Jump to content

Emanuel


werona
 Share

Recommended Posts

EMANUEL

 

Znaczenie: "Bóg jest z nami"

Liczba imienia: DWÓJKA

Imieniny: 26 Marzec

 

Imię Emanuel znaczy: "Bóg jest z nami". Tak według proroka Izajasza miał się nazywać przyszły zwycięski król Izraela. Wynikałoby, że młodzieńcy o tym imieniu są z góry pokój niosąca dwójka. Dlatego Emanuelowie są miłośnikami muzyki (która łagodzi obyczaje) i dyplomacji. Niemal od urodzenia mają maniery arystokratów i łatwo przychodzi im obracanie się w wyższych sferach. Ale może im brakować energii i silnej woli. A nie można tego powiedzieć o ich "siostrzycy", Emanueli, która, jako trójka, jest przedsiębiorcza i przebojowa. Są jeszcze inne odmiany tego imienia. Manuela to numerologiczna siódemka - a więc istota o przenikliwym umyśle, znawczyni spraw skrywanych przed światem. Francuska Emmanuelle to piątka, czyli istny żywioł namiętności i pożądania

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Emanuel – imię biblijne, wywodzi się od słowa hebrajskiego Immanuel ‘Bóg z wami’. Trzeba powiedzieć, iż w Piśmie Świętym często tak nazywany jest Mesjasz. W Polsce występuje ono niezwykle rzadko, za to ogromną popularnością cieszy się w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech.

 

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu na ogół jest spokojny, opanowany, nie daje się ponieść emocjom. Poza tym, często rozmyśla nad różnymi kwestami, ale nie można powiedzieć, iż jest on skory do działania. Ponadto, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie, ale niestety też bardzo wolno, co denerwuje nie tylko jego przyjaciół, ale głownie współpracowników, którzy muszą często na niego czekać albo go wyręczyć w niektórych obowiązkach, na których realizację brakuje mu czasu. Oprócz tego, ciągle odczuwa głód wiedzy, dlatego pochłania liczne książki, które są jego największą pasją. Z pewnością, Emanuel lubi też podróżować, poznawać zakątki i ludzi, których dotychczas znał tylko z kart literatury. Należy również podkreślić to, iż często zadaje on niewygodne pytania, co wielu osobom się nie podoba, a nawet niejednokrotnie zostaje oskarżony o wtrącanie się w cudze sprawy. Ale jego ciekawość nie wynika z wścibstwa, po prostu Emanuela interesuje natura ludzka, w szczególności gdy jest odmienna od jego własnej. Nie zapominamy także o tym, iż mężczyzna o tym imieniu to typ tradycjonalisty, który jest wierny swoim zasadom. Kocha różnorodność i otaczający go świat oraz ludzi. Uwielbia spędzać czas na łonie natury i obserwować rośliny, kamyczki, zwierzęta. Ponadto, doskonale się sprawdza w roli męża i ojca, bowiem rodzinę zawsze stawia na pierwszym miejscu. Należy zwrócić uwagę na to, że Emanuel jest dosyć zaradnym człowiekiem, który potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. A, co najważniejsze, często w życiu mu się wszystko układa, dlatego wielu sądzi, iż się urodził pod szczęśliwa gwiazdą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...