Jump to content
Lovelesska

Problem z utrzymaniem świadomości w LD

Recommended Posts

Lovelesska

Witam,

mam problem z utrzymaniem świadomości podczas zasypiania. Dostosowywałam się do różnych metod i wszystko szło dobrze dopóki nie chodzi o kontrolę nad samą sobą. Ciało jest zrelaksowane, można powiedzieć, że prawie sparaliżowane (nie mogę się ruszać) a świadomość się nie zmienia, nie pojawiają się hipnagogi, po prostu mam pustkę w umyśle i w każdym momencie mogę zacząć myśleć o czym chcę a nie jest to sen bo nie pojawiają się obrazy. Albo po prostu w pewnym momencie zasypiam i nic potem nie pamiętam. Jak to zmienić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reina

Zmień metodę, skoro utrzymywanie świadomości w momencie zasypiania nie działa - to bardzo trudne. Wypróbuj jakieś pamięciowe - polecam metodę rąk. Parę razy dziennie zrób sobie kilka minut na relaksację. Wyciągnij dłonie przed siebie, popatrz się na nie. Powtórz "widzę swoje ręce we śnie, wiem, że teraz śnię". Rozluźnij wzrok, obraz będzie zamazany. Opuść ręce i popatrz na rozmytą ścianę. Potem podnieś ręce, wyostrz wzrok i znów powtórz, że widzisz ręce we śnie i wiesz, że śnisz. I tak parę razy. Polecam robić to rano i koniecznie wieczorem. W którymś momencie przyśnią Ci się Twoje ręce i zorientujesz się, że śnisz.

Tego typu metod jest masa - nie musza to być ręce, ale na przykład jakiś kolor albo przedmiot. Jak go zobaczysz, zacznij się zastanawiać, czy nie śnisz. Sprawdzaj to na różne sposoby, sprawdź datę w kalendarzu, smak herbaty, czy ręka nie przenika Ci przez stół, czy nie dzieje się nic dziwnego itp.

 

Mi zajmuje ok. tygodnia, aby przyśnił mi się "umówiony" znak i pojawiło się wtedy LD.

 

Na forum masz masę tego typu sztuczek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Thyme

Ja stosowałam taki sposób:

Kilka razy dziennie patrzyłam się na zegarek. Później, kiedy chciałam sprawdzić czy śnię patrzyłam na zegarek. Pokazał np. godzinę 11:35, patrzysz drugi raz i jeśli pokazuje się inna godzina np. 18:57 to znaczy że śnisz.

Innym razem chcąc sprawdzić, czy śnię, pomyślałam o lataniu. No i poleciałam ( polecam ten sposób bo świetne uczucie :) )

Możesz jeszcze spróbować przechodzić przez ściany, lustra itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...