Jump to content

Znaki zodiaku a finanse


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

Jak zarabiają, oszczędzają i wydają pieniążki osoby spod poszczególnych znaków zodiaku ???

 

 

WODNIK

 

Motto życiowe: Znajduję

 

Charakteryzuje go bogactwo idei, oryginalność, dążenie do reform, skłonność do prowokacji, realistyczne poglądy, chłód i indywidualizm. Ma wszechstronne zainteresowania umysłowe, aprobuje otwarte i postępowe myślenie, szybko i pewnie pojmuje nowe koncepcje i sytuacje. W sprawach finansowych skłania się ku inwestycjom spekulacyjnym o charakterze terminowym, pieniężnym, których tłem jest mniej lub bardziej wyraźny humanitaryzm. Korzysta często z odsetek i od czasu do czasu jest w stanie przeboleć straty kapitału. Wodnik uzyskuje dochody dzięki pomysłowości, najlepiej w nowoczesnych dziedzinach produkcji i zbytu. Zyski i straty zależą wtedy od popularności środowiska. Zazwyczaj wszystko dzieje się nagle i niespodziewanie, według podobnego scenariusza: pomysł, realizacja, nagłe wpływy, inwestowanie w nowe pomysły i... znowu trzeba zaczynać od początku. Niektóre Wodniki są geniuszami finansowymi, inne zaś nigdy nie są w stanie związać końca z końcem. Zarabianie pieniędzy jest w ich oczach czymś w rodzaju gry, którą trudno brać poważnie. Rzadko zastanawiają się nad konsekwencjami nadmiernych wydatków. Dopiero w momencie pojawienia się kryzysu finansowego myślą jak z niego wyjść. Mają talent do wynajdywania różnych okazji finansowych i w zaskakujący sposób potrafią zarówno oszczędzać, jak i wydawać. Pewnymi i dobrymi inwestycjami dla Wodnika jest kupno domu – dla siebie i rodziny. Traktuje to jako zabezpieczenie w postaci własnej nieruchomości. Zodiakalne Wodniki bardzo lubią pieniądze, ale nie przywiązują do nich nadmiernego znaczenia, ponieważ posiadają zdolność ich zdobywania. Potrafią cieszyć się życiem, a pieniądze stanowią jeden z elementów szczęśliwego bytu; są dla Wodnika tylko grą. Prawdziwe jego bogactwo to nieograniczona wolność, a także umysł otwarty na rozważania natury duchowej, filozoficznej i metafizycznej. Chętnie pożycza pieniądze i nie dba, by pożyczone sumy odzyskać. Nie znosi drobiazgowych rozliczeń, woli dawać niż posiadać i ofiarowywać niż oszczędzać. Rzadko kiedy Wodniki cierpią na brak funduszy, zawsze poprzestają jednak na tym, co dał im los i są szczęśliwi bez względu na status materialny. Pieniądze są im potrzebne, aby zaspokoić swoje pragnienia. Rzadko kiedy Wodnik jest biznesmenem. Wodniki albo się pieniędzmi w ogóle nie zajmują, albo w ich rękach stają się one zupełną abstrakcją. Raz ich nie ma, raz – niewiadomo skąd - z dużą łatwością mu przychodzą. Nowatorski, intelektualny umysł Wodnika najchętniej wyprodukowałby własną walutę.

Oszczędzanie

Wodnik pieniądze uważa za ulotne i nie pogrąża się w rozpaczy, gdy ich nie ma. Chętnie oszczędza na dom. Totalny brak pieniędzy nie jest dla niego żadną większą tragedią, z którą by sobie nie poradził. Czasem wręcz sprawia wrażenie, że nadmiar gotówki jest dla niego obciążeniem ponad siły.

Wydawanie

Wodnik najczęściej pieniądze wydaje na książki, komputery, majsterkowanie, nowinki techniczne, różnego rodzaju błyskotki – ogółem na wszystko to, co sprawia mu przyjemność. Nie oszczędza na prezentach dla najbliższych przyjaciół i rodziny, lubi się dzielić z innymi tym, co ma.

 

 

RYBY

 

Motto życiowe: Wierzę

 

Ryby charakteryzuje gotowość do niesienia pomocy, poświęcenie, wpływowość, mistyka, oddawanie się złudzeniom, skłonność do hazardu lub do innej pasji. W sprawach finansowych wystrzegają się podszeptów fałszywych przyjaciół, a same starają się myśleć tak trzeźwo, jak to tylko możliwe. Znak Ryb przynosi dochody dzięki ofiarności i cierpliwości. Często jego praca wiąże się z miejscami odosobnienia, jak domy pomocy społecznej, klasztory, laboratoria, szpitale bądź inne zamknięte zakłady naukowe, wychowawcze czy artystyczne, a także elitarne ośrodki kształcenia. Dochody są umiarkowane, ale wystarczające do godnego życia. Często są one związane z rentą, zapomogami, opieką medyczną lub społeczną nad kimś z jego rodziny. Często ma się wrażenie, że Ryby żyją nie wiadomo z czego, bo jednak wiedzie im się całkiem dobrze. W stosunku do pieniędzy popełniają wszelkie możliwe błędy, nie cenią ich sobie, ale trwonią je na głupstwa, naiwnie dają się naciągnąć wspólnikom, lubią w gry w typie totolotka, hazard i inne zakłady pieniężne. Przy tym mają szczęście i wyostrzoną intuicję i zanim zdążą wszystko stracić, znajdują przysłowiową żyłę złota. Od zarabiania pieniędzy wolą mieć zajęcie zaspokajające ich możliwości twórcze, ale na ogół jest to raczej dobrze płatna praca. Ryba nie jest ignorantem w sprawach finansowych i choć nieszczególnie interesują ją pieniądze, to jednak lubi mieć pewność bezpiecznego bytu i posiadania. Jest mistrzynią przeżycia za niewielką sumę i odkładania reszty. W sprawach finansowych Ryba często żyje iluzjami, bardziej nęcą ją rozważania i cenne pomysły, z których może czerpać zysk, niż tak naprawdę ich realizacja. Zdarza się, że Ryby zbijają fortunę, ale dość rzadko. Lubią wspierać potrzebujących. Jeśli chodzi o zakupy, Ryba nie potrafi oprzeć się pokusom. Dość lekkomyślnie podchodzi do tych spraw. Jeśli chce w tej kwestii coś zdobyć, to nic innego się nie liczy. Wyznaje zasadę, że pieniądze są po to, by je wydawać. Według Ryby pieniądze powinny przechodzić z rąk do rąk, być w pełnym obrocie. Ale Ryba to także znak, który łatwo wpada w panikę, gdy ma debet na koncie. Rachunki wolą mieć uregulowane, a jeśli już muszą pożyczać, to dość małe kwoty i od różnych osób. W sprawach finansowych Ryba często żyje urojeniami, łudzi się wygraną w totolotka, bingo czy innych grach hazardowych. Jeśli już zbije fortunę, to hojnie obdarza pieniędzmi swoją rodzinę.

Oszczędzanie

Zodiakalne Ryby nie są zbyt gospodarne, nie mają pojęcia o oszczędzaniu, ledwie ciułają grosz do grosza. Nie mają pojęcia, co oznaczają słowa: książeczka oszczędnościowa, giełda, lokata, inwestycje. Lubią oszczędzać na luksusowe auto bądź na dom nad morzem.

Wydawanie

Chętnie wydają na podróże, dzieła sztuki i swoje zainteresowania. Zakupy to rodzaj rozrywki, nie muszą być racjonalne, a mają sprawiać im przyjemność. Jeśli pragną mieć jakąś rzecz, ubranie czy perfumy, po prostu dokonują zakupu i nie myślą o konsekwencjach swojej decyzji. Wydają, na to, na co mają ochotę.

 

 

BARAN

Motto życiowe: Ryzykuję

 

Zodiakalny Baran ma skłonność do zdobywania środków finansowych w sposób bardzo zdecydowany, gwałtowny, wręcz raptowny. W taki sam sposób je również wydaje. Jest skłonny do bardzo szybkich i nagłych decyzji, związanych ze sferą materialną życia. Zarobki i wpływy otrzymuje wskutek działań zdecydowanych, agresywnych, jako organizator, zarządca, przedsiębiorca, menadżer. Znaczne dochody przynosi mu praca związana z wojskiem, w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim, a także z działalności militarnej, paramilitarnej lub organizacji sportowych. Podchodzi do zdobywania pieniędzy jak myśliwy - poluje. Lubi pieniądze zdobywać, walczyć o nie; wyszukuje okazje, dzięki którym może „upolować” znaczny zysk. Możemy więc spotkać go na giełdzie papierów wartościowych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje bardzo duże ryzyko strat czy możliwość wielkich zysków. Żyje dniem dzisiejszym - potrafi wyjechać w podróż życia nie zastanawiając się, co będzie jutro. Jeśli chce coś zdobyć i zobaczyć, potrafi pożyczyć pieniądze bądź wziąć kredyt. Spłata zobowiązań finansowych jest dla niego sprawą honoru. Dewizą Barana jest: „kto nie ryzykuje, ten nie ma”. Jego instynkt podpowiada mu, gdzie kryje się przysłowiowa żyła złota. Często ma tendencję do hazardu, ruletki i ryzykownych inwestycji. Baran posiada cechy, dzięki którym może stać się nawet bardzo bogatym. W idealny sposób wyczuwa odpowiednie momenty na giełdzie czy inne intratne transakcje handlowe. Barany są zdolne postawić wszystko na jedną kartę, w myśl zasady: mieć wszystko, albo nic. Nie zastanawiają się, co będzie dalej. Mogą mieć pieniądze wielkie i niespodziewane, ale równie często żyją na kredyt. W momencie zagrożenia windykacji, syndyka, komornika, Baran potrafi jednak zrobić wszystko i nie boi się nawet ciężkiej pracy, aby wyjść z opresji. Stanie na wysokości zadania, gdy bieda zajrzy mu w oczy.

Oszczędzanie

Oszczędzanie to nie domena Barana – woli wydawanie. Nie odkłada pieniędzy na czarną godzinę, nie interesują go lokaty. W domu również nie ma opracowanego żadnego systemu oszczędzania. Na bieżąco wydaje wszystko, co ma w portfelu i w banku. Nie dba o składki emerytalne i ubezpieczenia. Jeśli już oszczędza, to najczęściej na kształcenie dzieci.

Wydawanie

Wydaje na życie towarzyskie, bale, kolacje – w myśl zasady „zastaw się a postaw się”; ekskluzywne mieszkania, domy - najchętniej z basenem. Bardzo drogie, reprezentatywne samochody, limuzyny bądź szybkie sportowe auta, a także motocykle. Może być kolekcjonerem broni myśliwskiej. Chętnie latałby prywatnym samolotem. Bardzo lubi mówić o swoich pieniądzach i się chwalić.

 

 

BYK

Motto życiowe: Mam

Zodiakalny Byk to umysł praktyczny. W sprawach finansowych lubi mieć zapewnione bezpieczeństwo i stabilizację. Jest konserwatywny i ukierunkowany na wartości realne. Byki lubią posiadać. Mają wyjątkowy talent do robienia pieniędzy, a przy tym potrafią łączyć piękne z pożytecznym. Z pewnością pieniądze bardzo pomagają im w realizacji ideałów życiowych. Zainteresowania Byka są na wskroś materialne. Potrafi on docenić wartość dóbr doczesnych. Jak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że życie jest piękne, lecz drogie - tańsze nie jest już takie zachwycające. Można powiedzieć, że jego zainteresowania skupiają się na posiadaniu fortuny i w ogóle przedmiotów mających wartość materialną. Większość Byków ma uporządkowane sprawy finansowe - lokują w akcjach, znają plany emerytalne, zapisują swoje wydatki i przychody, robią plany długoterminowego oszczędzania. Byk jest miłośnikiem komfortu, umie docenić zalety bycia bogatym. Ma wyczucie odnośnie pieniędzy. Wie zarówno jak skutecznie je pozyskiwać, zarabiać, ale także jak ze smakiem wydawać. Nie lubi przebywać tam, gdzie jest ubogo, szaro i smutno. Pociągają go miejsca czyste, komfortowe, luksusowe, gdzie obecna jest sztuka. Nie lubi mieć pieniędzy dla samego faktu posiadania, ale by móc dzięki nim korzystać z życia, aby dostarczały mu radości. Czerpią ją z przyjemności takich jak: wykwintne potrawy, restauracje, dobre perfumy, muzyka, oglądanie i kolekcjonowanie dzieł sztuki, markowych ubrań. Byk jest najszczęśliwszy w domu, otoczony pięknymi przedmiotami. Nie jest hojny jeśli chodzi o dawanie prezentów i nie wydaje pieniędzy lekką ręką, lekkomyślnie. Wartość ma dla niego każda ciężko zarobiona złotówka. Byk jest ostrożny i rozważny, nie wydaje pieniędzy bez zastanowienia, inwestuje, kiedy ma pewność, że warto. Planuje swoje wydatki. Zakupy Byka są raczej przemyślane i brakuje im spontaniczności. Jedynie w bardzo nielicznych chwilach ulega swoim zachciankom i kaprysom. Lubi żyć w dostatku. Czasami zdarza się, że do głosu dochodzi druga natura Byka - wtedy chciałby on mieć wszystko i ze wszystkiego korzystać, natomiast nie pracuje, jest leniem. Zdarzają się nawet osoby żyjące kosztem innych, marzące o wielkich o pieniądzach, ale nic w tym kierunku nie robiące. Byk stara się żyć w dostatku. Zdobywa pieniądze dzięki popularności społecznej, uprawianiu sportu, pracy w rzemiośle artystycznym lub sztuce, działalności bankowej lub biznesowej. Poważne znaczenie ma dla niego obrót środkami finansowymi oraz gwarancja zabezpieczenia materialnego. Uważa, że pieniądze powinny być w ciągłym obrocie. Zyski Byk może mieć również z hodowli zwierząt, np. rasowych psów bądź kotów. Może również trudnić się obrotem towarami luksusowymi. W każdym razie, zarobki Byka generalnie są duże, dają mu komfort materialny i zapewnioną spokojną jesień życia.

Oszczędzanie

Byki nie są sknerami, nie oszczędzają pieniędzy z zaciśniętymi zębami i nie ukrywają w domu ani ich, ani też kosztownych rzeczy. Lubią posiadać, gromadzić, ale także posiadaniem się cieszyć, korzystać z rozkoszy i radości życia. Robią plany długoterminowego oszczędzania. Najchętniej oszczędzają na dom z ogrodem.

Wydawanie

Byk chętnie wydaje pieniądze na sprawy związane z pięknym urządzeniem mieszkania, domu, ogrodu. Lubi wydawać również na teatr, lekcje śpiewu, naukę języków obcych. Kupuje kwiaty czy porcelanę. Byki lubują się w eleganckich, „wypasionych” samochodach. Lubią posiadać wartościowe rzeczy, a więc biżuterię, drogie kamienie, markowe ubrania znanych firm.

 

 

BLIŹNIĘTA

Motto życiowe: Komunikuję się

 

Zodiakalne Bliźnięta wykazują się bardzo szybkim myśleniem i posiadają talent handlowo–kupiecki. Często zarabiają spore sumy jako pośrednicy handlowi. Ludzie spod tego znaku bywają zmienni. Ich konto może być w zależności od nastroju właściciela na plusie, bądź minusie. Bliźniętom patronuje planeta Merkury, sygnifikator banknotów, papierów wartościowych i dokumentów. Bliźniaki najchętniej zarabiają pieniądze w handlu, a także inwestycjach, gdzie pieniądz robi pieniądz, jak np. banki i giełdy. Wiele z nich pracuje też jako publicyści, dziennikarze, autorzy leksykonów i słowników oraz wszędzie tam, gdzie można wykorzystać komunikację. Bliźnięta mają tendencję do martwienia się o pieniądze, zawsze jest ich dla nich stanowczo za mało. Nie są zbytnim materialistami, towarzyszy im świadomość, że nawet duży majątek może kiedyś stopnieć. Często ich zakupy nie są do końca przemyślane, robione pod wpływem chwili. Bliźnięta lubią podróżować. Na swoją pasję będą wydawać spore sumy. Bliźniak nie zastanawia się, co będzie jutro, pod względem finansowym ma tendencję do życia dziś. Nie lubi pożyczać pieniędzy, nawet przyjaciołom, których zna od kołyski. Chętnie będzie wspomagał za to krewnych. Bliźnięta mają szczęście do spraw finansowych, ale skłonność do ekstrawagancji je niweluje. Ich maksymą jest: żyje się tylko raz. Bliźnięta są znane ze swojej hojności i życia ponad stan, w myśl zasady: „łatwo przyszło, łatwo poszło”. Wiele spośród zodiakalnych Bliźniąt gra na giełdzie, w kasynie, na wyścigach lub uczestniczy w różnego rodzaju intelektualnych teleturniejach. Ustawiają się w życiu poprzez protekcję wpływowych przyjaciół, którzy mogą załatwić im prestiżowe, dobrze płatne a nie wymagające zbytnich nakładów pracy posady.

Oszczędzanie

W bilansie Bliźniąt przychody są zawsze trochę niższe od wydatków. Pieniądze uważają raczej za środek umożliwiający spełnienie marzeń niż za cel sam w sobie. Zwykle inwestują rozważnie, zwłaszcza w dom, który uważają za pewny kapitał. Swoje finanse lokują także na giełdzie i lokatach. Często oszczędzają na wymarzony samochód.

Wydawanie

Bliźnięta chętnie będą wydawać pieniądze na ubrania i różnego rodzaju gadżety, często bezmyślnie. Nie żałują na wyposażenie domu, nie potrafią odmówić niczego swojej rodzinie. Lubią wystawne przyjęcia w eleganckich lokalach. Bliźnięta wydają pieniądze również na drogi, specjalistyczny sprzęt np. fotograficzny, komputerowy, a także audiowizualny - na dobre telewizory, DVD. Wydając chętnie na to, co kochają, czyli na podróże, kino, teatr, książki.

 

 

RAK

Motto życiowe: Czuję

 

W realizacji planów finansowych Rak jest wytrwały i niestrudzony. Intuicja i predyspozycje umysłowe pomagają mu rozróżnić dobre interesy, możliwości i oferty od złych. Zdolności artystyczne, twórcze i intelektualne w połączeniu ze zmysłem do interesów mogą zdziałać w sprawach finansowych dosłownie cuda. Rak zwany jest znakiem pieniędzy, ze względu na swoją zdolność przyciągania bogactwa. Ludzie urodzeni pod jego wpływem trzymają się pieniędzy równie nieustępliwie, jak wszystkiego, co do nich należy. Pieniądze dla Raka oznaczają bezpieczeństwo. Zodiakalnym Rakom nigdy nie wystarcza miłości, akceptacji, zawsze potrzebują więcej uczuć, tak samo jak pieniędzy. W życiu bardzo szybko dostrzegają okazję do zysku. Pociąga je prowadzenie własnej firmy, która przy ich bystrości i wrodzonej orientacji w sprawach finansowych może z czasem rozwinąć się w potężne przedsiębiorstwo. Jeśli pojawią się jakieś wahnięcia i potknięcia biznesowe, to i tak wcześniej czy później Raki staną na nogi. Mają tendencję do zatracania zdolności czerpania przyjemności ze swoich pieniędzy. Dochody Raków najczęściej pochodzą ze źródeł rodzinnych lub powiązań takich jak kościoły, sekty czy fundacje. Dotyczy to również więzi z różnymi innymi wspólnotami, np.: zakonami, ugrupowaniami partyjnymi, ale również różnego rodzaju klanami i grupami jak gangi i mafie. Przychody mogą być mocno zróżnicowane - wpływy bardzo dobre, znaczne, aczkolwiek niestabilne i zmienne. Uzależnienie od rodziny i zmiennych sytuacji finansowych mogą być powodem frustracji. Rak nie ma jednoznacznego stosunku do pieniędzy. Raz nimi gardzi, a raz dostrzega ich liczne zalety. W dniu codziennym ciągle porusza się w kręgu spraw finansowych, rachunków, opłat, przelewów. Nie lubi od nikogo pożyczać pieniędzy, jak również sam nikomu nie udziela pożyczek. Rak potrafi robić zakupy, choćby na kredyt, pod wpływem chwili, gdy nie jest w najlepszym nastroju. W momencie, kiedy przyjdzie mu to spłacać, będzie starał się poprzez swoją intuicję bądź rodzinę wybrnąć z sytuacji. Jest to osoba, która bardzo chętnie pozostałaby na utrzymaniu rodziny lub rentiera, która nie dąży do pomnażania majątku. Może stać się kozłem ofiarnym, którego inni będą bezwzględnie wykorzystywać materialnie, ponieważ jeśli ma pieniądze, to jest dla swoich bliskich bardzo hojny. Rzadko kiedy Rak przypomina zasobnego człowieka ze świata biznesu, często żyje iluzją i po sprawach finansowych porusza się jak dziecko we mgle. Kwestie finansowe u Raka bardzo często są odzwierciedleniem jego stanu emocjonalnego, a decyzje podejmuje pod wpływem impulsu. Posiada duże wyczucie i intuicję.

Oszczędzanie

Zodiakalny Rak lubi oszczędzać i to bardzo gorliwie, ale równocześnie jest bardzo hojny dla życiowego partnera lub rodziny i przez to może stracić swoją stabilizację finansową. Chętnie lokuje pieniądze – swoją przyszłość - w banku, na lokatach długoterminowych. Bez względu na to, ile zgromadził, nigdy nie czuje się bezpiecznie materialnie. Bywa sknerą. Wymarzony cel oszczędzania to jacht morski.

Wydawanie

Rak inwestuje pieniądze w sprawy związane z domem, tradycją, rodziną. Bardzo chętnie kupi działkę poza miastem i wybuduje dom w stylu staropolskiego dworku. Chętnie wyda pieniądze na podróże, rozrywki, luksusowy sprzęt wodny, a także na studio filmowe i telewizyjne. Będzie się otaczał starymi, tradycyjnymi gadżetami. Rak bardzo chętnie zainwestuje w dom w pobliżu wody, albo w dobry jacht, kajak, żaglówkę bądź motorówkę. W ogóle bardzo chętnie wyposaży się w dobry sprzęt bądź pozwoli sobie na podróże związane z nurkowaniem.

 

 

LEW

 

Motto życiowe: Chcę. Należy mi się

 

Zodiakalne Lwy potrafią czerpać radość z życia, posiadają dużo pewności siebie i gotowości do ponoszenia ryzyka, a także zapału - zwłaszcza, jeśli ma to przynieść im fortunę. Potrafią myśleć twórczo i zachwycać innych. Planują wiele i chętnie, a do tego dysponują wystarczającą rozwagą i bystrością, aby zrealizować swoje zamierzenia. Wielu zodiakalnym Lwom zaufanie do samego siebie oraz talent organizacyjny przynoszą duże korzyści finansowe. Ale są także takie, które żyją ponad stan, zarówno prywatnie jak i w pracy, robią tzw. przeinwestowanie w firmie i nie potrafią pogodzić się z kryzysem finansowym, jaki je spotyka. Znak Lwa oznacza wpływy i dochody z tytułu sprawowania jakiejś władzy lub zarządzania grupą, społecznością, klubem, partią polityczną, urzędem czy zakładem pracy. Daje stałość zarobku, na przykład na posadzie nauczycielskiej, administracyjnej lub rządowej. Lwy często pracują jako jubilerzy, złotnicy, właściciele sklepów z artykułami luksusu i zbytku. Bardzo ważna dla Lwa jest regularność zarobków. Niektóre Lwy wolą mieć władcze, eksponowane, prestiżowe stanowiska niż pieniądze, gdyż bardziej interesuje je zdobycie wiedzy niż pieniędzy. W sprawach finansowych Lwa ce****e szczodrość i gest. W ogóle ma on w tej dziedzinie więcej szczęścia niż rozumu. Tak zwane „lwy salonowe” roztaczają wokół siebie w towarzystwie pozory bogactwa, pewności siebie. To świetni organizatorzy wystawnych przyjęć, imponujących jubileuszy i gali, gdyż uwielbiają być na świeczniku. Lwy lubią błyszczeć w towarzystwie, muszą mieć zawsze pieniądze, aby się dobrze i ładnie ubrać i wyróżnić z otoczenia. Mają skłonności do kreowania się na wielkie damy bądź lordów. Imponują im tylko pieniądze lub wiążące się z nimi prestiżowe stanowiska. Lubią otaczać się choćby namiastką luksusu. Często zbyt wygórowane ambicje uniemożliwiają im rozwój i realizację pragnień, bo przecież nie każdy może być milionerem. Lwy znakomicie radzą sobie, kiedy sprzyja im fortuna, gorzej jednak znoszą niepowodzenia, niedostatek i życiowe dołki. Wtedy marnieją w oczach i popadają w dziwactwa, czyniąc wrażenie osób żyjących w urojonym świecie. Lew potrafi ciężko pracować, w interesach przewodzi, otacza się pomocnymi osobami. Duma jest jego piętą achillesową. Nawet gdy tonie w kredytach i długach nie potrafi sobie niczego odmówić, ma tendencję do życia ponad stan i otaczania się przesadnym, zbytecznym luksusem. W momentach kryzysowych jego duma nie pozwala jednak na poniesienie klęski i Lew zaczyna działać, by wyjść z patowej sytuacji. Potrafi stawić czoła każdemu zadaniu, tylko po to, żeby móc powiedzieć sobie: „nie bałem się spróbować”. Dla Lwa luksus jest tak samo niezbędny, jak oddychanie. Chce się cieszyć komfortowym, wystawnym życiem, nie zwracając uwagi na koszta. Kiedy stan konta spada do liczby dwucyfrowej i tak znajdzie sposób na zakup rzeczy, którą chce mieć czy rezerwację stolika w modnej restauracji, nawet gdyby miał za to zapłacić kartą kredytową z debetem. Lwy są najbardziej rozrzutne w całym Zodiaku. Są hojne, życzliwe i serdeczne, trudno im o kimś myśleć źle. Zawsze wprowadzają miły, serdeczny i radosny nastrój. Na swój sposób nawet w życiu dorosłym w sprawach finansowych Lew może być wiecznym dzieckiem, ponieważ czerpie przyjemność z chwili. W swoich domach Lwy muszą mieć okazałe, bardzo duże salony, w których czują się najlepiej. Marzą o życiu wśród bogactwa, splendoru, blasku i bezpieczeństwa materialnego. Zodiakalne Lwy wspomagają hojnie fundacje i stowarzyszenia dobroczynne. W sprawach materialnych są również największymi ryzykantami, ale mają też silną wolę, niezłomną wiarę w siebie oraz iście królewską dumę i dzięki tym cechom usuwają ze swojej drogi kłody zwane problemami materialnymi. Los obdarza je szczęściem i powodzeniem na giełdach i w świecie inwestycji, zarówno tych drobnych, jak i wielkich. Zresztą, urodzony pod znakiem Lwa zna się na inwestowaniu oraz transakcjach handlowych. Olśniewa kontrahentów, u wielu osób wzbudzając zazdrość. Bardzo lubi przebywać w dobrym towarzystwie ludzi, którzy posiadają pieniądze - pozostaje z nimi w dobrych układach. Wierzyciele nie są w stanie zakłócać spokoju Lwa nawet, gdy pojawiają się w towarzystwie komornika.

Oszczędzanie

Wyraz oszczędzanie nie jest przypisany do jego życia. Lwy nie potrafią się wyrzec dostatku i luksusu, który jest dla im niezbędny niczym woda i powietrze. Lekceważą pieniądze, nie ograniczają się do posiadanych kwot, często zaciągają pożyczki i biorą kredyty. Jeśli Lew miałby już oszczędzać, to najchętniej na miesiąc na farmie zdrowia.

Wydawanie

Na wystawne życie wydaje bardzo często więcej niż zarabia. Jego credo życiowe brzmi: „Nie przejmuj się drobiazgami”. Lwy mają bardzo wyrobiony gust i często kupują najmodniejszy modele samochodów, meble. Świetnie potrafią wynajdywać okazje i markowe rzeczy kupować na wyprzedaży. Lew bardzo chętnie wydaje pieniądze na duże, okazałe, luksusowe domy, samochody, bardzo drogą biżuterię, perfumy. W wielu sytuacjach życiowych wydaje i inwestuje na pokaz, lubi tzw. grę. Trafnie zachowanie Lwa pod względem finansowym odzwierciedla karnawał w Brazylii.

 

 

PANNA

Motto życiowe: Analizuję

 

Domeną zodiakalnej Panny jest koncentrowanie się na sprawach istotnych, praktycznych. Do pieniędzy i interesów ma bardzo zdrowe podejście. Wie, co zyska dzięki swojej pracy, czego potrzebuje, do czego dąży i zanim się na coś zdecyduje – sprawdza skrupulatnie swoje finansowe możliwości. Znak Panny zapowiada dużo pracy, najczęściej podporządkowanej i żmudnej. Jak to mówią, trzeba się narobić, żeby zarobić. Na ogół nie ma specjalnie wysokich dochodów, ale sytuacja materialna Panien jest zazwyczaj stabilna dzięki ich wytrwałości, pracowitości i zapobiegliwości. Znak ten zapowiada znaczne zdolności organizacyjne, które mogą być pomocne w uzyskiwaniu środków do życia. Najlepsze cechy Panny to sumienność i obowiązkowość. Do życia podchodzi racjonalnie, bez namysłu rozwiązuje zawiłe problemy i zagmatwane sprawy. Dopóki nie pozna faktów nie podejmuje decyzji. O pieniądzach wie, że są ważne. Chociaż ma skłonność do bagatelizowania swoich zdolności, w sprawach finansowych nikt nie jest lepszy od mieszczenia się w budżecie. Nie kuszą jej ryzykowne przedsięwzięcia. Rachunki w banku zgadzają się zwykle co do grosza. Panna pragnie mieć wszystko to, co najlepsze, ale rzadko przepłaca. Bez problemu opiera się swoim zachciankom. Starannie zapisuje każdy wydatek i przychód zarówno w swojej firmie, jak i w prywatnych finansach. Realizuje program oszczędnościowy i emerytalny. W biznesie i sprawach finansowych jest ostrożna, często woli stabilną, etatową pracę gwarantująca jej regularny dochód niż coś, co mogłoby jej dać więcej swobody, ale również huśtawkę finansową. Panny raczej nie zostają bogaczami, ale również nie grozi im bankructwo. W sytuacjach towarzyskich można uważać, że mają węża w kieszeni. Panna w grze o pieniądze wygrywa dzięki temu, że ma analityczny rozum i potrafi przewidywać posunięcia konkurencji oraz wahania kursu. Zarazem jednak może tracić, ponieważ często brakuje jej nutki ryzyka i woli dochodzić do stanu posiadania małymi kroczkami niż liczyć na wielkie finansowe zwycięstwa. Bardzo jej zależy, żeby mieć dom, samochód i interesującą pracę. Nie poświęca całego swojego życia dla spraw materialnych, ale umie z nich również czerpać korzyści, zainwestować w swoje życie uczuciowe bądź w rozwój zainteresowań. Panny cenią sobie codzienny trud, pracę rzetelną i uczciwą, nie lubią ryzyka, pokus, hazardu, zdobywania pieniędzy w nieuczciwy sposób. Doskonale panują nad swoimi rachunkami, w interesach są uczciwe i starają się wszystko robić w zgodzie z własnym sumieniem. Ryzyka boją się jak ognia. Ich systematyczne, przemyślane decyzje o inwestycjach i lokatach budzą podziw i zazdrość. Rozważają wszelkiego rodzaju umowy nim powierzą komuś swoje, nawet najmniejsze, oszczędności. W sprawach dotyczących pieniędzy gromadzą informacje pozwalające im kontrolować sytuację. Obdarzone niezwykłą zdolnością dostosowania się do sytuacji, Panny nie znają uczucia niepokoju o jutro, które gnębi innych w bezsenne noce. Czasami zdarza się, że Panna jest bardzo rozrzutna, ale wbrew pozorom nawet wtedy można się domyślać, że z góry obliczyła każdy kaprys. Jest osobą oszczędną, ale zarazem hojną, ma wrodzoną dobroć. Lubi dawać, jednocześnie również sobie nigdy nie odmawiając przyjemności. Zawsze jednak kieruje się rozsądkiem i nie przekracza pewnej granicy swoich możliwości. Za swoje dobre serce i uczynki, jak również hojną kieszeń, lubi być szanowana i doceniana. Jest to osoba bardzo przebojowa, niezależnie od sytuacji zawsze odbije się od dna i da sobie radę.

Oszczędzanie

W sprawach finansowych i w oszczędzaniu można Pannę porównać do mrówki. Gromadzi oszczędności powoli i systematycznie, ale także w ten sposób buduje stabilny, dostatni byt i zbiera spore sumy na czarną godzinę. W sprawach finansowych nie powinno jej nic zaskoczyć. Lubi lokować we franku szwajcarskim bądź w funcie brytyjskim. Zieloną jednodolarówkę na szczęście nosi w portfelu. Najchętniej oszczędza na roczny urlop.

Wydawanie

Panny wydają w sposób rozsądny. Najchętniej na książki, muzykę, video-kasety, teatr, zdrowe leczenie, jak również antyki, ale z umiarem, nie przekraczając swoich możliwości finansowych. Wrodzona dobroć nie pozwala Pannie obojętnie minąć potrzebującego człowieka.

 

 

WAGA

Motto życiowe: Równoważę

 

Zodiakalna Waga posiada dużo harmonii, rozwagi, dyplomacji, unika konfliktów, łatwo nawiązuje kontakty. W dziedzinie finansowej posiada zdolność osiągania celów dzięki ugodowym pertraktacjom i rozważnym kontraktom. Z natury rzeczy uzależnia dochody od umów, kontraktów, partnerów, małżeństwa oraz umiejętności zabiegania o skuteczne egzekwowanie swoich praw i należności. Zmysł równowagi pozwala Wagom znaleźć właściwą proporcję pomiędzy rozrzutnością a sknerstwem. Wagi mają tendencje do oszczędzania, ale cieszy je wydawanie pieniędzy, jeśli mogą sobie na to pozwolić. Większość Wag zna swoje ograniczenia. W interesach Waga jest chytra i wytrwała. Miewa dobry nos do biznesu. Niektóre typy niechętnie oddają pożyczki. Bardzo często tak się składa, że w robieniu życiowej kariery Wadze potrzebny jest doradca, wspólnik, pomocnik. Takim moralnym oparciem Wagi bywają zazwyczaj małżonkowie, działając dyskretnie za kulisami życia partnera. Waga czuje się stworzona do luksusu, przyjemnego i wygodnego życia. Pragnie być kochana i podziwiana. Zodiakalne Wagi bardzo często znajdują sobie pracę zapewniającą im maksimum finansowego bezpieczeństwa. Uwielbiają mieć wszystko najlepszej jakości i w dużych ilościach. Często partner Wagi to osoba majętna. Takimi osobami lubi się otaczać w życiu osobistym jak i zawodowym. Tylko nieliczne Wagi są lekkomyślne i wpadają w długi. Kiedy jednak znajdą się już w takiej sytuacji, potrafią ciężko pracować i oszczędzać, starają się robić plan oszczędnościowy, aby na przyszłość mieć już zawsze jakąś rezerwę finansową. Waga woli zdążać ku harmonii i spokojowi w życiu codziennym, a unikać pogoni za zyskiem i dobrami materialnymi. Potrafi ograniczyć do minimum wydatki i zawsze kieruje się rozsądkiem, bo panicznie boi się problemów finansowych. Spokojnie i cierpliwie potrafi czekać na odpowiedni moment, by zaspokoić swoje pragnienia i nie brać kosztownych rzeczy na kredyt. Woli ich nie mieć, niż biegać po bankach, rozmawiać z urzędnikami, załatwiać formalności. W sferze finansów przejawia wiele rozsądku. Jeśli komuś pożyczy pieniądze to dyshonorem jest dla niej ciągle się o nie upominać, nie wywiera w tej kwestii nacisku. Lubi wystawne przyjęcia w swoim domu. Gdy przyjmuje gości wszystko - od potraw, przez wystrój wnętrz, po ubiór pani domu – jest eleganckie, wyrafinowane i przeważnie luksusowe. Chętnie też dyskretnie pomaga i wspomaga innych. Zodiakalna Waga nawet jeśli sama nie ma uzdolnień do obracania pieniędzmi, to ten brak wynagradza sobie tym, że jak nikt lubi wchodzić w sojusze, przymierza i spółki. Wagi mają dar do korzystania z cudzych pieniędzy – do tego stopnia, że wolą być jednym z wielu udziałowców we wspólnym interesie, niż samodzielnym właścicielem. Właściciel za wszystko odpowiada, z czego są tylko kłopoty – tymczasem Waga jako współwłaściciel może brać i korzystać, nie martwiąc się problemami.

Oszczędzanie

Wagi uznaje się za materialistki, gdyż całe życie zbierają, gromadzą, inwestują, aby na jesień życia mieć świadomość, że mogą żyć w dostatku. Lubią oszczędzać na remont domu, mieć zawsze rezerwę finansową na dobrej lokacie bądź w bezpiecznym banku. Potrafią zachować granicę pomiędzy rozrzutnością a skąpstwem.

Wydawanie

Waga chętnie wydaje na dom, swoje hobby, wycieczki, a także zabezpieczenie i kształcenie dzieci. Lubi posiadać cenne przedmioty, inwestować w dzieła sztuki i antyki. Jest to znak Zodiaku bardzo towarzyski, więc dobrze, gdy ma przysłowiowe parę złotych w zanadrzu, by ugościć przyjaciół, dla których drzwi jej domu są zawsze otwarte. Lubi rozrywki, chętnie wspiera artystów i chce nieść radość wszystkim. Nie wydaje jednak ponad swoje możliwości finansowe, ponieważ panicznie boi się długów.

 

 

SKORPION

 

Motto życiowe: Angażuję się

 

W sprawach finansowych posiada niezwykły dar obserwacji i oceniania sytuacji, dzięki czemu szybko dociera do sedna rzeczy. Potrafi poradzić sobie z problemami i zadaniami, przed którymi inni ludzie kapitulują. Pomaga mu w tym upór, predyspozycje praktyczne oraz zdolność regenerowania sił. Potrafi doskonale się koncentrować, ma jasny umysł i cięty język, wie jak zyskać uznanie. W sprawach finansowych działa instynktownie i najczęściej prawidłowo. W osiąganiu dochodów Skorpion jest bardzo zdeterminowany, uparty i dociekliwy, a bywa też pamiętliwy i mściwy. Znak ten zapewnia „mocny chwyt” w sprawach materialnych i dlatego rokowania są dobre. Dochody mogą być jednak niejasne, tajemnicze, czasami z niezbyt przyjemnych źródeł, związanych z cierpieniem, umieraniem, zadawaniem bólu lub odgrywaniem się na innych. Obserwuje się również skłonność do autodestrukcji, np. dochody pojawiające się dzięki temu, że sam cierpi, zgłębia tajemnice śmierci, naraża się, wystawia na potępienie zajmując się dziwnymi i tajemniczymi sprawami. Bardzo często jego wydatki są nadmierne, czasami tak znaczne, że oscylują na pograniczu katastrofy finansowej. Skorpion w sprawach finansowych jest bardzo skrajny – albo wydaje pieniądze jakby jutro miał być koniec świata, albo tak rzadko otwiera swój sejf, że banknoty w nim pleśnieją. Ma skłonność do inwestowania w rzeczy ważne, które rokują znaczny zysk i nie zawraca sobie głowy sprawami nudnymi, niepotrzebnymi i niedochodowymi. Niektóre Skorpiony są bardziej hojne dla siebie niż dla bliźnich, a inne wręcz przeciwnie niezwykle szczodre, zwłaszcza dla rodziny i bliskich przyjaciół. Skorpiony lubią również ryzykowne sytuacje i inwestycje zarówno w życiu osobistym jak i materialnym i bardzo często utrzymują się i żyją z intelektualnych teleturniejów, hazardu, giełdy papierów wartościowych. Skorpiony są mistrzami w wykorzystywaniu pieniędzy innych ludzi do budowania własnej fortuny, jak ojcowie chrzestni mafii czy gracze na giełdzie. Skorpion nie ocenia tego pod względem moralnym. Może być również ekstrawagancko hojny i udzielać się charytatywnie lub anonimowo, np. jako dawca na szlachetny cel. Ma niesamowicie dobre wyczucie do interesów, które przynoszą mu intratny zysk. Skorpion na ogół lubi pieniądze, toteż stanowią one przedmiot jego zainteresowania i są jednym z najważniejszych problemów w jego życiu. Szelest banknotów urzeka Skorpiona, świadczy bowiem o znaczeniu i sile posiadania, a Skorpion pragnie osiągać znaczną pozycję i powszechny szacunek. Z wielkim zapałem wypełnia kupony gier losowych i obraca pieniędzmi na giełdzie, czerpiąc radość ze spekulacji. Kieruje się raczej intuicją i nie stosuje przemyślanych metod graczy, którzy usiłują przewidzieć kombinacje liczb. Często zdarza mu się osiągnąć znaczny zysk, a wtedy wszyscy z podziwem rozprawiają o trafności jego decyzji. Niektóre zodiakalne Skorpiony borykają się na co dzień z problemami materialnymi, gdyż ce****e je skrajna obojętność wobec pieniędzy. Jednakże i tak ze wszystkich zakrętów i niepowodzeń finansowych wychodzą obroną ręką. Skorpiony to duży wachlarz osobowości - od osób mogących żyć w skrajnym ubóstwie, po najbogatszych ludzi świata. Dla osoby, której chcą zaimponować i wywrzeć na niej wrażenie, potrafią bez namysłu zrobić debet, robiąc zakupy w niejednym sklepie bądź płacąc rachunek w luksusowej restauracji. Skorpion powinien mieć się na baczności i nie ulegać nagłym zachciankom.

Oszczędzanie

Stosunek Skorpiona do pieniędzy obfituje we wzloty i upadki, czyli fazy oszczędności i wyrzeczeń, w okresy oszałamiającej rozrzutności i skrajnego oszczędzania. Skorpiony na ogół lubią pracować i część zarobionych pieniędzy odkładają tak, że nie popadają w długi i stać ich na to, czego potrzebują. Skorpion lubi oszczędzać pieniądze na apartament na wakacje.

Wydawanie

Skorpion lubi otaczać się starymi, dobrymi meblami, a także wysokiej marki zarówno samochodami jak i garderobą. Bardzo ważną sprawą są dla Skorpiona wakacje - lubi za nie zapłacić, żeby spędzić je naprawdę ciekawie i w dobrych warunkach. Wydaje na podróże, sprzęt muzyczny, aparaty fotograficzne, opery, koncerty.

 

 

STRZELEC

 

Motto życiowe: Umysł poszukuje

 

Strzelec posiada żywy dar obserwacji i bystry umysł. Wszechstronność zainteresowań prowadzi go często do wykonywania dwóch zawodów. Dochody Strzelca związane są z pracą najczęściej dydaktyczną, oświatową, propagatorską lub reklamową. Największe zarobki uzyskuje dzięki wyjazdom, kontraktom zagranicznym lub zamiejscowym. Przeważnie Strzelce mają środki na utrzymanie, a w dojrzałym wieku bardzo często dostają nagrody bądź prowizje. Zdobywanie pieniędzy często traktują jak sport i grę. Strzelce bardzo lubią żyć pełnią życia i na to potrzebują sporych pieniędzy. Pragną czuć się nieograniczone, jeśli chodzi o sferę materialną. Wielu Strzelców nie jest ani zbyt rozrzutnych, ani zbyt oszczędnych. Starannie planują swoje wydatki, zakupy czy podróże. Niektórym bardzo trudno jest się skoncentrować na sprawach finansowych. Strzelce znane są ze swojej inteligencji, a także z wyjątkowego szczęścia w różnych grach oraz w hazardzie. Wiele z nich utrzymuje się z giełdy. Są podatne na szybkie, „cudowne” sposoby pomnożenia fortuny, przez co padają ofiarami oszustw finansowych i wyłudzeń. Strzelce nie lubią żyć w biedzie. Dla Strzelców dostatek jest konieczny dla wewnętrznej równowagi. Lubią mieć świadomość, że w każdej chwili mogą sięgnąć do portfela i kupić sobie to, na co mają ochotę. Strzelca podnieca wydawanie pieniędzy i zaspakajanie najwymyślniejszych nawet potrzeb. Pieniądze przeciekają mu przez palce, a jego sejf raz jest pełen po brzegi, a raz świeci pustkami. Na brak szczęścia w dziedzinie finansów nie powinien narzekać. Strzelce chętnie pożyczają pieniądze bliskim znajomym i przyjaciołom, gdy naprawdę są w potrzebie, niemniej jednak pożyczkę zawsze bez żadnego skrępowania wyegzekwują.

Oszczędzanie

Strzelec lubi żyć dniem dzisiejszym, cieszyć się każdą chwilą, korzystać z radości życia i niekoniecznie myśleć o funduszu emerytalnym i odkładaniu pieniędzy na przyszłość. Na myśl o oszczędzaniu robi mu się słabo. Lubi za to odkładać pieniądze na wymarzone podróże, np. do Tybetu czy tzw. miejsc mocy – piramid, Akropolu, Wezuwiusza, Stonehenge, itp.

Wydawanie

Strzelec widzi mnóstwo możliwości wydawania swoich pieniędzy - na podróże, wykształcenie, warsztaty, seminaria, zwierzęta, książki. Bardzo często wydaje pieniądze bez większego zastanowienia na kosztowne ubrania, swój wizerunek, dobre samochody. Lubi wydawać pieniądze na sport, zabawy i przyjemności. Wydawanie pieniędzy jest dla niego dobrą zabawą.

 

 

KOZIOROŻEC

 

Motto życiowe: Staram się

 

Koziorożec reprezentuje pewny umysł. W sprawach finansowych zwraca uwagę na zabezpieczenie swych materialnych potrzeb i ostrożnie podchodzi do propozycji pomnożenia gotówki. Ryzykowne przedsięwzięcia nie leżą w jego naturze. Nie oczekuje szybkich zysków, nie przerażają go wyrzeczenia, na swój majątek ciężko pracuje. Nie bawi go hazard, nawet kolektury totolotka omija z daleka. Koziorożca nie spotka się też na pewno na wyścigach konnych czy w kasynie. Jest rozsądnym racjonalistą nie lubiącym zmian ani zbędnych komplikacji. Dochody Koziorożca są stabilne i wyjątkowo silnie powiązane z pozycją społeczną. W dojrzałym wieku ma dobrą sytuację materialną dzięki oszczędzaniu, systematyczności i ekonomii wysiłku. Często obserwuje się umiarkowane skąpstwo i nadmiar zapobiegliwości. Koziorożec już jako małe dziecko lubi pieniądze, ma duszę księgowego. Z urodzinowych czy imieninowych prezentów dla niego najlepszy byłby banknot o odpowiednim nominale. Koziorożca ce****e uczciwość i rzetelność w zarządzaniu finansami. W całym swoim życiu systematycznie i zawsze na czas płaci rachunki, wystrzega się debetu. Dla Koziorożców piętą achillesową jest rodzina. Dla kogoś bliskiego potrafią wydać pieniądze, tym samym ograniczając swój budżet na własne potrzeby. Częściej niż inne znaki Zodiaku wstępują w związki małżeńskie z pobudek finansowych. Wiele Koziorożców ma swoje własne firmy bądź przedsiębiorstwa, zapewniające im dostatnie życie materialne, nie obnoszą się jednak z pieniędzmi, żyją skromnie. Nie pożądają też bogactw, zadowalają się tym, co mają. Koziorożca ce****e zdolność przewidywania. Z natury jest ostrożny, oszczędny, dba o dobro rodziny, a niektórzy uważają go wręcz za skąpca. Zodiakalne Koziorożce uważają, że najlepszą inwestycją i skarbem jest praca. Dzięki niej mogą uniknąć niespodzianek i nie wchodzić w żadne ryzykowne operacje finansowe.

Oszczędzanie

Koziorożec króluje w takich dyscyplinach jak oszczędzanie, składanie grosza do grosza, a także życie z procentów, przy jednoczesnym zaciskaniu pasa. Bardzo chętnie lokuje pieniądze w nieruchomościach, lubi mieć pieniądze dobrze ukryte na czarną godzinę i nie obnosi się z dostatkiem. Często uważany bywa za skąpca. Celem jego oszczędzania może być fundusz emerytalny.

Wydawanie

Koziorożec wręcz brzydzi się wydawaniem pieniędzy. Lubi za to inwestować w nieruchomości, ziemię i budynki. Pieniądze interesują go jako środek do pomnażania majątku.

Edited by Pysiaczek
Link to comment
Share on other sites

Guest alathea

Strzelec - moja kwintesencja ;)

Lubią mieć świadomość, że w każdej chwili mogą sięgnąć do portfela i kupić sobie to, na co mają ochotę
Na myśl o oszczędzaniu robi mu się słabo.
wydaje pieniądze bez większego zastanowienia

 

szkoda, ze czesc o zarabianiu nie pasi :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...