Jump to content

Znaki zodiaku a zdrowie :)


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

WODNIK

„Pijąc cudze zdrowie, psujemy własne.”

Jerome Klapka Jerome

 

Jakim jesteś pacjentem?

Wodniki cieszą się dobrym zdrowiem, pod warunkiem, że o nie dbają. Tradycyjna astrologia przypisuje im przeciętną witalność, ale i też dość długie życie nawet jeśli dokuczają im chroniczne dolegliwości. Długo zachowują młodzieńczą sylwetkę i błyskotliwy umysł, chociaż bardzo szybko siwieją, co niesłusznie biorą za objaw przedwczesnego starzenia się. Wodniki mają tendencję do dużej aktywności umysłowej. Wewnętrznie wciąż są spięte i targane licznymi lękami, mimo że na zewnątrz sprawiają wrażenie osób spokojnych, żyjących na całkowitym luzie. Stąd problemy z zasypianiem, a także skłonność do chorób o podłożu psychosomatycznym. Wodniki czasami chorują bez wyraźnej przyczyny, ich stan zdrowia ulega gwałtownemu pogorszeniu, ale i też błyskawicznej poprawie. Często też nie wystarczają im zdobycze medycyny konwencjonalnej. Wodniki chętnie się poddają terapiom niekonwencjonalnym takim jak bioenergoterapia, akupunktura lub ziołolecznictwo. Jako pacjent przeciętny Wodnik jest dość trudnym przypadkiem medycznym. Brakuje mu dyscypliny i czasami lekceważy uwagi lekarzy. Zawsze to on – wie najlepiej! Zdarza się, że kwestionuje ustalone diagnozy i nieustannie wydeptuje ścieżki do nowych lekarz aby potwierdzić swoje wydumane teorie. Uniknie tych błędów, gdy odnajdzie w końcu lekarza, któremu w pełni zaufa. Wodniki są wtedy pacjentami wzorowymi i potrafią nawet po diagnozę do ulubionego specjalisty przyjeżdżać z innego miasta, a nawet kraju.

 

Uważaj na:

Układ krążenia oraz układ nerwowy to pięty achillesowe twojego organizmu. Nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, a także problemy z obwodowym krążeniem krwi sprawiają, że to przede wszystkim zdrowe serduszko powinno być twoim priorytetem życiowym. Odpowiednia dieta, spożywane w spokoju posiłki oraz unikanie zadymionych kawiarni na pewno wyjdzie ci na zdrowie. Niektóre Wodniki nienawidzą dymu tytoniowego( i słusznie!), niestety - spora ich część pali jak przysłowiowe smoki. Papierosy są wyjątkowo szkodliwe dla twojego zdrowia, ponieważ często chorujesz w dzieciństwie na astmę, katar sienny, dokuczają ci też rozmaite alergie, a potem masz problemy z żylakami lub żyłami. Unikaj też przemarznięcia. Większość Wodników jest mało odporna na niskie temperatury, ciepły szal i czapka zimową porą to najskuteczniejsi sojusznicy twego dobrego samopoczucia.

 

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Twój dom, twoje królestwo... Jeśli chcesz aby przypominało ono komnatę czarodziejki, to naprawdę jest to twoja sprawa. Wodniki często wierzą w żyły wodne i promieniowanie (to najlepsi radiesteci w zodiaku), lampy solne i feng shui, na ścianach wieszają tajemnicze obrazy. Hodują z sukcesem rośliny zabijające smog elektromagnetyczny. Badają swoje cztery ściany na różne sposoby, często bowiem odbierają bardzo subtelne energie. Harmonijne wnętrze zawsze dobrze wpływa na zdrowie domowników, a więc, drogi Wodniku, śmiało do dzieła! - Naucz się tajemnic parzenia zielonej herbaty. Zostań mistrzem herbacianym, ekspertem od rozlicznych jej gatunków, specjalistą od imbryczków i czarek. Możesz próbować zrobić z niej ciasteczka lub pyszne lody. Herbata znakomicie wzmacnia twoje zdrowie, kawa niestety nie zawsze jest wskazana. - Szybkie spacery znakomicie wzmacniają krążenie w nogach. Niech na stałe zagoszczą w twoim rozkładzie dnia!

 

RYBY

"Bachus utopił więcej ludzi niż Neptun.”

Giuseppe Garibaldi

Jakim jesteś pacjentem?

Ryby od dzieciństwa są dość podatne na choroby, ale mądra profilaktyka i zdrowy tryb życia mogą zdziałać w ich przypadku cuda. Ich zdrowie w dużej mierze zależy od samopoczucia psychicznego. Szczęśliwa i kochana Ryba choruje znacznie mniej niż ta, która żyje w trudnym związku partnerskim lub ma stresującą pracę. Najdelikatniejszym jej organem są płuca, często nękają ją więc choroby układu oddechowego, ale prawdziwą zmorą Ryb bywają różnego rodzaju alergie, infekcje, a także choroby krwi. Z wiekiem nasilają się problemy zdrowotne związane z chodzeniem oraz kręgosłupem. Rybki często odwiedzają lekarza, czasami są nawet hipochondrykami. To pacjenci, którym nie zawsze warto mówić całej prawdy o stanie ich zdrowia. Rybki są wrażliwe i wpadają w panikę, gdy słyszą złe wiadomości. Poważnie chore Rybki dają szybko za wygraną, ale są też bardzo cierpliwymi pacjentami. Czekają aż dolegliwość sama przejdzie, łykają garściami leki i nieustannie wybierają się już na tamten świat spisując testament. W ich przypadku sprawdzają się też niekonwencjonalne metody leczenia, ale najskuteczniejszą witaminą jest opieka oraz miłość najbliższych. Wiara oraz uzdrawiająca moc modlitwy w przypadku uduchowionych Ryb działa czasami w sposób absolutnie boski i trudno jest ich wyzdrowienie oceniać tylko w kategoriach racjonalnych.

 

 

Uważaj na:

Ryby nie są odporne na długotrwały stres. Uciekają wtedy w nałogi. Najczęściej wzmacniają się nadmierną ilością leków, a ponieważ ich organizmy z trudem pozbywają się toksyn, szybko od nich się uzależniają. Joga, pływanie lub marszobiegi stosowane systematycznie bardzo im pomagają w utrzymaniu równowagi psychicznej. Ryby też powinny uważać na stopy. Walczyć z odciskami i innymi przypadłościami stóp, nosić buty z prawdziwej skóry, nie żałować stopom masażów z użyciem odpowiednich olejków. Ryby panicznie obawiają się starości, wierzą, że istnieją cudowne specyfiki, które odmłodzą je o wiele lat. Walczą z naturalnym procesem przemijania wklepując w siebie kilogramy kremów i innych chemicznych substancji, a ich skóra jest bardzo delikatna i skłonna do alergii. Reakcja ich organizmów na niesprawdzone leki również bywa zaskakująca. Nie powinny więc ulegać zwodniczym reklamom, a pielęgnację ciała i leczenie opierać na sprawdzonych specyfikach.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Jeśli możesz dwa razy do roku wyjeżdżaj w miejsce, które słynie z czystego i zdrowego klimatu. To jest bardzo ważne dla twojego zdrowia, aby układ oddechowy został wzmocniony potężną dawką tlenu. W domu walcz z kurzem, unikaj ciężkich kotar, puchatych koców i grubych dywanów. - Potrzebujesz wiele wypoczynku, wskazana jest popołudniowa drzemka, nie zarywaj niepotrzebnie nocy. Niech sen poprzedza codzienny rytuał, spokojna kąpiel lub lektura pogodnych złotych myśli wyciszy nadmierne emocje. Spisuj też swoje sny i odczytuj z nich...wskazówki mówiące o twoim samopoczuciu. Sny Ryb bywają niesamowite! - Zadbaj o to aby otaczał cię krąg wypróbowanych przyjaciółek. Organizuj dla nich podwieczorki w staromodnym stylu, ładny obrus, smakołyki , pyszna kawka lub gorąca czekolada w porcelanowej filiżance, jesienią wspólne wróżby andrzejkowe, w świętojańską noc wspólne puszczanie wianków... Poczucie, że masz obok siebie osoby, którym zawsze można się zwierzyć jest dla Rybek bardzo ważne, bo pozytywnie wpływa na ich dobre samopoczucie, a to przecież klucz, do twojego zdrowia.

 

 

BARAN

 

"Jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, czego nie lubisz, picie tego, czego nie chcesz, i robienie tego, na co nie masz ochoty.”

Mark Twain

 

Jakim jesteś pacjentem?

Przeciętny Baran obdarzony jest wielką witalnością, ma silny organizm, toteż często lekceważy drobne dolegliwości, które go trapią. Generalnie uważa, że nie ma czasu aby chorować, po drugie, wierzy, że jego silna wola jest w stanie pokonać złe samopoczucie. Pacjentem jest trudnym. Prawdziwego Barana poznaje się po jego wrodzonej niechęci do wszelkiego rodzaju usług lekarskich. Jeśli widzisz kogoś, kto umyka sprintem godnym mistrza świata spod gabinetu stomatologicznego, raczej nie musisz się pytać o jego znak zodiaku. Baran nie cierpi lekarzy i wizyt w poradniach, co niestety źle się odbija na jego zdrowiu w przypadku, kiedy trapią go przewlekłe choroby. Jednak gdy zachoruje naprawdę poważnie, a choroba pozbawi go uczestnictwa we wszelkich przyjemnościach życia, zaczyna się leczyć i staje się wzorowym pacjentem. Bynajmniej nie, dlatego, że w głoszone przez niego głośno pochwały na temat odżywiania się surówkami i abstynencji sam wierzy, ale wciąż ma nadzieję, że po rekonwalescencji wróci do dawnego, wesołego i dość niezdrowego trybu życia. I tego słodkiego złudzenia nie warto go w imię skuteczniejszego leczenia pozbawiać.

Uważaj na?

W dzieciństwie mama małego Barana zawsze trzyma w pobliżu apteczkę, w której królują wszelkiego rodzaju opatrunki. Nie wszystkie Barany wyrastają z wiekiem z zamiłowania do ryzyka, co naraża je na różnego rodzaju urazy i dość częstą w porównaniu z innymi znakami wątpliwą przyjemność paradowania w gipsie. Jeśli lubisz sporty wyczynowe zawsze pamiętaj aby chronić oczy i głowę, toteż nie oszczędzaj na dobrym kasku. Czasami też męczą cię migreny, napadowe bóle głowy, które trudno jest wyleczyć. Barany miewają bardzo wysokie gorączki, które na szczęście szybko mijają. Ale nie mija Baranowi wrodzona niecierpliwość i impulsywna natura, jak tylko poczuje się lepiej od razu znika z łóżka. Nic więc dziwnego, że jego rekonwalescencja czasami niepotrzebnie bardzo się przedłuża.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Unikaj nadmiernej ilości soli i mocnych alkoholi w diecie przez pewien czas. Eksperymentuj z przyprawami z czterech stron świata. Wymyśl nową zupę z dyni lub pyszny deser z moreli, które są bardzo wskazane pod każdą postacią dla Baranów. Stań się mistrzynią sokowirówki. - Jeśli jesteś zdrowa, a ostatnio wszystko cię denerwuje kup sobie gruszkę bokserską. Trochę wyobraźni oraz kilka ciosów z baranim impetem znowu zrobią z ciebie łagodną owieczkę - Na kobiece smutki dobrze robi przymierzanie peruk o różnej długości włosów lub zwariowanych nakryć głowy. W ostateczności porządek w szufladzie z bielizną, też zdziała cuda. Powyrzucaj brzydactwa, a w ładnych pudełeczkach zamknij koronkowe seksowne majteczki, wyłóż szufladę pachnącym papierem, włóż do niej saszetki z płatkami róż i macierzanką.

 

 

BYK

„Zdrowe ciało jest salonem duszy, chore - jego więzieniem.”

Francis Bacon

 

Jakim jesteś pacjentem?

Byk najczęściej ma tak jak jego zodiakalny patron - bycze zdrowie. Jeszcze w dzieciństwie czasami chronicznie choruje na wybrane dolegliwości, ale z czasem staje się prawdziwym okazem zdrowia obdarzonym wręcz chłopską krzepą. Kocha życie i rozkoszuje się jego przyjemnościami. Niestety często prowadzi niezdrowy styl życia, który jego wrodzony potencjał mocno osłabia. Jako pacjent stara się słuchać porad lekarza, ale wybiórczo. Byk to pacjent uparty, który nie do końca dowierza, że cholesterol jest w jego ulubionym pieczonym schabiku lub w ciastkach z kremem, które przecież własnoręcznie upichcił ze śmietanki light. Jednym słowem niezwykle trudno jest mu się rozstać, szczególnie z kulinarnymi przyzwyczajeniami, a zalecenia diety, której jedyną cnotą jest samo zdrowie, ale poważną wadą brak jakiegokolwiek smaku, do czasu stara się skutecznie omijać. Jednak gdy naprawdę zachoruje staje się odpowiedzialnym pacjentem przede wszystkim dlatego, że drży mu serce z niepokoju o rodzinę i ...jako osoba oszczędna nie może znieść, że leczenie aż tyle kosztuje. Byki potrafią być niezwykle dzielne w walce z poważną chorobą w starszym wieku. Można wtedy od nich nauczyć się hartu ducha.

 

Uważaj na:

Jeśli wciąż źle się czujesz i masz dolegliwości, które nie dają się zdiagnozować zawsze weź pod lupę tarczycę. Byki mają często niedoczynność tarczycy, która powoduje u nich także nadwagę. Czasami też po cichu rozwija się cukrzyca. Wszelkie napięcie psychiczne manifestuje się w byczych szyjach i gardłach. Czy nigdy Ci się nie zdarzyło abyś przed ważnym wyjazdem lub emocjonującym wydarzeniem dostał dzień wcześniej anginy lub gorączki? Jeśli często tłumisz w sobie gniew i złość, to zdarza się, że z wiekiem sztywnieje ci kark i masz problemy z zapaleniem barków oraz nieustannie się skarżysz na bóle szyi.

 

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Twoje gardło, jest jak księżniczka na ziarnku grochu z baśni Andersena. Wyczuje każdy wirus, wyłapie najmniejszą kosteczkę, dbaj więc o nie podwójnie. Kolekcja szalików i jedwabnych chusteczek z czterech stron świata, które ochronią je w chłodne ranki i wieczory doda ci snobistycznego blasku, a szafie wyrafinowania. - Znakomicie odprężają romanse i filmy z lat trzydziestych lub pięćdziesiątych. Zaproś przyjaciółki na babski wieczór, na którym je się tylko pyszne i tuczące przysmaki, co sprzyja także dyskusjom o najnowszych super dietach. - Słuchaj ulubionej muzyki kilka razy w tygodniu. W sobotnie popołudnie, niech rozbrzmiewa w domu w wysprzątanym mieszkanku, na stoliku postaw ulubione pamiątki i fotografie swoje i bliskich z dzieciństwa, wspominaj i podróżuj w czasie. Gwarantuje- minie najgorsza chandra :)

 

 

BLIŹNIĘTA

 

„Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu. Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król.”

Artur Schopenhauer

 

Jakim jesteś pacjentem?

Bliźnięta żyją pełną parą i chwilą obecną, nie wysilają się za bardzo aby żyć zdrowo w imię bliżej nieokreślonej przyszłości lub sprawnej starości. Wystarczająco dużo niesie ze sobą kłopotów teraźniejszość, aby zawracać sobie głowę innymi problemami. A powinny jednak czasami nie zapominać o badaniach profilaktycznych, a imprezkę w dusznym nocnym klubie zamienić na marszobieg po parku tonącym w uzdrawiającej zieleni. Zdarzają się Bliźnięta obdarzone takim zdrowiem, które daje im możliwość zostania komandosem w brygadzie specjalnej, ale są to zdecydowane wyjątki. Większość Bliźniąt to delikatne rośliny, szczególnie ich układ nerwowy nie jest najmocniejszy. Ważne jest aby pacjent spod tego znaku trafił do lekarza, który ma wyczucie psychologiczne. Bliźniak jako pacjent, choć roztrzepany i niekonsekwentny w działaniu, stosuje się do wskazówek lekarskich wzorowo, pod warunkiem, że ma pełne zaufanie do osoby go leczącej. Większość schorzeń Bliźniaka ma charakter psychosomatyczny, a ich podłoże często wynika ze skomplikowanej sytuacji rodzinnej lub zawodowej, toteż lekarz rodzinny dobrze zorientowany w jego sytuacji jest na wagę złota.

 

Uważaj na:

Raczej nie popisuj się za bardzo w towarzystwie rewelacyjnymi saltami lub tanecznymi piruetami, kupuj wygodne buty, a bardzo wysokie obcasy zostaw na wyjątkowe okazje, często bowiem dokuczają ci różnego rodzaju skręcenia, złamania szczególnie nóg, barków oraz ramion i dłoni. Chroń też przed zimnem klatkę piersiową i nie lekceważ najmniejszych przeziębień. Zapalenie oskrzeli w porę nie leczone może przemienić się w groźną astmę, która często nęka Bliźniaki. Papierosy wyjątkowo ci szkodzą, podobnie jak życie w nieustannym stresie. Uważaj też na zażywanie nadmiernej ilości lekarstw, szczególnie gdy nęka cię bezsenność, Bliźniaki niestety często padają ofiarą lekomanii.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Zaplanuj urlop w pięknym miejscu i tam naucz się jogi lub tai-chi. Ćwiczenie oddechowe są kluczem do zdrowia Bliźniąt. Często gdy się denerwujesz odczuwasz brak tchu lub kołatanie serca, a praca z oddechem pozwoli ci to pokonać. W dodatku gdy ćwiczy się „Powitanie Słońca” w górach o świcie, to ma się dodatkowo piękne wspomnienia. - Kofeina bardzo ci szkodzi, chociaż absolutnie nie przyjmujesz tego do wiadomości. Kochasz mocne kawki i herbatki, ale jeśli czujesz, że trudno ci się odprężyć postaraj się wymyślić nowe wspaniałe koktajle, które je czasami zastąpią. Zostań mistrzynią blendera i odkrywcą nowych smaków, w których powinny się znaleźć nuta pomarańczy, smak brzoskwiń, sok z winogron, bo one są ci astrologicznie przypisane. Jeden z nowych koktajli nazwij swoim imieniem, a nuż przejdzie do historii. - Powietrze to twój żywioł. Znakomicie cię odpręża przebywanie na wysokości. Jeśli nie masz lęku wysokości spróbuj skoków na spadochronie, zrób kurs latania na szybowcach albo zamieszkaj w wieżowcu z pięknym widokiem.

 

 

RAK

„Uwielbiam rekonwalescencję. To dzięki niej warto chorować.”

George Bernard Shaw

Jakim jesteś pacjentem?

Najlepszą witaminą dla Raka jest miłość. Szczęśliwy Rak rzadko choruje, jego umysł i ciało są ze sobą ściśle związane, jeśli więc czuje się kochany i otoczony opieką, szybko odzyskuje zdrowie. Jednym słowem, zdrowie Raka pozostaje pod wpływem jego aktualnego stanu psychicznego. Tradycyjna astrologia obdarza Raka dobrym zdrowiem, pod warunkiem jednak, że o nie dba. Na szczęście większość Raków nie unika leczenia się, wizyt w poradniach i stosuje się do wskazówek lekarza na piątkę. Motywuje je do tego nie tyle odpowiedzialność za zdrowie, ile wrodzone czarnowidztwo. Wyobraźnia Raka zawsze pracuje na wysokich obrotach i chyba tylko w jego przypadku czytanie prasy poradnikowej w dużej ilości nie jest wskazane. Im więcej Rak czyta o chorobach, tym więcej odkrywa ich w sobie, na szczęście z natury nie jest hipochondrykiem, toteż w porę powraca mu zdrowy rozsądek i wrodzone poczucie humoru. Raki bardzo źle znoszą pobyty w szpitalach lub sanatoriach przez dłuższy czas. Jako pacjenci szybko dochodzą do zdrowia we własnym łóżeczku w ukochanym domku z ulubionym czworonogiem przy boku pod opieką najbliższych.

 

Uważaj na:

Słabym punktem Raka jest wrażliwa psychika, ma też on skłonność do nerwicy oraz depresji. Jeśli przeżyje szok albo traumatyczne wydarzenie, z trudem dochodzi do siebie, dlatego też nie powinien unikać psychoterapii, a ignorantów mówiących mu „weź się w garść” omijać szerokim łukiem, tym bardziej, że leczenie pozwala mu szybko wrócić do dobrej formy. Drugą bolączką Raka są problemy z wątrobą, z woreczkiem żółciowym, z wiekiem pojawia się też u niektórych cukrzyca. Czasami też nadmierne stresy przyczyniają się do rzutów reumatycznych. Mimo nazwy znaku zodiaku, wcale Raki nie mają większej podatności na nowotwory, wprost przeciwnie. Jednak panie powinny profilaktycznie badać piersi dla spokoju ducha.. Nadmierne napięcia czasami Raki topią w alkoholu, który nie dość, ze źle wpływa na ich układ pokarmowy, to w dodatku powoduje wzrost wagi.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Masz delikatny żołądek, a jego dobre funkcjonowanie to klucz do twojego zdrowia. Wymyśl własne mieszanki ziół, które mu służą. Niestety często chrzan, zdrowy czosnek i ostra papryka drażni twój układ pokarmowy. Posiłki jedz w przyjemnej atmosferze, nie rozmawiaj o polityce , nie prowadź gorących rodzinnych dyskusji, po posiłku zamiast drzemki relaksujący spacerek po parku sprawi cuda. - Pozwól sobie marzyć, dbaj o równowagę wewnętrzną. Każdy Rak powinien mieć swój tajemniczy ogród. Dla jednego będzie to stary antykwariat z zaprzyjaźnionym sprzedawcą, dla innego ulubiona kaplica w kościele. Czasami też warto popatrzeć zwyczajnie w gwiazdy. Położyć się na trawie w ogrodzie lub na dachu z butelką ulubionego trunku, bakaliowymi ciasteczkami i popatrzeć na nocne gwiazdozbiory. Możesz sobie wyobrazić, że tam mieszka jakiś nieznany Mały Książę lub przyjaciel, który cię pozdrawia. - Raki często wielkim szacunkiem darzą literaturę... Zapisz się do klubu książki albo załóż własny, nazwij go na cześć ulubionego bohatera. Z grupą przyjaciół spotykaj się od czasu do czasu aby pogadać przy dobrym jedzeniu o najnowszym kobiecym hicie lub kryminale. Czytajcie też własne opowiadania, wiersze, a cudownie się odprężycie.

 

LEW

 

„Zdrowy duch w zdrowym ciele.”

Juwenalis

 

Jakim jesteś pacjentem?

Lwy mają silny organizm. Niektóre obdarzone są taką witalnością i krzepą, że jeśli zdarzy się im w końcu zachorować, są wręcz obrażone i mocno zdziwione, że je także dotyczy coś tak pospolitego jak zwyczajne choróbska. Nic więc dziwnego, że traktują zdrowie jako nieustanny uśmiech losu, często się przepracowują i bawią po blady świt na zakrapianych imprezkach, bo sądzą, że im wszystko wolno. Jako pacjent przeciętny Lew jest fatalny, szczególnie dla najbliższej rodziny. Jeśli trapią go banalne dolegliwości, Lew potrafi zadręczyć lekarza prośbami o stosy recept, a w domu z powodu kataru wprowadzić stan wyjątkowy. Jednak gdy zachoruje poważnie,tak jak jego zodiakalny patron, najchętniej udałby się samotnie w głąb buszu aby tam dokonać żywota w promieniach zachodzącego słońca. Oczami wyobraźni widzi siebie jako niedołężnego starca, który jest balastem dla rodziny, widzi jak koszty jego leczenia rujnują przyszłość dzieci. Duma, godność Lwa nie pozwala mu się więc podzielić tą wiadomością z najbliższymi. Oni dowiadują się oczywiście ostatni, że ich ukochany Lew już pół roku łazi po bożym świecie poważnie chory, co doprowadza rodzinę na skraj załamania nerwowego. Jako pacjent Lew mało kogo słucha, nieustannie marudzi, stara się jak tylko można migać od zapisanych mu zabiegów, ale grzecznie łyka lekarstwa i stosuje przepisane diety. Zdarza mu się zbyt wcześnie wstać z łóżka, bo rywalizuje z innymi chorymi i pragnie zademonstrować światu, że to on Lew wyzdrowiał najszybciej.

 

Uważaj na:

W dzieciństwie mama nieustannie pouczała: „Trzymaj się prosto!”. Każdy Lew nawet w mocno dojrzałym wieku powinien pamiętać tę maksymę. W młodości warto unikać skakania na główkę do wody i brutalnych sportów, które mogą doprowadzić do urazu kręgosłupa. Lew z natury jest zdrowy jak rydz, ale z wiekiem może zacząć dokuczać mu serce, a szczególnie choroba wieńcowa. Powinien także w młodym wieku kontrolować nadciśnienie tętnicze, bo to cichy zabójca, który niszczy zdrowie, a nie daje z początku wyraźnych objawów. Z czasem Lew zaczyna tyć i najczęściej powinien się z tym pogodzić. Jedynie dobre nawyki i aktywność fizyczna ten proces zahamują, natomiast drakońskie diety oprócz większej wagi w późniejszym okresie mogą go narazić na depresję.

 

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Nie unikaj słońca, bo w jego blasku piękniejesz, a także masz więcej energii do życia. Oczywiście pamiętaj o odpowiednich kremach i umiarze. Zimą warto naświetlać się odpowiednią lampą i nie oszczędzać na mocnych żarówkach w mieszkaniu. Wnętrza twojego mieszkania powinny być jasne i przestronne. Światło jest bardzo ważne dla twojego zdrowia.

- Jeśli szukasz odprężenia pozwól sobie na odrobinę fantazji. Weź udział w konkursie karaoke, nakręć western z sobą w roli głównej lub nagraj ulubione złote myśli na taśmę i słuchaj je przy porannej toalecie. W każdym razie poczuj się artystą choćby na chwilkę w każdym calu.

-Lwy młodnieją i regenerują swoje siły opiekując się dziećmi. Bądź cudowną ciocią! Wymyślaj dla nich ciekawe zabawy, zorganizuj letnią olimpiadę na działce, w której nagrodami będą racuchy i naleśniki, wydaj bal w karnawale lub w Halloween, gdzie oczywiście najważniejsze będą oryginalne kostiumy.

 

 

PANNA

 

„Niektóre lekarstwa szkodzą bardziej niż sama choroba.”

Publiliusz Syrus

 

Jakim jesteś pacjentem?

Panna uważa, że już sama wizyta u lekarza jest jej osobistą klęską. Panna bowiem to gorąca zwolenniczka profilaktyki zapobiegającej wszelkim chorobom. To dla niej powstają programy o zdrowiu i dodatki medyczne w prasie. Panna nie tylko je czyta, ale także zbiera, a przeczytane informacje przekazuje innym, nawet jeśli tego wcale nie pragną. Zdrowie oraz zdrowy styl życia to często najważniejsze hobby w jej życiu. Pannę w popularnych horoskopach często nazywa się zodiakalną hipochondryczką. Niesłusznie! Po pierwsze gwiazdy jej przeznaczyły rolę higienistki zodiaku, jej rodzina żyje zdrowo i dobrze na tym wychodzi. Po drugie Panna obdarzona jest przeciętnym zdrowiem. Zdarzają się wyjątki obdarzone siłą tura, ale do większości Panien określenie „wrażliwy jak francuski piesek” doskonale pasuje. Nic więc dziwnego, że przywiązuje większą wagę do diety, że nieustannie troszczy się o swoje ciało i stara się utrzymać je jak najlepszej kondycji. Jako pacjentka jest wzorowa, nie zapomina o badaniach, zasypuje lekarza szczegółowymi pytaniami. W średnim wieku odkrywa uroki pobytu w sanatorium, którego codzienny reżim w pełni jej odpowiada.

 

Uważaj na:

Panny muszą przede wszystkim szczególnie zadbać o swój delikatny przewód pokarmowy i skórę. Często dokuczają im problemy z jelitami, miewają zaparcia lub przeciwnie biegunki. Panny ciężko też znoszą egzotyczne wojaże i zmianę diety, dlatego też w trakcie pobytu w krajach, gdzie stan higieny jest nienajlepszy powinny uważać podwójnie. Panna ma skłonność do zamartwiania się i często banalny problem urasta do rangi wielkiego. Niestety niepokój i zdenerwowanie czyni je podatnymi na różnego rodzaju alergie, grzybice, egzemy lub dokuczliwe problemy dermatologiczne.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Postaraj się zawsze nosić ubrania z tkanin naturalnych, bo masz wrażliwą skórę. Jeśli cierpisz na alergię odkryj urok zwyczajnego szarego mydła do prania bielizny, które powoli staje się rarytasem dla wybranych.

- Cykoria jest wielce wskazana dla Panien. W dawnych czasach na koloniach zawsze królowała w kawie zbożowa w nieograniczonych ilościach. Po latach niełaski wraca w wielkim stylu. Anatol lub Inka – odchudza, odmładza i jest bardzo wskazana dla młodych mam.

- Zbieraj, susz i uprawiaj zioła samodzielnie. Przechowuj je w kolorowych słoiczkach i wymądrzaj się do woli na temat ich cudownych właściwości. Zostań rodzinną zielarką. Twórz piękne księgi zielarskie, gdzie obok zasuszonych ziół będą ich opisy oraz sposoby zastosowania. Wnuki odziedziczą coś oryginalnego po babci.

 

 

WAGA

„Bóg leczy, a lekarz pobiera za to opłatę.”

Benjamin Franklin

Jakim jesteś pacjentem?

Harmonia i umiarkowanie pozwalają Wadze utrzymać równowagę psychiczną w czasie trudów dnia codziennego. Waga choruje, gdy nie potrafi zachować odpowiednich proporcji pomiędzy pracą a wypoczynkiem, aktywnością a relaksem. Większość jej chorób ma podłoże psychosomatyczne. Nerwowy tryb życia szybko wystawia jej zdrowotny rachunek. Tradycyjna astrologia przypisuje jej dobre zdrowie, ale pod warunkiem, że systematycznie o nie dba. Zanim dorośnie - mała i młoda Waga zaliczy sporo różnych schorzeń. Na szczęście z wielu z nich zwyczajnie wyrasta. Jednak przez większość życia powinna nie zapominać o zdrowym rozsądku, odpowiedniej diecie i profilaktyce. Dobrze, jeśli pomyślny los podaruje jej - lekarza cierpliwego o zacięciu psychologicznym. Waga musi się wygadać, wyżalić, porozmawiać o cierpieniach duszy, a nie tylko ciała. Dla niej spokój wewnętrzny oraz nadzieja odzyskania dobrego samopoczucia psychicznego często jest ważniejsza niż dolegliwość niedomagającego ciała. Czasami podko****e się nawet w lekarzu lub w swoim terapeucie, tak bardzo jest zafascynowana jego mądrością, bo jak mało kto, ten wierny słuchacz potrafi zrozumieć jej skomplikowany świat wewnętrzny. Waga dochodzi szybko do zdrowia, gdy otoczona jest życzliwością oraz opieką ze strony rodziny oraz przyjaciół. Pozostawiona sama sobie popada w przygnębienie, co sprawia, że okres jej chorowania się wydłuża, toteż częste rozmowy przez telefon w szpitalu, liczne odwiedziny i małe prezenciki od zatroskanych jej stanem zdrowia gości najczęściej jej nie męczą, tylko przyspieszają jej rekonwalescencje.

Uważaj na:

Delikatna psychika Wag z trudem radzi sobie z długotrwałym stresem, w skutek czego czasami męczą Wagę silne bóle głowy oraz kręgosłupa, dokuczają stany nerwicowe lub depresyjne. Choćby raz dziennie powinna w samotności pomedytować, odpocząć, pooddychać głęboko, uspokoić się podziwiając np. ładny widok przez okno. Niektóre Wagi mają też problemy z powolną przemianą materii, z wiekiem nabierają nadmiernych krągłości i z trudem poddają się reżimowi dietetycznemu. Wagi czasami też chorują na cukrzycę. Ogólnie - wątroba oraz woreczek żółciowy to ich słabe punkty. Wadze nie służą nocne wypady do dusznych klubów, obfite posiłki oraz zakrapiane imprezki. Może oczywiście korzystać z różnych przyjemności życia, ale zawsze z rozsądkiem i umiarem. Tłuste jedzenie, brak snu oraz używki od razu psują Wadze cerę, bo jej skóra jest wyjątkowo wrażliwa, także często się uczula na kosmetyki. Zamiast piwa, kawy, gazowanych słodzonych napojów Waga powinna się zaprzyjaźnić z wodą mineralną, pić jej jak najwięcej, bo ona skutecznie oczyści jej organizm z toksyn. Jej zdrowotnym panaceum na wszelkie dolegliwości jest żurawina w każdej postaci. A sok z żurawin powinien zawsze gościć w jej lodówce, nie tylko dobrze wpływa na układ moczowy, ale także odmładza i odchudza...

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Krótka popołudniowa drzemka jest jak najbardziej wskazana dla Wag. Najszybciej zregeneruje po pracy nawet najbardziej zmęczone ciało. Wysypiaj się w nocy – sen to także najlepszy i najtańszy kosmetyk.

- Lecz się kolorami, szczególnie gdy męczy cię chandra. Zauważ, że jeśli ubierasz się w ulubione barwy, od razu czujesz się lepiej. Dbaj o estetykę wnętrz, dłuższe przebywanie w brzydkich pomieszczeniach źle wpływa na psychikę Wagi.

- Medytuj, podziwiaj i wieszaj w mieszkaniach kryształowe kule, żyrandole. Kryształy po latach wracają do łaski, ponieważ tworzą pryzmat cudownych barw tęczy, co doskonale oczyszcza energetycznie pomieszczenia i wzmacnia zdrowie domowników.

 

SKORPION

 

„Choroba ciała może być niczym więcej jak tylko symptomem dolegliwości psychicznej, która dotknęła nas w przeszłości.”

Nathaniel Hawthorne

Jakim jesteś pacjentem?

Skorpion od natury dostał wiele krzepy i odporności. Jego zdolność do regeneracji sił jest największa w zodiaku, toteż w młodości wychodzi często nawet z bardzo ciężkich chorób obronną ręką. Zdarzają się Skorpiony obdarzone wręcz fenomenalną witalnością, nieprzeciętną siłą fizyczną oraz psychiczną mające przy tym doskonałą i piękną budowę ciała. Niestety gdyby tylko Skorpiony potrafiły te dary pomyślnego losu w pełni docenić! Najczęściej uważają, że ich organizmy są nie do zdarcia. Wcale się nie oszczędzają, harują za dwóch, bawią się za trzech, piją litrami kawę mocną jak smoła, czasami też zaglądają do kieliszka lub palą jak smoki. Ich siły witalne są nieprzeciętne, ale i one mają swój kres! Nic więc dziwnego, że jak Skorpion w końcu zachoruje, to najczęściej ciężko. Jako pacjent jest fatalny, stanowi dopust boży dla lekarza, ale szczególnie dla rodziny, bo często nie chce lub tylko udaje, że się leczy. Oczywiście zdarzają się rozsądne Skorpiony, które stosują się grzecznie do wskazówek lekarzy, ale są to niestety raczej wyjątki od reguły. W powrocie do zdrowia, (jeśli w końcu uda się upartego Skorpiona wciągnąć do łóżka), pomagają Skorpionowi oprócz lekarstw - przede wszystkim święty spokój oraz zarekwirowanie komórki oraz laptopa. Po kilku dniach wypoczynku zaczyna mądrzeć, co objawia się między innymi opracowaniem planu strategicznego walki z chorobą. Odpowiednio zmotywowany Skorpion nigdy nie poddaje się w walce nawet z najcięższym schorzeniem, walczy do upadłego i nigdy też nie traci nadziei, dlatego też nastawienie psychiczne jest u niego najważniejsze.

Uważaj na:

Skorpiony powinny regularnie oczyszczać organizm za pomocą ziół oraz diet odtruwających. Walczyć z zaparciami, a w starszym wieku otoczyć szczególną opieką układ rozrodczy oraz jelito grube. Unikać alkoholu od którego brzydną oraz niepotrzebnie zażywanych leków, łatwo bowiem ich organizmy gromadzą toksyny. Ich zamiłowanie do ryzyka często powoduje różnego rodzaju urazy i naraża je na wypadki. Panie spod tego znaku w czasie ciąży powinny być otoczone dobrą opieką medyczną, uważać też na stany depresyjne, które czasami im towarzyszą po połogu. Skorpiony są uczuciowe oraz bardzo wrażliwe, długo rozpamiętują i przeżywają w sposób szalenie emocjonalny różnego rodzaju urazy (często wyimaginowane), co je wykańcza psychicznie. Ponieważ to pracoholicy z zamiłowania, grozi im także groźna w skutkach zdrowotnych współczesna plaga - wypalenie zawodowe. Są często nadwrażliwe na ból, ale powinny pamiętać, że niektóre leki przeciwbólowe mogą dawać niespodziewane reakcje, także alergiczne.

 

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Postaraj się spędzać wakacje nad morzem lub jeziorem. Jesteś spod trygonu wody, toteż wodne zabiegi mają na ciebie zbawienny wpływ. Znakomicie wypoczywasz także w czasie podróży morskich. Poza sezonem zafunduj sobie własne SPA w domu. Kąpiele w morskiej soli, kosmetyki z alg, świece o morskim aromacie oraz spokojna muzyka z niebiańskich sfer sprawią, że będziesz pełna pozytywnej energii i także o wiele ładniejsza.

- Czekolada jest pyszna, ale i też zdrowa oraz niezbędna dla szarych komórek jak twierdził niejaki H. Poirot, w dodatku tradycyjna astrologia przypisuje ją właśnie twojemu znakowi. Rasowy Skorpion kocha często tę najczarniejszą pamiętającą czasy Majów i Azteków. Zostań więc ekspertem czekoladowym jak Juliette Binoche w uroczym filmie pt.„Czekolada”. Przyrządzaj ją na gorąco do picia, nie żałuj jej w deserach i w tortach, łącz z chilli przed większym wysiłkiem fizycznym lub egzaminem albo po staropolsku prezentuj ją w pysznej bakaliowej zupie.

- Niektóre Skorpiony nie potrafią się zupełnie odprężyć i są niezdolne do wypoczynku, co w końcu je wyczerpuje psychicznie. Warto więc ćwiczyć jogę lub nauczyć się relaksacji pod okiem doświadczonego instruktora. Zwróć uwagę na to jak oddychasz! Także wszelkie ćwiczenia fizyczne oprócz krzepy dają Skorpionom równowagę psychiczną. Bezruch – to dla ciebie powolne zabójstwo na raty!

 

STRZELEC

„Przeczytałem w jednym z pism, że palenie papierosów jest szkodliwe, przestałem więc czytać to pismo.”

Jerzy Forster

 

Jakim jesteś pacjentem?

Jako największy szczęściarz w zodiaku cieszysz się doskonałym zdrowiem, prowadzisz często dynamiczny tryb życia, masz nieprzeciętny popęd seksualny, a siły witalne zachowujesz do późnej starości. Wielu Strzelców ma zadatki na długowieczność, a ich jesień życia upływa wesolutko, bowiem utrzymują dobry wygląd i pogodę ducha mimo upływu lat, a i po siedemdziesiątce oddają się duszą oraz ciałem różnorodnym pasjom oraz romansikom. W młodości lubisz uprawiać sporty i to w dodatku te najbardziej ryzykowne. Zdarza się, że więc coś złamiesz, ale najczęściej bez trwałej szkody. Jeśli nawet zachorujesz, to szybko wracasz do zdrowia. Jako pacjent jesteś cudowny i czasami uchodzisz wręcz za fenomen medyczny. Strzelec po prostu nie zauważa choroby, nigdy się jej nie poddaje, stosuje się do wskazówek lekarza, grzecznie łyka pigułki, bo jak najszybciej chce wrócić do zdrowia. Nie roztkliwiasz się też nad sobą, zachowujesz nadzieję oraz optymizm nawet wtedy gdy naprawdę cierpisz. Nic więc dziwnego, że siłą oraz pogodą ducha często wychodzisz obronną ręką nawet z ciężkich schorzeń.

 

Uważaj na:

Twój organizm ma kilka słabych punktów według tradycyjnej astrologii. W młodości skaczesz po skałach jak młoda kózka, czasami biegasz w maratonach lub chodzisz na bardzo dalekie spacery, dlatego też wielkim zaskoczeniem bywa dla ciebie fakt, że to nogi oraz stawy biodrowe z czasem zaczynają ci boleśnie dokuczać. Wszelkie schorzenia nóg, a także zapalenie stawów biodrowych oraz przypadłości takie jak rwa kulszowa, podagra powinny być skutecznie leczone już w zarodku. Uważaj też na zmiany reumatyczne oraz kontuzje bioder i ud. Strzelec źle znosi wilgoć, często też uczula się na pleśń, ma skłonność do różnego rodzaju grzybic. Jedz więc sporo cebuli, czosnku, kąp się w soli i odkażających ziołach, bo to dobrze wpływa na twój system odpornościowy. Palenie papierosów szczególnie w starszym wieku jest dla ciebie wyjątkowo szkodliwe. Nie ma zmiłuj się! Chcesz być zdrowy- rzuć palenie.

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Dbaj o dietę. Na twoje samopoczucie źle wpływają duże posiłki, jedzone w biegu, dwa razy dziennie. Jeśli chcesz na przykład skutecznie schudnąć, jedz cztery małe posiłki o tej samej porze, a szybko zauważysz, że pasek spodni jest luźniejszy.

- Strzelec kocha wszelkie futrzaki i znakomicie wypoczywa wśród zwierząt. Czasami jego wielkim marzeniem jest posiadanie własnego konia. Jeśli nie możesz być farmerką, opiekuj się zwierzaczkami ze schroniska, działaj i wspieraj ekologiczne organizacje, to znakomicie wpłynie na twój stan psychiczny.

- Jeśli jesteś bardzo zmęczona i wykończona psychicznie idź na spacer. Przytul się do morwy, usiądź jak Kochanowski pod lipą i pomedytuj lub dotknij kory dęba. Te drzewa przypisuje ci tradycja astrologiczna, regenerują one skutecznie twoją aurę energetyczną.

 

 

KOZIOROŻEC

 

„Ze wszystkich stworzeń tylko człowiek pije, choć nie ma pragnienia, je, choć nie jest głodny, mówi, choć nie ma nic do powiedzenia.”

John Steinbeck

 

Jakim jesteś pacjentem?

Koziorożec jest jednym z najbardziej długowiecznych znaków, mimo że szczególnie w okresie dojrzewania spotykają go problemy zdrowotne, na ogół cieszy się znakomitym zdrowiem. Urodzeni pod tym znakiem często bardzo ciężko pracują, toteż żyją w nieustannym stresie, który w końcu wystawia im rachunek w postaci kłopotów zdrowotnych. Sami powinni określić, gdzie kończy się granica mobilizującego wpływu stresu na ich organizm, a gdzie zaczyna się jego niszcząca siła. Większość Koziorożców ma bardzo silne organizmy. Jeśli więc wprowadzą nawet niewielkie korekty do codziennego stylu życia, to skutecznie podreperują sobie zdrowie. Jako pacjent Koziorożec jest wyjątkowo cierpliwy. Zawsze zachowuje zimną krew, nawet wtedy gdy zachoruje na ciężką chorobę, przyjmuje ją ze stoickim spokojem, systematycznie się bada i stosuje do zaleceń lekarskich, toteż szybko powraca do dobrej formy i zdrowia.

 

Uważaj na:

W okresie dojrzewania czasami spotykają cię niemiłe niespodzianki zdrowotne. Masz pecha do wszelkiego rodzaju urazów. Szczególnie uważaj na kolana, kości oraz zęby, a także na poparzenia. Każdy przezorny Koziorożec powinien mieć stałego i bardzo dobrego dentystę. O ile z wiekiem nabierasz krzepy i stajesz się coraz zdrowszym człowiekiem, to niestety wizyty u dentysty wciąż zajmują wiele miejsca w twoim kalendarzu. Koziorożec powinien unikać nadmiernej ilości potraw mącznych w diecie oraz ostrych przypraw. Szkodzi mu też kawa oraz napoje z kofeiną, które wypłukują wapń z kości. Nie lekceważ najmniejszych problemów dermatologicznych, bo twoja skóra jest delikatna jak u niemowlaka. Czasami dokuczają ci egzemy lub łuszczyca. W dojrzalszym wieku koniecznie badaj stan wapnia w kościach, a także szanuj swój zmysł słuchu. Jeśli w młodości będziesz bębenki uszu katować nadmiernymi decybelami, to niestety z wiekiem, będziesz coraz gorzej słyszeć.

 

Co ci skutecznie poprawi samopoczucie ?

- Sypialnia i zdrowy sen to klucz do twojego zdrowia. Nie żałuj pieniędzy na dobrą pościel z naturalnych materiałów, wymieniaj co kilka lat materace i kupuj odpowiednie poduszki, które chronią twój kręgosłup. Sypialnia powinna być królestwem rozmarzonego Morfeusza, toteż wszystko, co kojarzy się z pracą oraz pośpiechem – niech z niej zniknie raz na zawsze!

- Sól w kąpielach, zabiegi lecznicze wykorzystujące dobrodziejstwa płynące z morza, pobyty nad morzami, także tymi ciepłymi są bardzo wskazane dla Koziorożców mających tendencje do chorób dermatologicznych.

- Twoja psychika jest skłonna do melancholii. W dodatku zamiast podzielić się problemami z otoczeniem, zamykasz się w sobie jak skorupiak. Postaraj się bardziej ufać przyjaciołom. Przygotuj sobie też „podręczną apteczkę” super agentów przeciw chandrze. Niech będą to np. najbardziej tkliwe melodramaty, głupiutkie komedie filmowe lub ulubione twoje książki z dzieciństwa czytane w ulubionym, starym dresiku i kapciach. Wrzuć na całkowity luz, wyłącz telefon, beztrosko marnuj wolny czas i ładuj psychiczne akumulatory!

Link to comment
Share on other sites

"Byk to pacjent uparty, który nie do końca dowierza, że cholesterol jest w jego ulubionym pieczonym schabiku lub w ciastkach z kremem, które przecież własnoręcznie upichcił ze śmietanki light."

 

ha ha i jak tu nie wierzyć w horoskopy :D

A nie uważasz, ze Byki mają w sobie coś z hipohondryka? Przynajmniej ja tak mam, że każda dolegliwość (choć bagatelizowana) rośnie do poziomu nowotworu, białaczki czy innego cholerstwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...