Jump to content

"Podoba mi się dwóch"


Miranda

Recommended Posts

Dwoistość uczuć. Niektórzy uważają, że to samo uczucie do dwóch mężczyzn/kobiet jest niemożliwe. A jednak. Równie silne i równie problematyczne. Kiedy próbujemy zdecydować się na jednego i już wydaje nam się, że tego dokonaliśmy, nagle drugi wydaje się wyjątkowo atrakcyjny i na odwrót. Ciągła huśtawka, z którą nie wiadomo jak sobie poradzić. Ciągłe rozmyślanie i analizowanie nie przynosi żadnych efektów. A przecież jest silna chęć wybrania jednego. Tylko którego? Jedna z tez głosi, że powodowane jest to lękiem przed związkiem, a taka sytuacja uniemożliwia podjęcie decyzji, tym samym stworzenie związku. Tylko jak sobie z tym poradzić... Nawet poznanie motywów czy powodów w niczym nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam ciekawy temat podjelas, ja mam swoja koncepcje na ten temat. Uwazam, ze są różne rodzaje milosci i dlatego wiem , że moze wystepowac silne uczucie nie tylko do jednego mezczyzny, za kazdym razem jak kochamy kochamy inaczej, a jak niestety kochamy dwoch na raz ciagle motamy sie i wybierajac jednego zdajemy sobie sprawe, ze cos tracimy. No, ale niestety (albo stety) takie jest zycie, bigamia nie wchodzi w rachube i musimy wczesniej czy pozniej podjac decyzje z ktorym zwiazemy sie na dluzej.

Link to comment
Share on other sites

A ja zawsze miałam zdanie, ze jeśli czujemy do oby dwoch osób tak silne uczucia oznacza to że tak na prawde nie czujemy "nic" i trzeba sobie odpuścić i poczekac na TĄ trzecią osóbke....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Powiem szczerze, że mi też podobało się dwóch i powiem, że najlepiej nie być z żadnym. Bo będziesz z jednym a będzie Cię kusiło do drugiego. Więc najlepiej zrezygnować z oby dwóch albo zobaczyć, który z Nich będzie bardziej się starało o Twoje względy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

A co jeśli podążając za teorią podjętą w "Bridzie" Coelha uwierzymy, że to dwie połówki naszej duszy, które w pewien sposób znalazły się w tym samym czasie na świecie? Którą wybrać? To może być przyczyną prawdziwego rozdarcia i prawdziwego uczucia do dwóch osób jednocześnie. I wtedy szkoda by rezygnować z obydwu, być może tracąc w ten sposób bezpowrotnie szanse na szczęśliwe odnalezienie drugiej połowy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...