Jump to content

Czym jest telepatia?


Guest Vayen
 Share

Recommended Posts

Telepatia jest to ogólnie pojęta możliwość komunikacji pomiędzy formami życia bez użycia żadnych znanych człowiekowi zmysłów. Nazwa pochodzi od greckich słów tele (daleki) i patheia (uczucie). Podobnie jak w przypadku innych zjawisk parapsychologicznych istnieją liczne relacje świadków twierdzących, że zetknęli się z tym zjawiskiem lub potrafią je wywoływać, ale mimo wielu studiów, zjawisko prawdopodobnie nigdy nie przeszło pozytywnie testów naukowych w warunkach uniemożliwiających dokonywanie oszustw. Istnieje wiele proponowanych teorii na temat mechanizmu działania tego zjawiska, jednak żadna nie została jak na razie jednoznacznie potwierdzona. Osoby wierzące w zjawiska paranormalne uważają często, że efektami działania telepatii są m.in. świadomość zbiorowa i intuicyjna komunikacja zwierząt.

 

Zjawisko telepatii jest na ogół przypisywane zdolności umysłu ludzkiego do wysyłania oraz wybiórczego przechwytywania swoistych fal mózgowych nawet na duże odległości. Przesyłanie złożonych poleceń (a tym bardziej innych treści) na duże odległości za pomocą myśli jest więc mało prawdopodobne z naukowego punktu widzenia przy obecnym poziomie wiedzy. Z kolei odebranie, rozpoznanie i odczytanie myśli wybranej osoby można porównać do praktycznie zerowego prawdopodobieństwa odbioru stacji radiowej wybranej spośród milionów innych rozgłośni, z których wszystkie nadają na tych samych częstotliwościach (mózg ludzki pracuje na wąskim paśmie częstotliwości do 100 Hz)

 

 

Źródło: Telepatia

Link to comment
Share on other sites

U mnie od jakiegoś czasu bardzo nasiliła się telepatia. Doświadczam jej kilka razy dziennie, jednak świadomie nie potrafię nad nią zapanować. Nie są to jakieś ,,wielkie'' przesłania myśli. Po prostu zdarza mi się ,,uchwycić'' myśl jakiejś osoby, czego skutkiem jest np. że obydwoje zaczynamy śpiewać tą samą piosenkę w tym samym czasie, wiem co ktoś powie lub myślę sobie o jakiejś piosence a ona nagle zaczyna lecieć w radiu lub ktoś zaczyna ją śpiewać. Jak już wspomniałam powyżej nie są to żadne wielkie odczytywania myśli, lecz raczej przypadkowe ich odbieranie.

 

Pozdrawiam wszystkich. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobre wyjaśnienie telepatii daje moim zdaniem buddyzm: wszyscy ludzie są jednością, rozróżnienie na "ja" i "inni" jest w gruncie rzeczy iluzją, a to co bierzemy za oddzielne obiekty i rzeczy we Wszechświecie są w istocie różnymi aspektami jednej rzeczy. Ja to trochę widzę jak drzewo, gdzie każdy człowiek jest liściem. Nic dziwnego, że jeden liść 'odczuwa' czy 'myśli' podobnie jak inny skoro oba są udziałem wspólnych fal świadomości przenikających przez całe Drzewo.

Mam nadzieję, że nie zakręciłam :)

Link to comment
Share on other sites

Irulano ,nic dodać ,nic ująć ,dokładnie tak ja to czuję ,choć przez moją wewnętrzną przemianę czuję się nieraz osamotniony ,ale albo : celibat,asceza ,rozwój duchowy ,albo zwykłe życie przeciętnego człowieka ,jedno z dwóch :)

Link to comment
Share on other sites

Oj tu się wcale nie zgodzę. Życie duchowe w oderwaniu od "przeciętnego życia" to właśnie... oderwanie. Właśnie w normalnym życiu, w kontakcie z ludźmi, z rodziną, na obszarach pracy, nauki czy tam czego jeszcze można się duchowo naprawdę rozwinąć. Zacytuję mojego ulubionego Iyengara:

Jogini W starożytnych Indiach byli głowami rodzin i osiągali zenit jogi podczas spełniania domowych obowiązków, w otoczeniu rodziny i dzieci. Jako człowiek rodziny pytam: "Z jakiej racji mielibyście zrywać rodzinne zobowiązania?" Musicie sami odkryć własne ograniczenia. Joga uczy właśnie tego: najpierw poznajcie własne ograniczenia, a następnie z tego punktu zacznijcie budować siebie. Jeśli potraficie to zrobić, wówczas posiadanie nawet dziesięciorga lub piętnaściorga dzieci nie przeszkodzi wam w rozwoju duchowym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...