Jump to content

Mira


werona
 Share

Recommended Posts

MIRA

 

Liczba imienia: ÓSEMKA

Imieniny: 11 Maj, 21 Wrzesień

 

Imię Mira to skrót od słowiańskiej Mirosławy lub Sławomiry, ale może też pochodzić dowłoskiego imienia Mirabella. Po łacinie zaś *Mira* znaczy "zdumiewająca, cudowna,osobliwa", *mirare* to "dziwić się", zaś *miraculum* - "cud". W gwiazdozbiorze Wielorybajest gwiazda Mira Ceti, nazwana tak dlatego, że okresowo jej blask tak słabnie, żegwiazda znika dla oka - i po jakimś czasie rozbłyskuje na nowo. Zgodnie z magią tych słów kobiety używające imienia Mira nigdy nie są kimś przeciętnymi bezbarwnym - wręcz przeciwnie. Często przy tym postępują w życiu zgodnie zewskazaniami swojej liczby, ósemki. Nie boją się odpowiedzialności, nierzadko występująroli szefa; często też jako pierwsze próbują mody i obyczajów, których wcześniej nikt nieznał w ich okolicy. Bywają emancypantkami, feministkami - i wdzięcznym tematem plotekdla zawistnych koleżanek. Najodpowiedniejsze dla Mir są znaki Barana, Skorpiona i Wodnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Imieniny obchodzi: 3 Kwietnia, 11 Maja

Mira jest imieniem żeńskim pochodzącym od słowa mir, czyli pokój. Mira jest także skróconą formą imion Miranda, Mirosława, Mirela czy Elmira. Jednak najprawdopodobniej jest żeńską formą imienia Miron. Imię to może wywodzić się od hinduskiego imienia żeńskiego o takim samym brzmieniu i pochodzić od słowa oznaczającego osobę, której dobrze się wiedzie. Imię Mira było noszone przez szesnastowieczną hinduską księżniczkę, która wyznawała boga Kriszny.

 

Źródło: Mira - imię żeńskie na literę m, dla dziewczynki - Frani.pl: Portal dla rodziców

 

 

 

I jeszcze jedna stronka...

 

Mira

Imieniny obchodzi: 11.05 | 21.09 |

Liczba imienia: 8

Charakterystyka numerologiczna: OSIEM

 

Jest liczbą mocy, władzy, potęgi - i dążenia do niej. Ósemki w skrajnej postaci są owładnięte manią wielkości, żądzą posiadania, pieniędzy i władzy. Oczywiście większość nie przeżywa owych napięć aż tak silnie, niemniej liczba ta oznacza uwikłanie we wszelkie gry, których wynikiem jest sukces lub porażka, gdzie wygrywa się lub ginie. Ósemki dają się wciągnąć w takie gry o sukces. Są uparte i zawzięte. Potrafią myśleć tylko o jednym (na przykład o pieniądzach). W razie potrzeby zdolne do poświęceń, oczekują też i wymagają podobnych ofiar od innych. Budują swoją karierę ciężkim wysiłkiem, uporczywą pracą, długoletnimi staraniami. Jednakże u nich "chcieć" nie zawsze oznacza "mieć" i prócz sukcesów równie często doświadczają smaku porażki. Mają jednak w sobie wielkie rezerwy sil i w razie klęski potrafią zaczynać z uporem od początku.

 

Źródło: Mira - Znaczenie imienia, opis, na wesoło, daty imienin, liczba imienia, charakterystyka numerologiczna

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...