Jump to content

Fryderyk


werona

Recommended Posts

FRYDERYK

 

Znaczenie: "władca pokoju"

Znak zodiaku: Waga

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Imieniny: 5 Marzec, 29 Listopad

 

Imię Fryderyk w dawnej niemczyźnie znaczyło "władca pokoju" i trochę na wyrost nadawano je różnym królom i cesarzom, często bardzo agresywnym. Jeżeli w Polsce ktoś tak nazywa syna, to z pewnością na pamiątkę Fryderyka Chopina - w ten sposób życzy chłopcu zarówno światowej sławy, jak i artystycznych talentów. O talenty wśród Fryderyków rzeczywiście nietrudno, gdyż liczbą tego imienia jest Fryderykowie nie są zbyt przebojowi i sami nie pchają się do pierwszych rzędów, wywierają jednak dyskretny wpływ i działają swym urokiem na ludzi. Pozwalają się odkrywać i doceniać. Spośród dwunastu znaków zodiaku imię to najlepiej będzie służyło mężczyznom spod znaku Wagi i Ryb. Zresztą Chopin miał w swoim horoskopie Słońce w Rybach, a Księżyc w Wadze.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Fryderyk – to imię o pochodzeniu germańskim, wywodzące się od słów „fridu” – pokój, zadowolenie, opieka, obrona oraz „rihhi” – panowanie, władza lub możny, potężny. Można je zatem interpretować jako „władca pokoju”, „obrońca pokoju” lub „zadowolony władca”. W Polsce występuje od XIII wieku, nie należy do imion cieszących się dużym zainteresowaniem. Jest natomiast bardzo popularne w Niemczech.

 

Fryderyka ce****e miłe i pogodne usposobienie. Jest kulturalny i podoba się kobietom. Jednak trudno z nim żyć na co dzień, ponieważ brakuje mu równowagi duchowej i stabilizacji uczuciowej. Jednocześnie bardzo pragnie miłości i wyrozumiałości. Jego uczucia są stałe, to wierny mąż i dobry ojciec dbający o przyszłość swoich dzieci, bardzo ważni są dla niego przyjaciele i sąsiedzi. Fryderyk to inteligentny człowiek lubiący podróże, szczególnie do krajów egzotycznych. Jeśli jest podminowany, z przekory trudno mu jest podporządkować się rygorom i zakazom. Pragnie, by ktoś obdarzył go miłością i wyrozumiałością. Stara się wyróżniać wśród innych i stale pełnić rolę przywódcy, co często naraża go na przykrości. Jakie zawody powinien wybrać? – dziennikarz, literat, artysta plastyk, muzyk.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Żeńskim odpowiednikiem imienia Fryderyk jest oczywiście Fryderyka. W Polsce to imię jest praktycznie niespotykane, ale już w krajach skandynawskich i niemieckojęzycznych o wiele częściej i tam znane są też postaci historyczne. W Polsce nie znalazłam historycznej Fryderyki, ale za to jest taka porcelana z Ćmielowa, dobre i to :D 

Zdrobnienie od Fryderyki to ja, czyli Frida   :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...