Jump to content

Flora


werona
 Share

Recommended Posts

FLORA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: kwitnąca

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Księżyc

 

Osoba taktowna i wrażliwa. Ma skłonność do nastrojów melancholijnych, ale dopiero wtedy jest szczęśliwa, gdy może przeżywać je na łonie natury. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, daje jej poczucie bezpieczeństwa, choć czasem chciałaby być bardziej wolna i mieć więcej czasu na oddawanie się marzeniom.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Flora – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, pochodzi bezpośrednio od imienia rzymskiej bogini kwiatów i wiosny. W Polsce imię to występowało już w 1375 roku. Męskim odpowiednikiem jest imię Florus. Flora obchodzi imieniny 11 czerwca, 29 sierpnia, 5 października, 24 listopada, 29 listopada.

 

Kobiety o imieniu Flora są naturami delikatnymi i wrażliwymi. Z jednej strony mają skłonność do introwertyzmu, marzycielstwa i nastrojów melancholijnych, a z drugiej strony, będąc w dobrym humorze, Flora jest kobietą żywą i pełną radości życia. W samotności oddaje się marzeniom, snuciu planów i projektów, melancholizowaniu, pozwala swoim myślom spokojnie płynąć. Gdy zaś znajdzie się w towarzystwie, ożywia się, przepełnia ją energia i pragnie błyszczeć na tle innych osób. Bardzo lubią uroczyste przyjęcia, pyszne kolacje i niezobowiązujące spotkania towarzyskie. Również rodzina jest dla niej bardzo ważna – daje jej poczucie bezpieczeństwa i oparcie. Kobiety o imieniu Flora są zazwyczaj otwarte, życzliwe dla otoczenia, obiektywnie oceniające sytuacje. W głębi jednak zawsze czai się u nich nieufność, często boją się pokazać swe prawdziwe uczucia.

 

Ich naczelną cechą jest chęć zadziwiania otoczenia i wyróżniania się na tle tłumu. W tym wypadku stają się również bardzo zaborcze i będą chciały za wszelką cenę być pierwsze i najważniejsze w towarzystwie. By zwrócić na siebie uwagę, Flora ubiera się ekscentrycznie, w pstrokate ubrania o oryginalnych fasonach. Co ciekawe, kobiety te podbijają tłumy i nigdy nie ulegają wpływom innych. Gdy coś przeszkadza im w realizacji ich planów, bywają przykre, dokuczliwe dla otoczenia. Posiadają niezmiernie silną wolę oraz lubią często posługiwać się kpiną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...