Jump to content

Filipina


werona
 Share

Recommended Posts

FILIPINA

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: od imienia Filip (Philippos) - miłośnik koni

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

 

Przed Filipiną było imię Filip, po grecku Philippos, czyli "miłośnik koni". Święta Filipina była francuska zakonnicą. Wyjechała do Ameryki, do Nowego Orleanu. Były to czasy, kiedy stolica jazzu należała jeszcze do Francji. Tam prowadziła misję wśród Murzynów i Indian. Indianie nazwali ją po swojemu: "Kobieta, która stale się modli". Historia świętej Filipiny ściśle wiąże się z magiczną liczbą tego imienia. Filipina ma bowiem liczbę jeden, zaczynają od początku. Tak wiec nawet święta o tym imieniu nie spędziła życia w zacisznym klasztorze, ale pociągnęła do dzikiego kraju, gdzie straszyły krokodyle. Filipiny są pełne energii, entuzjazmu i wiary we własne siły. Spokojne życie ze stałym rozkładem zajęć na pewno nie jest dla nich. Filipina wiele da z siebie, aby być pierwsza, najlepsza, dojść w życiu dalej i prześcignąć konkurentów. Jeżeli rodzice dają to imię swojej córeczce, mogą być pewni, że życie młodej damy będzie pełne przygód, podróży oraz zapuszczania się w nieznane okolice. Dla których znaków to imię jest odpowiednie? Przede wszystkim dla nieposkromionego Barana, a także dla innych znaków ognistych: Strzelca i Lwa; dla wędrowca Wodnika, i twardego Koziorożca. Ale również Filipiny z pozostałych znaków wieść będą bardziej ruchliwe życie niż ich koleżanki.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Filipina – żeński odpowiednik imienia Filip, które pochodzi z języka greckiego i powstało z połączenia dwóch wyrazów: philos oznaczający: „miłujący” i hippos oznaczający „koń”. Imię znaczy więc „lubiąca konie” lub „przyjaciółka koni”. Inna żeńska forma imienia Filip to Filipa. W Polsce imię Filipina było znane dopiero od XVIII wieku i nie należało nigdy do bardzo popularnych imion. Filipina obchodzi imieniny 18 listopada, 20 września, 21 sierpnia.

 

Kobieta o imieniu Filipina ma zazwyczaj usposobienie choleryczne, jest bardzo dynamiczna, aktywna, nie lubi bezruchu i spoczynku. Bardzo żywa i ruchliwa, wszędzie jej pełno i nietrudno ją zauważyć. Ruch i dynamika to podstawowe formy jej życia. Jest przy tym beztroska, zawsze wesoła w towarzystwie, ona należy do tych osób, które najwięcej się śmieją w czasie wszelkich towarzyskich spotkań. Wbrew pozorom jednak Filipina jest introwertyczką, natomiast ta zbytnia ruchliwość i wesołość są pancerzem ochronnym. W środku Filipina jest wrażliwa, subtelna, bardzo łatwo zranić ją. Jeśli dobrze się jej przyjrzeć, nigdy nie ujawnia ona swoich prawdziwych uczuć, a częsty śmiech i żywość usposobienia to tylko wierzchnia warstwa jej osobowości. Kobiety o tym imieniu mają umysł syntetyczny, ogarniają wszystko i wszystko rozumieją, ale często drobne niepowodzenie, drobiazg, który sprawia im trudność sprawiają, iż nie potrafią doprowadzić przedsięwzięcia do końca. Bardzo silnie przeżywają nawet najdrobniejsze niepowodzenia, ale i i małe rzeczy sprawiają im dużą radość. W miłości jest bardzo nierówna – jednego dnia będzie żywiołowo i wylewnie kochać, następnego będzie chłodna i obojętna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...