Jump to content

Problem z utrzymaniem świadomości w LD


Lovelesska
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam problem z utrzymaniem świadomości podczas zasypiania. Dostosowywałam się do różnych metod i wszystko szło dobrze dopóki nie chodzi o kontrolę nad samą sobą. Ciało jest zrelaksowane, można powiedzieć, że prawie sparaliżowane (nie mogę się ruszać) a świadomość się nie zmienia, nie pojawiają się hipnagogi, po prostu mam pustkę w umyśle i w każdym momencie mogę zacząć myśleć o czym chcę a nie jest to sen bo nie pojawiają się obrazy. Albo po prostu w pewnym momencie zasypiam i nic potem nie pamiętam. Jak to zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Zmień metodę, skoro utrzymywanie świadomości w momencie zasypiania nie działa - to bardzo trudne. Wypróbuj jakieś pamięciowe - polecam metodę rąk. Parę razy dziennie zrób sobie kilka minut na relaksację. Wyciągnij dłonie przed siebie, popatrz się na nie. Powtórz "widzę swoje ręce we śnie, wiem, że teraz śnię". Rozluźnij wzrok, obraz będzie zamazany. Opuść ręce i popatrz na rozmytą ścianę. Potem podnieś ręce, wyostrz wzrok i znów powtórz, że widzisz ręce we śnie i wiesz, że śnisz. I tak parę razy. Polecam robić to rano i koniecznie wieczorem. W którymś momencie przyśnią Ci się Twoje ręce i zorientujesz się, że śnisz.

Tego typu metod jest masa - nie musza to być ręce, ale na przykład jakiś kolor albo przedmiot. Jak go zobaczysz, zacznij się zastanawiać, czy nie śnisz. Sprawdzaj to na różne sposoby, sprawdź datę w kalendarzu, smak herbaty, czy ręka nie przenika Ci przez stół, czy nie dzieje się nic dziwnego itp.

 

Mi zajmuje ok. tygodnia, aby przyśnił mi się "umówiony" znak i pojawiło się wtedy LD.

 

Na forum masz masę tego typu sztuczek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja stosowałam taki sposób:

Kilka razy dziennie patrzyłam się na zegarek. Później, kiedy chciałam sprawdzić czy śnię patrzyłam na zegarek. Pokazał np. godzinę 11:35, patrzysz drugi raz i jeśli pokazuje się inna godzina np. 18:57 to znaczy że śnisz.

Innym razem chcąc sprawdzić, czy śnię, pomyślałam o lataniu. No i poleciałam ( polecam ten sposób bo świetne uczucie :) )

Możesz jeszcze spróbować przechodzić przez ściany, lustra itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...