Jump to content

Merkury w horoskopie


Recommended Posts

Merkury: znajduje się najbliżej Słońca, zwykle uważany jest za neutralną planetę, nie działającą ani dobrze ani źle, podlega wpływowi każdej planety, z którą tworzy aspekty.

 

Działa zarówno na zdolności umysłowe, system nerwowy jak i na zdolności do komunikowania się. Specjalnym rodzajem komunikacji są podróże. Planeta ta związana jest z intelektem, racjonalizmem i pojmowaniem.

 

Merkury przejawia się dając nam potrzebę poznania i zrozumienia. Pcha nas ku badaniu, dociekaniu a także ku dzieleniu się wynikami naszych umysłowych osiągnięć z innymi.

 

Sposób manifestacji naszych zdolności do komunikacji z drugim człowiekiem, które związane są z Merkurym, zależą jednakże od jego dokładnej pozycji w horoskopie. Różne znaki "zabarwiają" energie Merkurego w różny sposób nadając specyficzne cechy naszemu sposobowi wyrażania się i komunikowania. Jako przykład dwóch zupełnie odmiennych sposobów komunikacji mogą posłużyć skutki przebywania Merkurego w dwóch znakach: w Byku, który jest znakiem żywiołu Ziemi i w Rybach, należących do żywiołu Wody. Merkury w Byku powoduje, że w swoich rozumowaniach i dyskusjach człowiek stąpa mocno po Ziemi. Jest realistą i opiera się na faktach. Gdy dowiaduje się nowych rzeczy porównuje je z tym co poznał wcześniej. Rozwiązuje problemy przy użyciu tego co się wcześniej nauczył. Natomiast człowiek z Merkurym w Rybach najprawdopodobniej będzie wypowiadał się emocjonalnie i elokwentnie. Rozbudzona wyobraźnia odciska u niego widoczny ślad na sposobie mówienia i myślenia. Może też, przy niekorzystnych aspektach, być źródłem roztargnienia i kłopotów z koncentracją.

 

Nieharmonijne aspekty Merkurego mogą, w zależności od znaku, w którym przebywa i planety, z którą tworzy nieharmonijne aspekty, być źródłem braku logiki, problemów w wysławianiu się, powierzchownością, trudnościami w koncentracji, wybiórczością czy niechęcią do nowinek.

 

władztwo - Bliźnięta i Panna

wygnanie - Strzelec i Ryby

wywyższenie - Panna

upadek - Ryby

 

źródło: http://horoskopium.pl/astrologia/planety/merkury/

 

 

 

 

Charakterystyka kosmiczna

Planeta: ani męska, ani żeńska, zależna od planety, z która jest połączona podstawowym aspektem.

Dzienna, jeśli widać ją rano, a nocna, jeśli obserwuje się ją wieczorem.

Domicyl: Panna, a w przypadku retrogradacji- Bliźnięta.

Egzaltacja: Bliźnięta, a w przypadku retrogradacji – Panna.

Excil: Ryby. W przypadku retrogradacji – Strzelec.

Fall: Strzelec. W przypadku retrogradacji – Ryby.

 

Zasady astrologiczne: zimno i suchość.

Żywioł (element) astrologiczny: powietrze.

Metal: rtęć, bizmut.

Minerały: żółty agat, żółty szafir, bursztyn, cytryn, jaspis, chryzolit, karneol, oliwin, beryl, topaz, tygrysie oko.

Kolor okultystyczny: żółty i żółto-brązowy.

Kolor zwyczajny: pstrokaty, mieniący się, zmienny, szary, pomarańczowo-żółty, żółto-zielony.

Dzień tygodnia: środa.

Liczby: 5, 12, 15, 17, (8, 64, 260, 2080).

Okresy czasu w ciągu roku:

4 styczeń – 1 luty, 14 – 28 kwiecień, 28 czerwiec – 7 lipiec, 6 – 15 wrzesień, 15 – 24 listopad.

Faza ciąży: szósty miesiąc, kiedy formują się włosy, brwi, oczy, narządy mowy i paznokcie.

 

Flora: krwawnik, leszczyna, wawrzyn, wiciokrzew, jeżyna, marzanna, werbena, jaśmin, ligustr, wrotycz, jarzębina, jabłoń, proso, waleriana, pszenica, żyto, sałata, cykoria, drzewo sandałowe, bazylia, majeranek, pietruszka, ananas, seler, fenkuł, miodunka, dymnica pospolita, lukrecja.

Fauna: byk, łoś, pies, świnia, zając, lis, małpa, hiena, wiewiórka, łasica, wąż, głowacz, płaszczka, kogut, bocian, papuga, drozd, słowik, skowronek, wróbel, pająk, żuraw, zielony dzięcioł, jaskółka, sroka, żuki, mrówki, szarańcza, pszczoły.

Kraje i regiony: Egipt, Grecja, Belgia, Szwajcaria, Turcja, kraje Azji Mniejszej, Śląsk, Anglia, Flandria, Lombardia, Sardynia.

 

Wiek: 7-14 lat.

Charakter pisma: chwiejny, nerwowy, niewielkie krzywizny, nierówne pochylenie liter, krótkie, ostre linie.

Konstytucja:

w większości przypadków zgrabna, szczupła figura, wysoki wzrost, wąska głowa, pociągła, owalna twarz, wysokie czoło, mały podbródek, piwne, zazwyczaj rozbiegane, małe oczy, wargi albo pełne i nieduże, albo wąskie, zaciśnięte, klatka piersiowa u jednych szeroka z prostymi barkami, u innych – płaska, nieduża, z opuszczonymi barkami, sposób chodzenia szybki, energiczny, głos u części dźwięczny, a u części bardziej spokojny i solidny, sposób mówienia z reguły szybki.

Temperament: w przypadku typu Bliźniąt – sangwiniczny, nerwowy z tendencją do wielostronności i rozdrabniania się. U typu Panny – melancholijny, opanowany, zimnokrwisty.

Cechy pozytywne: w przypadku typu Bliźniąt: subtelny, kreatywny umysł, bogata fantazja i żywa, twórcza wyobraźnia, udane połączenie intuicji i rozumu. Wyjątkowa ciekawość, żądza wiedzy, komunikatywność. Żywość, ruchliwość, dar krasomówczy, uczciwość, porządność, szlachetność, wielkoduszność, pomysłowość, błyskotliwość, dobra pamięć, zwinne ręce. Zdolności naukowe i artystyczne, umiejętność szybkiego przystosowywania się do potrzebnych ludzi, rzeczy i okoliczności. W przypadku typu Panny: spokój, wiara w siebie, liczenie tylko na swoje możliwości, w trudnych chwilach – wiara w lepszą przyszłość. Poczucie taktu, wysoka samodyscyplina, samokontrola, opanowanie, roztropność, metodyczność, pomysłowość, rzetelność, staranność. Umiejętność przystosowywania się do ludzi i okoliczności. Myślenie zorganizowane, wspaniała pamięć, zdecydowane opinie, zdolności analityczne.

Cechy negatywne: typ Bliźniąt: niestałość, zmienność, niestałość uczuciowa, brak równowagi duchowej, niezdecydowanie, powierzchowność, zbędny pośpiech, nieoględność. Nieustanny niepokój wewnętrzny, nerwowość, nieufność, przechwalanie się, gadatliwość, powierzchowność, roztargnienie. Nieprzebiernie w środkach. Typ Panny: nieustanny niepokój wewnętrzny, brak zdecydowania, czepianie się szczegółów, kłótliwość, skrajny krytycyzm, egoizm, interesowność, chytrość, nieszczerość, pedanteria, przesadna drażliwość.

 

Odpowiedniki fizjologiczne: kończyny górne – barki, ręce, dłonie, palce; drogi oddechowe – tchawica, oskrzela, płuca; narządy mowy, przełyk, opłucna, język; układ nerwowy, przewód pokarmowy; wszelkie połączenia w organizmie – ruchome części kostno-stawowego aparatu, koordynacja ruchów, powiązania obwodowego układu nerwowego z centralnym, wymiana tlenowa.

Choroby: bóle i zawroty głowy; choroby górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc, gruźlica, astma; zaburzenia nerwowe lub psychiczne spowodowane nadmiernym pobudzeniem, stresem, przemęczeniem lub smutkiem; utrata pamięci, zaburzenia mowy.

 

Sygnifikuje: nowiny, pogłoski, ważne papiery, oficjalne dokumenty, materiały drukowane i pisane odręcznie, wszystko, co wiąże się z pisaniem, książki, wydawnictwa, drukarnie; obrazy; transport, pocztę, łączność, prasę, system edukacji, szkoły, uczelnie; biznes; krótkie wyjazdy; handel; znajomości; nastolatków, młodych ludzi, wykształconych ludzi; krewnych, braci, siostry, sąsiadów; złodziei kieszonkowych, krętaczy, szulerów.

 

Profesje: wszelkie profesje intelektualne; matematycy, astrolodzy, handlowcy, sekretarki, notariusze, adwokaci; rzeźbiarze, poeci, mówcy; nauczyciele; drukarze; pracownicy kantorów; rzemieślnicy, krawcy, bagażowi, gońcy, pośrednicy, lokaje; kupcy; uczeni, literaci; posłowie; dziennikarze; listonosze, łącznościowcy, inżynierowie; księgowi, programiści, wynalazcy, przewodnicy wycieczek.

 

 

Edited by arabika
 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Merkury w 12 znakach Zodiaku

 

MERKURY W ZNAKU BARANA

Zapowiada w charakterze taką cechę, jak kłótliwość, ale też szermierza w słowach; popędliwość i szybkość w organizowaniu, kierowaniu, tworzeniu, równocześnie skłonności do występowania w sprawach bez podstaw i uzasadnienia, nie dotyczących tej jednostki, która posiada taką konstelację w swoim horoskopie.

Merkury w znaku Barana pomyślnie aspektowany jest zapowiedzią dalekowzroczności, która uwidoczni się w postępowaniu i życiu, szybkiej orientacji i szybkiego myślenia i zastanawiania się; skłonności do poświecenia się ideom; doskonale rozwinięty zmysł do utrzymywania porządku we wszystkim oraz zamiłowanie do piękna. Merkury krytyczne aspektowany w tym znaku zapowiada zmienne postępowanie oraz dużą zmienność w myśleniu, co też charakter czyni niestałym, niesprawiedliwym. Chodzi po krętych drogach w życiu; niepewny i przy tym taki, na którego liczyć w niczym nie można, ze względu na zwodzenie; brak godności oraz odpowiedzialności.

MERKURY W ZNAKU BYKA

Wskazuje na słaby i zmienny w postanowieniach charakter, niepewny i niespokojny rozum i sposób rozumowania. U tych jednostek - mowa jest srebrem - milczenie złotem; dobrzy jako doradcy, umiejący utrzymać tajemnice; osoby te lubią uroczystości, święta, uroczyste obchody, biesiady uczty, muzykę, sztukę, literaturę, ale przy tym nie brak samolubstwa, egoizmu; dane te są tym silniejsze gdy Merkury jest pomyślnie aspektowany, a przy krytycznych aspektach od innych planet - mamy upór, ambicję, małostkowość i nieszczerość,

MERKURY W ZNAKU BLIŹNIĄT

Zapowiada liczne zmiany i podróże, dla widzenia i doświadczenia nowości i oryginalności. Merkury pomyślnie w tym znaku aspektowany zapowiada szybką i pewną orientację, nie dającą omyłek w życiu i wydawaniu opinii, czy wyroków o stanie istotnym sprawy, czy rzeczy. Pomyślna konstelacja dla pracujących w handlu, adwokaturze oraz dla tych, którzy są np. podróżującymi agentami handlowymi (komiwojażerami) i w tych zawodach nie braknie też powodzenia, dla tych osób, które rodzą się z taką pozycją Merkurego.

MERKURY W ZNAKU RAKA

Przy takim położeniu Merkury zapowiada jasne pojmowanie życia i jego celów, przy tym nie braknie doskonałej pamięci i zdolności szybkiego przystosowania się do warunków i ludzi w sprawach i życiu zewnętrznym, co też na każdym stanowisku zapewnia sukcesy; przy takiej konstelacji jest pewna uległość i podatność na pochlebstwa i pochwałę i nie brak czasami pogoni za tymi bodźcami szczególnie w twórczości np. artystycznej.

MERKURY W ZNAKU LWA

Osoby urodzone z taką konstelacją są skłonne do wielkich ideałów i podniecenia się im i ich realizacji, jak też do nieprzeciętnych w życiu zadań; umysł pozytywny, silny, otwarty, który nie znosi ciemności i nieznajomości rzeczy czy sprawy, unika też postępków małych, i złych; dużo serdeczności i uczuciowości.

Merkury pomyślnie aspektowany zapowiada organizacyjne zdolności i uzdolnienia do stanowisk kierowniczych; zamiłowanie do dzieci i osób młodych, toteż osoby te często w wieku starszym biorą udział w zabawach i rozrywkach młodych, sami przepadają też za zabawami i rozrywkami starszych. Merkury krytycznie aspektowany przez inne planety zapowiada zmienność, niestałość, szczególnie w sympatiach, zamiłowanie do grania, zakładania się o rzeczy i pieniądze, spekulowania bez powodzenia w tych kierunkach; natura niska i zmysłowa, dużo w życiu hazardu, zgrywania się i staczania w niziny moralności.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

MERKURY W ZNAKU PANNY

Merkury ma w znaku Panny tzw. swoje "wywyższenie", jest przy tym regentem tego znaku, czyli panującym, a więc nabiera specjalnego znaczenia i mocy, wobec czego przy pomyślnych aspektach od innych planet jest w tym znaku zapowiedzią bardzo logicznego rozumowania, jasnego umysłu i erudycji, uczoności. Jak też płynnej wymowy i daru przekonywania innych w dyskusjach czy polemikach; dużo praktyczności, doskonała orientacja we wszystkich dziedzinach życia i problemach naukowych.

Merkury krytycznie aspektowany w tym znaku zapowiada niepewność, tchórzliwość i charakter uparty, wprawdzie samodzielny, ale równocześnie prowadzący do ulegania stratom i szkodom; ta konstelacja zapowiada uzdolnienia do chemii; duża zręczność i spryt.

MERKURY W ZNAKU WAGI

Pomyślnie aspektowany zapowiada charakter dobry, jasny umysł, zamiłowanie do muzyki, sztuk pięknych, nauk, oraz jest to zapowiedź zdolności do krasomówstwa, oratorstwa, jak też do występów scenicznych, aktorstwa o ile inne planety nie aspektują krytycznie Merkurego. Przy krytycznych aspektach zapowiada niepowodzenia, oraz sądowe sprawy przez związek małżeński, spółki i wspólników i te dziedziny dają w życiu wiele niepokojów.

MERKURY W ZNAKU SKORPIONA

Nieustraszona odwaga, odważne też w życiu wymagania i szybka rozwaga. język w mowie bardzo ostry, krytyczny i sarkastyczny, krnąbrność i upór, przekora, dają razem w życiu niepowodzenia, które zmuszają do emigrowania i udawania się do innego kraju, dla rozpoczynania wszystkiego od początku. Silne zamiłowania do okultyzmu, który też pociąga te osoby specjalnie.

Merkury w tym znaku krytycznie przez planety aspektowany - pogarsza stan powyższy i zapowiada niepowodzenia we wszystkim co jest zaczynane, przy tym nie braknie kłótliwości, sceptycyzmu i cynizmu.

MERKURY W ZNAKU STRZELCA

Pomyślnie aspektowany zapowiada myśl nastawioną na religijne i filozoficzne dociekania, zwalczanie wszystkiego co ogranicza wolność i słowem i pismem, bez ograniczeń, chęć do podróżowania i oglądania piękna natury, jak też zdobywania wiedzy, przy tym łatwość wchłaniania obcej kultury, zwyczajów, przyjaźń dla zwierząt. Specjalnie lubiane są małe pieski. Jednostki z taką konstelacją przepadają za godnościami o które zabiegają w życiu i zdobywają je, szczególnie w zarządzaniu ludźmi.

Merkury krytycznie aspektowany w tym znaku zapowiada brak zasad konsekwencji, co daje w rezultacie niepopularność oraz dwulicowość.

MERKURY W ZNAKU KOZIOROŻCA

Zapowiada krytyczny, wnikliwy rozum, ale też i złośliwość. Duża doza pomysłowości i dyplomacji w życiu zewnętrznym i stosunkach z ludźmi, toteż mamy tu typy szpiegów, detektywów i uzdolnienia tych jednostek z taką konstelacją zwykle idą w tych kierunkach w innych zawodach, tajemnicze sprawy absorbują ich i jest łatwość przenikania ludzkich tajemnic, którymi żywo interesują się dla zaspokojenia swojej ciekawości.

Projekty i zamiary doprowadzają do celu, mając zamiłowanie do nauk praktycznych, szczególnie ścisłych, jak chemia, ale też i abstrakcyjnych, jak okultyzm. Merkury w znaku Koziorożca wskazuje zawsze na praktyczny i oszczędny tryb życia, przy tym te jednostki umieją wytrwać w dniach krytycznych, bo posiadają duże samoopanowanie. Merkury w tym znaku krytycznie aspektowany, zapowiada dużą ambicję, która w pewnych wypadkach okaże się chorobliwą, oraz nie brak tu w takiej konstelacji zapowiedzi, że jednostka mająca ją będzie złośliwa i skłonna do postępowania zdradzieckiego.

MERKURY W ZNAKU WODNIKA

Znak ten posiada regenta Urana i Saturna, co w zestawieniu z Merkurym zapowiada oryginalność i niezależność, a umiłowanie osobistej wolności jest tak duże, że nieraz dla jej utrzymania taka jednostka jest skłonna narazić swe życie. Dużo towarzyskości ze wszystkimi z otoczenia, szczególnie z tymi, którzy są wyznawcami podobnych ideałów i wspólnie z takimi osobami są skłonni obalać wszelkie przeszkody, gdy chodzi o realizowanie tych ideałów; mają własne gusta w ubieraniu się, tworząc niejako oryginalną i nową modę; naprzód przewidują i wiedzą co przyszłość przyniesie ze sobą i to na dalszą w czasie metę, są też odkrywcami, wynalazcami, poza tym odszukują nieraz pokrewieństwa ducha i umysłu. Idee pokrewieństwa dusz, czy ich powinowactwa przynoszą nieraz wiele cierpień w świecie materii, toteż ci ludzie nie są np. zwolennikami spirytystycznych teorii, ale jako podlegający wpływom Urana, są powodowani miłością, którą Uran dysponuje, a która nie ma związku z tzw. płciowością, jest bowiem bezpłciową, wszech ludzką, bo pochodzi z ducha, myśli i w tej sferze znajduje się, toteż takie jednostki są w swoim otoczeniu niezrozumiałe, uchodząc za ekscentryczne lub nawet nienormalne umysłowo i stąd też zasługują na miano utopistów; są to typy o komunistycznych przekonaniach i wnoszą też w swoje towarzystwo, szczególnie, jak składa się ono z ludzi przeciętnych - wiele niepokoju przez wygłaszanie idei o nowej ludzkości, co też nierzadko narazi te jednostki na prześladowania, straty, konflikty i utratę wolności. Wpływy potęgują się, gdy Merkury posiada aspekty z Uranem; ludzie z Merkurym w Wodniku są wybitnie inteligentni, posiadają wysokie ideały i wymagania; zamiłowanie do nauk o ludach, ludoznawstwa, antropologii, matematyki, okultyzmu, szczególnie astrologii. Dla astrologii Merkury jest pomyślnym znakiem czasu, ponieważ jako planeta wskazuje na intuicję, potrzebną do interpretacji horoskopów względnie znaczy on tę właściwość umysłu i ducha ludzkiego; wiele dobroci, przyjacielskości, towarzyskości i łatwości zjednywania sobie zwolenników; Merkury krytycznie aspektowany w tym znaku zapowiada wiarołomstwo, nieuczciwość i chciwość.

MERKURY W ZNAKU RYB

Okultystyczny znak wody - Ryby, oznacza psychiczne uzdolnienia. Przy tym mniej intuicji wykazuje się na stanowiskach kierowniczych, niż podwładnych. Osoby te myślą o sobie samych, jako pesymistach, są medialne i łatwo schodzą na drogę szkodliwą i fałszywą dla nich, kiedy uczucia zaczynają panować nad rozumem, a jest do tego skłonność przy takiej konstelacji.

Media często kłamią. zwłaszcza jak Neptun jest w 12 domu, albo gdy Merkury jest krytycznie aspektowany. Są to pozycje niebezpieczne. Merkury i Saturn w Rybach wskazują na melancholię, poza tym te osoby osiągają powodzenie w pracy w laboratoriach, w związku z chemią. Zamartwianie się i męczenie jest często u tych osób niepotrzebne, lecz one same dążą do takich raczej przykrych dla siebie warunków i sytuacji.

Merkury w dwunastu domach horoskopu urodzenia

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Merkury w domach horoskopu:

MERKURY W PIERWSZYM DOMU

Przedstawia jednostkę duchowo i umysłowo bardzo ruchliwą, zależnie jednak od znaku wschodzącego i aspektów, które otrzymuje Merkury w tym domu od innych planet. W znakach ognistych i powietrznych wpływ i znaczenie Merkurego wzmacniają się (ogniste - Baran, Lew, Łucznik; powietrzne - Bliźnięta, Waga i Wodnik). W znakach Barana i Lwa zapowiada dużą impulsywność, szczególnie wzmocnioną w znaku Łucznika; w Bliźniętach, Wadze i Wodniku - wpływ i znaczenie jeszcze pomyślniejsze; w znakach wody - Raku, Skorpionie oraz Rybach - szczególnie w Raku i Rybach - rozum słaby i z nim też ograniczony rozsądek; w Skorpionie - przez regenta Marsa w tym znaku - wpływ ognisty, ponieważ Merkury przejmuje tu cechy Marsa, regenta znaku.

MERKURY W DRUGIM DOMU

Ponieważ jego wpływy i znaczenie są zależne od aspektów odbieranych od innych planet - Merkury przy pomyślnych aspektach w tym domu zapowiada sukcesy materialne przez prace, mające związek z podróżami, handlem, korespondencją, literaturą, sztuką.

Przy krytycznych aspektach - niepowodzenia przez wyżej wzmiankowane dziedziny, oraz straty przez pośpiech, nerwowość.

Merkury w drugim domu jest słaby i krytyczny, jeżeli ten dom wypada na znaki zodiakalne, takie jak Łucznik, Ryby, w których to znakach znaczenie i siły aktywne Merkurego ulegają zanikowi względnie wypaczeniu.

MERKURY W TRZECIM DOMU

Trzeci dom należy do znaku Bliźniąt w którym Merkury jest reagentem, jak też jest regentem III domu horoskopu. Przy pomyślnych aspektach od innych planet w tym domu, zapowiada dodatnie sprawy dotyczące ducha, psychiki, umysłu; dużo optymizmu, powagi, zdolności do studiów oraz do sprawdzania i kontrolowania innych; płynna wymowa, oratorstwo (zdolności do publicznych przemówień), powodzenie w krótkich podróżach, za które uważa się podróże do 300 km oraz podróżach lotniczych; dobre współżycie z krewnymi, szczególnie z takimi, jak rodzeństwo, kuzynostwo oraz sąsiadami. Sukcesy w sprawach, które dotyczą spraw trzeciego domu.

Merkury w tym domu krytycznie aspektowany zapowiada pociąg do pracy, która nie ma określonego i pożytecznego celu, poza tym skłonności do melancholii; niemiłe stosunki z rodzeństwem względnie kuzynostwem i sąsiadami; niepowodzenia w podróżach lotniczych i krótkich, jak też na wycieczkach, przy wizytach składanych w związku z mieszkaniami itp.

MERKURY W CZWARTYM DOMU

Zmienne stosunki w pożyciu domowym; konstelacja ta zapowiada wędrowanie z miejsca na miejsce, życie nieco cygańskie, typowe u wędrowców bez ojczyzny, którzy przenoszą się z miejsca na miejsce, nie znajdując spokoju, zwłaszcza gdy brak pomyślnego aspektu od Saturna do Merkurego w tym domu.

Jest to pomyślna konstelacja, gdy istnieje potrzeba rozstania się z krajem ojczystym, co w innych wypadkach łatwo nie przychodzi.

Konstelacja ta jest również pomyślna, gdy człowiek ma zamiar poświęcić się pracy zawiązanej z księgarstwem, księgarniami, bibliotekami, wydawcami książek i czasopism, oraz dla tych, którym odpowiadają zawody agentów, kierowników komisarycznych, jak też zawody pokrewne i zbliżone do wyżej wymienionych.

Merkury w tym domu, krytycznie aspektowany przez Saturna, zapowiada wiele przeciwności w sprawach domowych, poza tym we wszystkich niemal wypadkach, gdy chodzi o zakończenie spraw, czy też o koniec życia, starość i jej warunki materialne.

MERKURY W PIĄTYM DOMU

Zapowiada uzdolnienia wychowawcze, pedagogiczne, oraz zamiłowanie do zabaw, rozrywek, miłostek i dzieci. Pomyślnie aspektowany Merkury w tym domu przez Jowisza lub Saturna - zapowiada głęboką myśl, ostrożność i dobrą orientację we wszelkich sprawach, a przede wszystkim w sprawach wychowawczych, publikacjach publicznych, zabawach, rozrywkach i przedsiębiorstwach mających związek z powyższymi.

Pomyślnie aspektowany Merkury przez Marsa albo Wenus, zapowiada sukcesy w miłostkach, podczas gdy krytycznie aspektowany - czyni taką jednostkę okrutną, barbarzyńską, obojętną dla dzieci, powierzchowną w życiu (zwłaszcza w przypadku nauczycieli). Pomyślny aspekt Słońca do Merkurego - powodzenie na stanowiskach rządowych i związanych z wychowaniem innych.

MERKURY W SZÓSTYM DOMU

Konstelacja ta wskazuje na bardzo aktywny sposób myślenia, co jest charakterystyczne w takich wypadkach, gdy w grę wchodzi staranie o dobrobyt. Zdrowie słabe, praca daje złe warunki dla zdrowia, szczególnie szwankuje system nerwowy przez nieporządek w organach trawienie, które są przez znak Panny i zarazem VI dom reprezentowane i rządzone. Dużo ambicji, czułości i wrażliwości; podatność na inne choroby, jak organa trawienia; duża wrażliwość w przedsięwzięciach, skłonności do kłótni i sporów z podwładnymi i współpracującymi. Zamiłowanie do medycyny, higieny dietetyki; uzdolnienia w kierunku takich prac, które mają związek z chemią, przy tym chemia dotyczy środków żywnościowych, specjalnie kiedy Merkury jest dobrze aspektowany przez inne planety; krytycznie aspektowany Merkury zapowiada w tym domu choroby łączące się z silną melancholią, przy tym krytyczne aspekty od Marsa lub Urana do Merkurego w VI domu zapowiadają skłonności do samobójstwa przez bojaźń przed chorobą.

MERKURY W SIÓDMYM DOMU

Zapowiada zamiłowanie do prac literackich i naukowych; przy pomyślnych aspektach od innych planet - zdolności krasomówcze, oratorskie; pomyślne wszystkie publiczne zawody i prace. Merkury krytycznie aspektowany w 7-mym domu — zapowiada wrogo ustosunkowanych krytyków w sprawach publicznych, poza tym wrogowie rozwiną działalność szkodliwą, zwłaszcza przeszkadzającą w osiąganiu zamierzonych celów, co też łączyć się będzie z procesami sądowymi.

Pomyślnie aspektowany Merkury w 7-mym domu, zapowiada udane małżeństwo z osobą spowinowaconą, względnie spokrewnioną z daną jednostką, względnie pracującą w tym samym miejscu, razem urzędującą. Krytycznie aspektowany Merkury - małżeństwo z osobą gadatliwą, kłótliwą; szczęście domowe w takiej konstelacji będzie zakłócone i nie braknie kłótni albo zmienności i chwiejności, jak też niewierności.

MERKURY W ÓSMYM DOMU

Merkury pomyślnie aspektowany, zapowiada korzyści przez literackie i naukowe zajęcia i prace, oraz przez zawody Merkurego połączone ze spółkami i wspólnikami; korzyści przez spadki, legaty, dziedzictwa i posag.

Merkury krytycznie aspektowany przez inne planety zapowiada w tym domu niepowodzenia finansowe dla drugiej strony w małżeństwie, straty przez procesy i kłopoty w związku z nimi, zwłaszcza jak chodzi procesy spadkowe i posagowe.

MERKURY W DZIEWIĄTYM DOMU

Pomyślnie aspektowany, zapowiada zamiłowanie do religii, nauki; Myśl jest wnikliwa i głęboka, stąd też łatwość rozwiązywania trudnych problemów, umysł zarazem bardziej poważny; zdolności do filozofii, filantropii; łatwa i lekka wymowa, zdolności literackie i krasomówcze, oratorskie; charakter przy takiej konstelacji bardzo opanowany i giętki, łatwo przystosowujący się do ludzi i okoliczności; mamy tu typowych badaczy i te jednostki zanim coś rozpoczną, wpierw badają warunki, zawsze też w porę umieją się wycofać z terenu, na którym coś im zagraża, albo ma ich spotkać coś niemiłego.

Merkury krytycznie aspektowany, zapowiada zmienność i chwiejność, jest tu pewne podobieństwo do chorągiewki na wietrze; często zmieniają miejsce zamieszkania i pobytu w poszukiwaniu szczęścia, nie zdając sobie sprawy, że istnieje ono tylko wewnątrz nas samych. Zapowiedź konfliktów połączonych przeważnie z procesami sądowymi, ponieważ są tu wykroczenia przeciw prawu oraz obowiązującym ustawom i zarządzeniom.

MERKURY W DZIESIĄTYM DOMU

Pomyślnie aspektowany zapowiada łatwość przystosowania się do warunków i otoczenia, przy tym jednostki z taką konstelacją umieją korzystać ze środków pomocniczych; łatwo zdobywają się na zaradzenie złu, znając radę i czyn skuteczny w porę; są zdolne do prac związanych np. z wydawnictwami, literaturą; tu są też zdolni docenci, okultyści; jeżeli na X dom przypada znak z elementu powietrznego - Merkury w takim wypadku jest silniejszy i ma znaczenie wyraźniej określone, jako dodatnie, a dziedziny wyżej podane dają większą wybitność przez pracę, powodzenie w pracach i zwodach publicznych.

MERKURY W JEDENASTYM DOMU

Duży zasięg znajomości pomiędzy literatami, naukowcami i innymi ludźmi typu Merkurego, z którymi nie braknie przyjaźni.

Merkury w 11 domu zapowiada cynizm i krytycyzm, bystry umysł i. doskonale rozwinięty rozsądek oraz płynną wymowę; krytycznie aspektowany przekreśla pomyślne znaczenie Merkurego w tym domu i daje odwrotność tego, co podano jako pomyślne.

MERKURY W DWUNASTYM DOMU

Pomyślnie aspektowany jest mocny w tym domu i zapowiada umysł w wysokiej mierze zajmujący się mistycyzmem, okultyzmem dociekaniom oraz rzeczom pogrążonym w tajemnicach; wyjątkowy wypadek ma miejsce, kiedy Merkury znajduje się pomiędzy Słońcem, a środkiem nieba, innymi słowy Słońce jest jakby na przedzie, przed Merkurym - wtedy taka konstelacja zapowiada duże uzdolnienia do zawodu detektywa, naukowca, okultystycznych zajęć i prac, chemii, badań przyrodniczych.

Krytycznie aspektowany Merkury w tym domu, zapowiada przy krytycznych aspektach od Saturna, albo Marsa, albo też gdy Merkury ulega spaleniu przez Słońce, albo gdy Słońce postępuje rzekomo za Merkurym - niebezpieczeństwo dla umysłu i rozsądku, mianowicie będą one szwankowały. Mars i Uran, krytycznie aspektujący Merkurego w tym domu, czyni, że człowiek z taką konstelacją jest mocny, gwałtowny, łatwo unoszący się gniewem, a przy krytycznych aspektach od Saturna - melancholia, w ogóle Merkury źle aspektowany w XII domu, to zapowiedź umysłu ograniczonego w zasięgu myślenia; opozycja lub kwadratura Saturna do Merkurego w XII domu zapowiada głuchotę.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Retrogradujący Merkury w domach horoskopu

 

Retrogradujący Merkury w I domu

Lekkomyślność, płochość, egoizm, interesowność, niska ciekawość, możliwe jest także samooszukiwanie się i oszukiwanie innych, krytykanctwo, nierzadko infantylizm. Roztargnienie, nieumiejętność skoncentrowania się na czymś jednym, ogromna ilość nierealnych celów.

 

Retrogradujący Merkury w II domu

Powierzchowność, niestały charakter, przesadny pociąg do pieniędzy i dóbr materialnych. Jednostka w znacznym stopniu jest zależna od stanu psychicznego i szybko zmieniających się nastrojów. Zazwyczaj brak poważnego celu w życiu, a człowiek zajmuje się jedynie sprawami dnia codziennego.

 

Retrogradujący Merkury w III domu

Problemy w kontaktach z przyjaciółmi, bliskimi, krewnymi, rodzeństwem, sąsiadami i kolegami z pracy. Zbyt ostry język, nadmierny krytycyzm, intelektualna i emocjonalna bezsilność. Brak zdolności do autoanalizy, samokrytycyzmu, samodyscypliny, samokontroli i opanowania.

 

Retrogradujący Merkury w IV domu

Trudne relacje z rodzicami bądź z jednym z nich, zauważalny infantylizm. Nieokiełznane emocje przeszkadzają w prawidłowym rozwoju i poprawnym stosunkom z członkami rodziny. Chorobliwa tęsknota za przeszłością przeszkadzająca w koncentracji na tym, co dzieje się w teraźniejszości.

 

Retrogradujący Merkury w V domu

Lekkomyślność, płochość, nadmierne zainteresowanie płcią odmienną, związki pozamałżeńskie, przypadkowe kontakty intymne, nieślubne dzieci. Trudne relacje z dziećmi. Przeciętna praca nie wykonywana bez specjalnych sukcesów.

 

 

Retrogradujący Merkury w VI domu

Problemy w sferze zdrowia lub brak porozumienia ze sługami, szefami lub kolegami z pracy. Niepokój wewnętrzny, podatność na zranienia, krytyczne myślenie o sobie i innych, brak wiary we własne siły, chorobliwy praktycyzm, nerwowość. Możliwe kalectwo. Często bezproduktywna praca, która wymaga współdziałania z innymi. Najlepiej wykonywać wolny zawód lub pracować w domu.

 

Retrogradujący Merkury w VII domu

W poprzednim życiu jednostka z własnej winy miała problemy w relacjach z małżonkiem lub wspólnikiem. W obecnym życiu nie wolno być lekkomyślnym i nieodpowiedzialnym w stosunku do swoich partnerów, wypełniać wszelkie wzięte na siebie obowiązki, dotrzymywać umów, kontraktów, zachowywać się rzetelnie i uczciwie, unikać kłamstw, fałszu, zdrady, żeby uniknąć zerwania stosunków z nimi.

 

Retrogradujący Merkury w VIII domu

Żeby naprawić błędy z poprzedniego wcielenia i uniknąć nieprzyjemności w tym życiu należy zrezygnować z czarnej magii, czynienia zła ze względu na pieniądze, od czystego materializmu i przejść na duchowy styl życia. W tym wcieleniu trzeba służyć na rzecz innych i kierować ich na prawidłową drogę.

 

Retrogradujący Merkury w IX domu

W poprzednim wcieleniu człowiek mógł być członkiem inkwizycji lub nawet katem. Teraz musi zrezygnować z religijnego fanatyzmu, sekt i wszelkich istniejących dogmatów kościelnych. To życie musi być budowane w oparciu o trwały fundament duchowy. Jednostka powinna postawić przed sobą wysokie cele o charakterze duchowym i niezachwianie dążyć do nich. Powinna przy tym być praktyczna, zorganizowana, przestrzegać sprawiedliwości prawa.

 

Retrogradujący Merkury w X domu

W polityce człowiek z takim Merkurym jest jawnym oportunistą, w interesach – udziałowiec, handlowiec, administrator. W poprzednim życiu osiągnął szczyty kariery, idąc do niej po trupach. Teraz powinien służyć innym, żeby samemu nie upaść na dno lub nie popaść w niełaskę. Trzeba odkupić lub złagodzić swój dług karmiczny w stosunku do jednego z rodziców i tych, kto w poprzednim życiu ucierpiał na skutek lekkomyślności tej osoby, jej płochości i nieuczciwych działań.

 

Retrogradujący Merkury w XI domu

W poprzednim życiu jednostka najprawdopodobniej była nikczemnikiem w stosunku do bliskich przyjaciół i kolegów, opiekunów i innych dobroczyńców. Oszukiwała ich i zręcznie wykorzystywała do swoich celów. Teraz powinna odkupić swoją winę w stosunku do przyjaciół, kolegów i innych osób służbą i uczciwym podejściem do nich, sama powinna stać się opiekunem, mecenasem, dobroczyńcą i zrobić wszystko, by im pomoc oraz skierować na prawidłową drogę. Niewybredność w wyborze przyjaciół może mieć fatalne skutki.

 

Retrogradujący Merkury w XII domu

W poprzednim życiu jednostka znajdowała się w niewoli iluzji, budowała zamki na lodzie jeden za drugim, żyła w fałszu i obłudzie. Jej oszczerstwa, intrygi, anonimy zniszczyły życie wielu ludzi. Teraz będzie musiała po stokroć to odpokutować i naprawić poprzez służbę innym, poprawianie ich sytuacji, pomaganie im oraz chronienie ich przed niemoralnym trybem życia.

 

 

źródło: Sergiej Wroński "Astrologia Klasyczna"

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...
arabika

Od 30.03.2011 Merkury będzie w retrogradacji, która potrwa do 23.04.2011 :_mysli:

 

...a gdy Merkury znajduje się w ruchu wstecznym ogólnie możemy być bardziej rozdrażnieni, zmuszeni bywamy do zwolnienia tempa, baaa... wskazane jest aby to zrobić.

Kiedy Merkury wchodzi w retrogradację, wszystkie, często lekceważone, a jednocześnie ważne tematy mogą wyjść na światło dzienne i przypomnieć o sobie. Dobrze aby ten czas przeznaczyć na załatwianie zaległych spraw. Mogą pojawić się w naszym życiu starzy, dawno niewidziani znajomi, odezwać się mogą jakieś odkładane na bok "zaległości", jakieś niezapłacone rachunki, umowy z których się nie wywiązaliśmy, a urządzenia „nagle” będą wymagać naprawy...

 

 

Edited by arabika
Link to post
Share on other sites
arabika

Gdy Merkury wkracza w fazę retrogradacji, a dzieje się to zwykle trzy razy do roku, wtedy narasta ogólne rozdrażnienie. Zgodnie z tradycyjną astrologią jest to okres, kiedy przeszkody w dziedzinach przynależnych tej planecie, takich jak komunikacja i handel zdają się przed nami dosłownie piętrzyć. Jednak nie dajmy się wystraszyć astrologom. Merkury w retrogradacji, to siła, która zmusza do zwolnienia tempa (bo właśnie utknęliśmy w korku), wymusza elastyczność (bo właśnie odwołano nasz lot), każe zająć się sprawami, które na co dzień ignorujemy. Zachęca do zmiany podejścia, oferując w ten sposób coś, za czym większość z nas rozpaczliwie tęskni w codziennym wyścigu - chwilę przerwy, okazję, by uratować sytuację. Czasami tygodnie, w których Merkury doznaje ruchu wstecznego, mijają tak niepostrzeżenie, że prawie nie zauważamy efektów tego ruchu. W innych zaś razach Merkury wywołuje takie zatrzęsienie opóźnień i piętrzy takie przeszkody, że nie da się przegapić jego zgubnego wpływu. Skąd ta różnica? Odpowiedź jest prosta: położenie. Należy sprawdzić, gdzie Merkury wejdzie w retrogradację. Jeśli jest to nasz znak Zodiaku, znak Merkurego lub znak Ascendentu, to niewątpliwie odczujemy jego wpływ. Podobnie sprawa się ma z początkiem i końcem ruchu wstecznego, kiedy planeta zmienia kierunek ruchu - gdy występują one w odległości nie większej niż dwa stopnie od jakiejś planety w horoskopie urodzeniowym, pewnie odczujemy ich wpływ.

Gdy Merkury znajduje się w ruchu wstecznym, nie bierz się za następujące działania:

 

 • nie zaczynaj ważnego projektu,
 • nie kupuj komputera, telefonu komórkowego, czy jakiegokolwiek innego urządzenia komunikacyjnego,
 • nie kupuj samochodu, łodzi czy domu,
 • nie wprowadzaj się do nowego mieszkania,
 • nie rozpoczynaj pracy,
 • nie zaczynaj związku,
 • nie podpisuj kontraktu,
 • nie oczekuj, że sprawy pójdą gładko,
 • i najważniejsze, to nie próbuj walczyć z losem, bo próba ułożenia wszystkiego po swojej myśli wprowadzi tylko jeszcze większy chaos.

Jeśli chcesz wykorzystać siłę wstecznego ruchu Merkurego, uwzględnij w swoim rozkładzie dnia jak poniżej:

 

 • przeanalizuj,
 • popraw (retrogradacja Merkurego jest niezastąpionym okresem w życiu każdego pisarza),
 • przemyśl ponownie (jeśli pojawia się dawna miłość lub stary problem, to Merkury w ruchu wstecznym może przynieść rozwiązanie),
 • przyjrzyj się przeszłości,
 • zmień zdanie,
 • potwierdź swoje rezerwacje,
 • sprawdź fakty,
 • dokonaj napraw,
 • zrób to, co do tej pory odkładałeś na później,
 • popraw błędy,
 • zorganizuj się,
 • zajmij się zaległą korespondencją,
 • przygotuj grunt,
 • wyślij wcześniej pocztę (w czasie retrogradacji Merkurego poczta miewa opóźnienia),
 • zrób back up twardego dysku,
 • zawsze miej pod ręką książkę lub jakąś gazetę (gdy Merkury podróżuje wstecz, szanse na dłuższe oczekiwanie w kolejce lub utknięcie w korku rosną - nie licz na to, że zabijesz czas przy pomocy telefonu komórkowego, bo pewnie stracisz zasięg).

źródło: Retrogradacja

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • 4 years later...
Guest Bethany

Merkury

Charakterystyka kosmiczna

 

Planeta: ani męska, ani żeńska, zależna od planety, z która jest połączona podstawowym aspektem. Dzienna, jeśli widać ją rano, a nocna, jeśli obserwuje się ją wieczorem.

 

Domicyl: Panna, a w przypadku retrogradacji Ź– Bliźnięta.

Egzaltacja: Bliźnięta, a w przypadku retrogradacji – Panna.

Excil: Ryby. W przypadku retrogradacji – Strzelec.

Fall: Strzelec. W przypadku retrogradacji – Ryby.

 

Zasady astrologiczne: zimno i suchość.

Żywioł (element) astrologiczny: powietrze.

Metal: rtęć, bizmut.

Minerały: żółty agat, żółty szafir, bursztyn, cytryn, jaspis, chryzolit, karneol, oliwin, beryl, topaz, tygrysie oko.

Kolor okultystyczny: żółty i żółto-brązowy.

Kolor zwyczajny: pstrokaty, mieniący się, zmienny, szary, pomarańczowo-żółty, żółto-zielony.

Dzień tygodnia: środa.

Liczby: 5, 12, 15, 17, (8, 64, 260, 2080).

 

Okresy czasu w ciągu roku: 4 styczeń – 1 luty, 14 – 28 kwiecień, 28 czerwiec – 7 lipiec, 6 – 15 wrzesień, 15 – 24 listopad.

 

Faza ciąży: szósty miesiąc, kiedy formują się włosy, brwi, oczy, narządy mowy i paznokcie.

 

Wiek: 7-14 lat.

 

Charakter pisma: chwiejny, nerwowy, niewielkie krzywizny, nierówne pochylenie liter, krótkie, ostre linie.

 

Flora: krwawnik, leszczyna, wawrzyn, wiciokrzew, jeżyna, marzanna, werbena, jaśmin, ligustr, wrotycz, jarzębina, jabłoń, proso, waleriana, pszenica, żyto, sałata, cykoria, drzewo sandałowe, bazylia, majeranek, pietruszka, ananas, seler, fenkuł, miodunka, dymnica pospolita, lukrecja.

Fauna: byk, łoś, pies, świnia, zając, lis, małpa, hiena, wiewiórka, łasica, wąż, głowacz, płaszczka, kogut, bocian, papuga, drozd, słowik, skowronek, wróbel, pająk, żuraw, zielony dzięcioł, jaskółka, sroka, żuki, mrówki, szarańcza, pszczoły.

 

Kraje i regiony: Egipt, Grecja, Belgia, Szwajcaria, Turcja, kraje Azji Mniejszej, Śląsk, Anglia, Flandria, Lombardia, Sardynia.

 

Konstytucja: w większości przypadków zgrabna, szczupła figura, wysoki wzrost, wąska głowa, pociągła, owalna twarz, wysokie czoło, mały podbródek, piwne, zazwyczaj rozbiegane, małe oczy, wargi albo pełne i nieduże, albo wąskie, zaciśnięte, klatka piersiowa u jednych szeroka z prostymi barkami, u innych – płaska, nieduża, z opuszczonymi barkami, sposób chodzenia szybki, energiczny, głos u części dźwięczny, a u części bardziej spokojny i solidny, sposób mówienia z reguły szybki.

 

Temperament: w przypadku typu Bliźniąt – sangwiniczny, nerwowy z tendencją do wielostronności i rozdrabniania się. U typu Panny – melancholijny, opanowany, zimnokrwisty.

 

Cechy pozytywne: w przypadku typu Bliźniąt: subtelny, kreatywny umysł, bogata fantazja i żywa, twórcza wyobraźnia, udane połączenie intuicji i rozumu. Wyjątkowa ciekawość, żądza wiedzy, komunikatywność. Żywość, ruchliwość, dar krasomówczy, uczciwość, porządność, szlachetność, wielkoduszność, pomysłowość, błyskotliwość, dobra pamięć, zwinne ręce. Zdolności naukowe i artystyczne, umiejętność szybkiego przystosowywania się do potrzebnych ludzi, rzeczy i okoliczności. W przypadku typu Panny: spokój, wiara w siebie, liczenie tylko na swoje możliwości, w trudnych chwilach – wiara w lepszą przyszłość. Poczucie taktu, wysoka samodyscyplina, samokontrola, opanowanie, roztropność, metodyczność, pomysłowość, rzetelność, staranność. Umiejętność przystosowywania się do ludzi i okoliczności. Myślenie zorganizowane, wspaniała pamięć, zdecydowane opinie, zdolności analityczne.

 

Cechy negatywne: typ Bliźniąt: niestałość, zmienność, niestałość uczuciowa, brak równowagi duchowej, niezdecydowanie, powierzchowność, zbędny pośpiech, nieoględność. Nieustanny niepokój wewnętrzny, nerwowość, nieufność, przechwalanie się, gadatliwość, powierzchowność, roztargnienie. Nieprzebiernie w środkach. Typ Panny: nieustanny niepokój wewnętrzny, brak zdecydowania, czepianie się szczegółów, kłótliwość, skrajny krytycyzm, egoizm, interesowność, chytrość, nieszczerość, pedanteria, przesadna drażliwość.

 

Odpowiedniki fizjologiczne: kończyny górne – barki, ręce, dłonie, palce; drogi oddechowe – tchawica, oskrzela, płuca; narządy mowy, przełyk, opłucna, język; układ nerwowy, przewód pokarmowy; wszelkie połączenia w organizmie – ruchome części kostno-stawowego aparatu, koordynacja ruchów, powiązania obwodowego układu nerwowego z centralnym, wymiana tlenowa.

 

Choroby: bóle i zawroty głowy; choroby górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc, gruźlica, astma; zaburzenia nerwowe lub psychiczne spowodowane nadmiernym pobudzeniem, stresem, przemęczeniem lub smutkiem; utrata pamięci, zaburzenia mowy.

 

Sygnifikuje: nowiny, pogłoski, ważne papiery, oficjalne dokumenty, materiały drukowane i pisane odręcznie, wszystko, co wiąże się z pisaniem, książki, wydawnictwa, drukarnie; obrazy; transport, pocztę, łączność, prasę, system edukacji, szkoły, uczelnie; biznes; krótkie wyjazdy; handel; znajomości; nastolatków, młodych ludzi, wykształconych ludzi; krewnych, braci, siostry, sąsiadów; złodziei kieszonkowych, krętaczy, szulerów.

 

Profesje: wszelkie profesje intelektualne; matematycy, astrolodzy, handlowcy, sekretarki, notariusze, adwokaci; rzeźbiarze, poeci, mówcy; nauczyciele; drukarze; pracownicy kantorów; rzemieślnicy, krawcy, bagażowi, gońcy, pośrednicy, lokaje; kupcy; uczeni, literaci; posłowie; dziennikarze; listonosze, łącznościowcy, inżynierowie; księgowi, programiści, wynalazcy, przewodnicy wycieczek.

 

Wroński

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...