Skocz do zawartości

Akwarium a Feng Shui


wlade

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

napisałem mały artykulik na temat bardzo ważnego remedium, jakim

jest akwarium.

Wiele osób nie docenia jego wagi ale również wiele osób

nieświadomie komplikuje sobie sprawy - właśnie poprzez złe jego

użycie.

 

poniżej link do artykułu

 

Feng Shui - strona konsultanta Włodzimierza Bulińskiego

 

miłego czytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
artykul dobry i na temat!!! :)))

ale jeszcze cos w nim brakuje chodzi o ustawienie akawrium w strefach Bagua..:)))

 

pozdrwaiam

 

Jeśli masz na myśli strefy kariery, bogactwa itd to muszę Ci powiedzieć że to nie to Feng Shui, które ja propaguję ;-)

Te wszystkie strefy to tania imitacja FS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam!!

 

Dlaczego uwazasz ze ustawienie akwarium czy fontanny w strefach Bagua to tania imitacja FS??

Ja tak nie uwazam to aby cos zrobic trzeba zaczac od siebie.....

jak nie akwarium to co stosujesz? Kompas Ba-Zi czy Wedrujaca gwiazde??

chetnie dowiem sie czegos wiecej...pozdrwaiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Dlaczego uwazasz ze ustawienie akwarium czy fontanny w strefach Bagua to tania imitacja FS??

Ja tak nie uwazam to aby cos zrobic trzeba zaczac od siebie.....

jak nie akwarium to co stosujesz? Kompas Ba-Zi czy Wedrujaca gwiazde??

chetnie dowiem sie czegos wiecej...pozdrwaiam...

 

Witaj,

pisałem już o tym wielokrotnie. Również w moim artykule "Wiele twarzy Feng Shui" poruszam ten temat.

Ja propaguje i pracuję z Feng Shui Tradycyjnym a te wszystkie "strefy" to tylko strata czasu.

Aby poprawnie umieścić akwarium trzeba wziąć pod uwagę wykres Wędrującej Gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące ja słyszałam tylko o siatce i kompasi, jeżeli możesz to napisz więcej.....................Wędrująca Gwiazda-Mam nadzieje,że nie wędruje się z meblami : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda zwana potocznie "Wędrującą Gwiazdą" polega na wykreśleniu na planie domu mapy energetycznej, która jest związana z czasem. Oprócz tego we wszystkich sektorach tej mapy wędrują energie (gwiazdy) przynoszące jakiś dodatkowy wpływ. Są to gwiazdy roczne, miesięczne i dzienne. jak wspomniałem wcześniej mapa energetyczna tez posiada swoje energie (gwiazdy).

Aby sporządzić taką mapę (wykres) należy znać datę zakończenia budowy budynku, ustalić tak zwaną stronę skierowania (najbardziej aktywną) i zrobić pomiar kompasem z dokładnością do jednego stopnia.

Wykres składa się z sekwencji energii których główne składniki stanowią tak zwane gwiazdy góry (odpowiedzialne za zdrowie) i gwiazdy wody (odpowiedzialne za pieniądze).

To właśnie z tych drugich korzystamy aby pomnożyć nasze pieniądze a akwarium to remedium, które nam w tym skutecznie pomaga.

 

Tak to wyglada w ogromnym skrócie ;-)

 

pozdrawiam

wlade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o stronie najbardziej aktywnej o co dokładnie chodzi o przebywanie w domu ,czy też o dzwi wejściowe?

Imponujące musze przyznać,chć myśle,ze jest to trudna sztuka

 

Wybrać najbardziej aktywną stronę domu/mieszkania - niby proste a jednak to czasami bywa zmorą konsultantów.

Znam przypadek gdzie bardzo doświadczony konsultant "pomylił" strone skierowania z osadzeniem i po zastosowaniu się do jego zaleceń,

mieszkańcy domu popadli w ogromne tarapaty.

Określając skierowanie czyli aktywniejszą stronę domu, bierze się warunki wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te drugie mają większy wpływ na wynik.

 

pozdrawiam

wlade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobić,żeby nie popełnić błędu??

Jak rozumiem samemu bedzie trudno sobie poradzić??

Jeszcze jedno my Polacy bardzo lubimy gromadzić dobro potrzebne jak,również niepotrzebne,co z tym robimy wyrzucamy,rozdajemy a może mamy wybór i chomikujemy dalej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobić,żeby nie popełnić błędu??

Jak rozumiem samemu bedzie trudno sobie poradzić??

Jeszcze jedno my Polacy bardzo lubimy gromadzić dobro potrzebne jak,również niepotrzebne,co z tym robimy wyrzucamy,rozdajemy a może mamy wybór i chomikujemy dalej? :)

 

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi ;-)

Do tego potrzeba solidnej praktyki ale każdy musi jakoś zacząć. na początek ważne są wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnie chomikowania to sam mam tą przypadłość ale od czasu do czasu robię remanencik ;-)

Generalnie trzeba unikać upychania na siłę wielu niepotrzebnych rzeczy w jakiś kontach, zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

W suchych mieszkaniach jak te w bloku, akwarium może poprawić atmosferę, poprzez zwiększenie jej wilgotności i od razu lepiej się oddycha...

Wypróbowane empirycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.10.2010 o 21:32, wlade napisał:

Witajcie,

napisałem mały artykulik na temat bardzo ważnego remedium, jakim

jest akwarium.

Wiele osób nie docenia jego wagi ale również wiele osób

nieświadomie komplikuje sobie sprawy - właśnie poprzez złe jego

użycie.

 

poniżej link do artykułu

 

Feng Shui - strona konsultanta Włodzimierza Bulińskiego

 

miłego czytania

Co do numerologicznej ilości rybek w akwarium nie mogę się zgodzić.

Każdy gatunek ma odmienne biologiczne  wymagania i rybki bywają na ogół zwierzętami stadnymi czyli ok 10- 12 itp. lub żyjącymi w parach... :yes:  znaczenie ma też wielkość akwarium i to że powinno stać w cichym miejscu , bez zakłócania rybom spokoju...

Natomiast polecane przez Ciebie Arowany są mięsożerne i mają ponad pół metra długości gdyby je trzymać jak napisałeś 6+1, to trzeba by 4000 litrowego akwarium i osobnej lodówki na mięso dla nich ...

PS: Na Wschodzie trzymają najwyżej jedną sztukę Arowany w bardzo dużym akwarium ze względu na ich rozmiar , ponad pół metra ( do 120 cm ) ...

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...