Skocz do zawartości

Heptagram


Kaworu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc zakładam.

 

Heptagram, zwany także septagramem, gwiazdą magów lub gwiazdą babilonu to magiczny symbol, mający znaczenie astrologiczne, gdyż każdemu z ramion gwiazdy odpowiada jedno z siedmiu ciał niebieskich znanych w starożytności. Najwyższy wierzchołek oznacza Słońce. Heptagram należy rysować, nie odrywając ręki, sposób jego narysowania ma wielkie znaczenie.

 

Poniżej zdjęcia, symbol występuje w dwóch wersjach:

 

Septagram.png

 

Gwiazdamagow.gif

 

Źródło: Astowiki

 

Niby wszystko w porządku, ale mam pytanie odnośnie tego symbolu. Podobno był stosowany przez Króla Salomon (w wersji pierwszej) jako magiczna pieczęć, ale słyszałem też, że był pułapką, wewnątrz której pętano demony. Chciałem wykorzystać ten symbol razem z runami jako pieczęć ochronną na pewne pudełko, gdzie składował będę różne ezoteryczne rzeczy, ale troszkę się boję, że osiągnę odwrotny efekt :-/ Czy ktoś ma więcej informacji na temat tego symbolu?

 

EDIT: Tak, racja, głupia wpadka xD

Edytowane przez Kaworu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczęć Salomona to Heksagram- czyli Gwiazda Dawida

 

pięczęć Salomona (ta powszechnie znana) to nie gwiazda Dawida, tylko jedna z jej dostępnych w internecie wersji opiera się o heksagram, pieczęci albo znaków pod ta nazwą jest mnóstwo i żadna nie jest pieczęcią. heksagram jest przeplatany, gwiazda Dawida to 2 trójkąty nachodzące.

To co wrzucił KAworu to heptagram i heptakl(gdyż zawarty jest w okręgu). Jak chcesz ochrone na pudełko to wrzuć tam pentakl lub heksakl ochronne, albo pentagram czy heksagram atakującego kogos niepowołanego przy tym pudełku. Albo zabezpiecz samymi runami, czy nawet jedną runą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...