Jump to content

Emilian


werona
 Share

Recommended Posts

EMILIAN

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: ten, który rywalizuje

Imieniny: 5 Styczeń, 31 Lipiec, 8 Sierpień, 21 Sierpień, 11 Październik, 6 Grudzień

 

Imię Emil, znane też jako Emilian lub Emiliusz, pochodzi z łaciny i pierwotnie było nazwiskiem jednego z wielkich rzymskich rodów, Emiliuszów. "Aemulus" (emulus) po łacinie znaczy "zawodnik, rywal, konkurent", może też oznaczać kogoś, kto się gorliwie o coś stara. I rzeczywiście, gdy poszperać w historii, to pewien Emil (z Czech) zasłynął jako nieustraszony zdobywca olimpijskich medali w biegach - był to Emil Zatopek. Jednak liczbą tego imienia jest spokojna i opanowana czwórka. Wniosek stąd, że jeżeli nawet Emil będzie się o coś w życiu gorliwie starał i rywalizował z innymi, to będzie się to zawsze mieściło w ramach fair play, w granicach prawa, porządku i przyzwoitości. Jakie znaki zodiaku najlepiej będą się czuły z tym imieniem? Wyliczmy: Panna, Waga, Koziorożec lub Wodnik.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Emilian - imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu patrycjuszy ‚Aemilianus’ i może oznaczać tyle co „żarliwy, rywal” bądź też „pochodzący z rzymskiego rodu Emiliuszów”. W Polsce imię to jest znane dopiero od XIX w.

 

Emilian z pewnością nie należy do osób cichych, skromnych i zamkniętych w sobie. Wszędzie, gdzie się znajdzie, musi zaakcentować swoją obecność. Lubi skupiać na sobie uwagę otoczenia. Nawet, jeśli się nie sprzeciwia, to na pewno musi wtrącić swoje przysłowiowe „trzy grosze”. To, co go wyróżnia, to niesamowita inteligencja, błyskotliwość i bystrość umysłu. Ponadto ce****e go ponadprzeciętna pamięć i niesłychany refleks. Niestety nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Bywa nadpobudliwy i nerwowy. W miłości jest oddany i lojalny, potrafi wynagrodzić partnerce wszystkie złe chwile. Jest osobą bardzo aktywną i towarzyską. Nie znosi bezczynności. Jego praca musi polegać na ciągłym ruchu i wiązać się z szerokimi kontaktami z ludźmi. Tylko w takich warunkach jest w stanie odnieść sukces. Tak więc doskonałe dla niego zawody to: muzyk, handlowiec, aktor lub konferansjer. Emilian bardzo chroni swoje życie prywatne. Jest układny, wie, co to kompromis, nie lubi wdawać się w konflikty. Bardzo zależy mu na opinii bliskich. Często miewa problemy z podejmowaniem decyzji, stąd też chętnie korzysta z rad i wskazówek otoczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...