Jump to content

Florian


werona
 Share

Recommended Posts

FLORIAN

 

Znak zodiaku: Baran

Liczba imienia: DZIEWIĄTKA

 

Imię Florian jest ewidentnie pogańskie: pochodzi od starorzymskiej bogini Flory, która w opiece miała kwiaty (po łacinie flos). Ale święty Florian nie był czcicielem rzymskich bogów, tylko wyznawcą Chrystusa, i za to został utopiony w Dunaju. Po prawie tysiącu latach jego szczątki sprowadzono do Krakowa - i wtedy się okazało, że ów święty chroni od ognia! Kraków się palił (jak to w dawnych wiekach), a kościół św. Floriana pozostawał nietknięty. Dlatego u nas Florian został patronem straży pożarnej. Numerologicznie Florian jest dziewiątką. Oznacza to, że panowie o tym imieniu są z natury podróżnikami i obywatelami świata; w swoich osiągnięciach nie zamierzają poprzestać na małym; bliskie im są idee takie, jak postęp, rozwój i samodoskonalenie. Ogniste imię Florian jest odpowiednie dla ognistych znaków zodiaku, czyli dla Baranów, Lwów i Strzelców. Bo skoro św. Florian "gasi" ogień, to imię Florian będzie "cywilizować" i udoskonalać niespokojne natury tych trzech znaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Florian – imię pochodzące z języka łacińskiego, wywodzące się od imienia Florus, do którego dodano przyrostek -ianus. Zatem Florianus oznaczało pierwotnie „należący do Florusa”. Z kolei imię Florus to przymiotnik oznaczający „kwitnący”. Niektórzy wywodzą imię Florian od słowa „florentis”, mającego to samo znaczenie co „florus”. Florian nalezy do najstarszych europejskich imion, w Polsce występuje od XII wieku, jednak nigdy nie zyskało większej popularności. Święty Florian jest patronem strażaków.

 

Florian ma naturę cierpliwą i spokojną. Kiedy jednak coś nie układa się po jego myśli, potrafi wybuchnąć gniewem i stać się przykry i dokuczliwy dla otoczenia. Ce****e go samodyscyplina, dobra organizacja i łatwość dostosowywania się do każdej sytuacji. Przed podjęciem każdej decyzji długo i starannie się namyśla, rozważając wszystkie za i przeciw. Jego pragnieniem jest pomaganiem innym i oddawanie im przysług. Dlatego też świetnie sprawdza się jako lekarz chirurg, może też być znakomitym żynierem,hodowcą, technikiem, może też osiągać znaczące sukcesy w sporcie. Mężczyzna noszący to imię jest bardzo rodzinny, potrzebuje on wiele zrozumienia i dyskretnej czułości. Kiedy trafi na odpowiednią kobietę, może stworzyć z nią udany związek, chociaż zdarza mu się być zaborczym w miłości. Nie najlepiej znosi krytykę, zamyka się w tedy w sobie lub przeciwnie – wybucha złością.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...