Jump to content

Edmund


werona
 Share

Recommended Posts

EDMUND

 

Pochodzenie: germańskie (staroangielskie)

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: ten, kto broni dobra

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

Imieniny: 30 Październik, 16 Listopad, 20 Listopad, 1 Grudzień

 

Imię Edmund pochodzi ze średniowiecznej Anglii, i wtedy znaczyło "ten, kto broni dobra". Imię to nosili angielscy królowie, a jeden z nich został nawet świętym! Ciekawe, że dokładnie to samo znaczenie ma imię królów perskich: Dariusz. czoło, jak również są twórcami podstaw i początków. Edmundowie zwykle uważają się za wybrańców. Nie mają zamiaru stosować się do obowiązującej mody. Bywają uparci i wydaje im się, że sami wszystko najlepiej wiedzą. Najlepiej radzą sobie w pojedynkę, kiedy trzeba działać na własną rękę. Trzeba pamiętać, że zdarzają się wśród nich geniusze wyprzedzający własną epokę, jak na przykład niemiecki filozof Edmund Husserl, którego książki do dziś pozostają wielką zagadką. W codziennym życiu "rasowy" Edmund nie jest najłatwiejszym towarzyszem, to raczej bliska osoba musi się dostosować do niego, a nie odwrotnie. Wszystkie jego dziwactwa są jednak do wybaczenia, gdyż Edmund to przy tym natura szczera i nie należy go podejrzewać o złą wolę ani o jakąś tajna politykę. Ostatecznie imię to wymyślono dla obrońców dobra! W dzisiejszych czasach Edmund często zostaje specjalistą w jakiejś rzadkiej dziedzinie, na której oprócz niego zna się może kilku ludzi na całym świecie. Imię Edmund najbardziej ucieszy indywidualistów zodiaku, czyli głównie Barana, ale również Koziorożca i Wodnika. Dla Lwa, Wagi, Strzelca i Bliźniąt jest już mniej odpowiednie, ponieważ ludzie z tych znaków nazbyt cenią sobie towarzystwo. Dobrze będzie służyło jeszcze Skorpionowi i Pannie, ale nie zalecamy go Bykom, Rakom ani Rybom.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Edmund – imię męskie pochodzenia staroangielskiego i oznacza „zapewniający opiekę” lub „ten, kto broni dobra”. Imię pochodzi ze średniowiecznej Anglii, w Polsce znane od XIV wieku, ale popularniejsze zaczęło stawać się dopiero pod koniec XIX wieku. Edmund obchodzi imieniny 16 listopada, 20 listopada, 1 grudnia, 7 sierpnia, 30 października.

 

Mężczyźni o imieniu Edmund są zdecydowanymi introwertykami, zamkniętymi w sobie, skierowanymi na swoje życie wewnętrzne, często zaniedbują sprawy zewnętrzne. Często wykazują zniechęcenie, smutek i nerwowość, a współżycie z nimi nie bywa łatwe. Bardzo często to drugie osoby muszą dostosowywać się do nich, a nie oni do innych. Bardzo nie lubią, gdy się ich upomina, wypytuje się ich, doradza, przypomina. Najlepiej działają w pojedynkę, jednak lubią towarzystwo innych ludzi, jeśli zapewnia mu ono poczucie bezpieczeństwa. Dla spokoju gotowi są pójść na różne ustępstwa.

 

Edmund pragnie spokojnego, wygodnego życia, a jego ambicje zawodowe nie są zbyt wygórowane. Na pewno nie jest typem dynamicznego, energicznego kierownika, zarządzającego sprawnie zespołem ludzi. Najlepiej sprawdzą się w zawodach, będących drogą pośrednią między posłuszeństwem a rozkazywaniem. Idealnie nadają się do kontrolowania pracy innych – będą świetnymi celnikami, urzędnikami, administratorami. Są również pedantyczni, ce****ą się inteligencją analityczną, doskonale więc sprawdzą się w zawodzie chirurga lub dentysty. Edmund jest mężczyzną bardzo wrażliwym i uczuciowym, jeśli chce, potrafi doskonale zrozumieć kobiety, ale w miłości bywa też brutalny i nerwowy. Zawsze jednak pozostanie szczery, nigdy nie będzie podstępny ani nie będzie działał ze złą wolą. Nie należą do typów dynamicznych i działających. Niechętnie angażują się w zbiorowe działania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...