Skocz do zawartości

Indyk, czarownica i... stara szafa?


kociamocia

Rekomendowane odpowiedzi

Opisując sen poniżej, przypomniał mi się także sen, który nawiedzał mnie przez bardzo długi czas w okresie mojego dzieciństwa. O ile dobrze pamiętam sen wracał tylko w weekendy (a może i śnił się też w środku tygodnia?) i powtarzał się przez dobre kilka lat. Nie pamiętam dokładnie momentu, w którym się zaczął, ani w którym skończył się powtarzać.

 

Wyglądał następująco:

 

Budziłam się w nocy, w moim łóżku, w moim domu. Nie pamiętam wyglądu pokoju, wiem jednak, że mieszkanie miało zupełnie inny wygląd niż to w rzeczywistości(było dużo mniejsze). Jak to małe dziecko, byłam wystraszona takim obudzeniem w nocy, więc poszłam przez korytarz (raczej wąski) do pokoju moich rodziców, aby zajrzeć, czy jeszcze tam są - i rzeczywiście byli i spali sobie w najlepsze. I w momencie gdy zamykałam drzwi od pokoju moich rodziców, w drugim końcu korytarza ukazywała się czarownica i zaczęła mnie gonić. Uciekałam do jakiegoś pokoju, a ona goniła mnie dalej. Pokój wyglądał następująco: był mały, jakieś 2x3, w kształcie prostokąta. Drzwi były na środku krótszej ściany, po drugiej stronie pokoju ustawiona była mała meblościanka z szafą itd. Na środku pokoju stał prostokątny stół, ustawiony podobnie do pokoju - tam gdzie krótsza ściana pomieszczenia, była krótsza krawędź stołu. Prawdopodobnie nic na nim nie było. W pomieszczeniu nie znajdowało się nic innego prócz meblościanki, stołu i ew. jakiegoś dywanu. Okien prawdopodobnie też nie było. Wracając: wbiegałam do tego pokoju, uciekałam przed czarownicą dookoła stołu, a ona tą samą drogą próbowała mnie dogonić i złapać. W pewnym momencie pomiędzy stołem a meblościanką pojawiało się coś w rodzaju indyka. Ów indor otoczony był jasną poświatą i lewitował nad podłogą. Uciekając przed tą straszną czarownicą, której się okropnie bałam, wskakiwałam na tego indyka - i właśnie w tym momencie sen się kończył. Zawsze.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mogłam się tego spodziewać ;) W sumie - chyba każde dziecko chce się od czegoś uwolnić, bardziej lub mniej ;)

 

Dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...