszystkich swoich interesujących właściwościach jest konserwatystą. Chciałby, aby wszystko było po staremu, by nic się nie zmieniało, konieczne zmiany akceptuje, ale nie wypatruje żadnych nowości. Lubi uporządkowane życie biegnące utartym, uporządkowanym szlakiem. Mimo swego introwertycznego, marzycielskiego usposobienia Krystian lubi towarzystwo innych osób. Pozwala mu ono oderwać się od swych myśli i swego świata wewnętrznego, odprężyć się, by potem móc z jeszcze większą chęcią zanurzyć się w swoich marzeniach. Bardzo wrażliwy na piękno przyrody i poezji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...