Jump to content

Sen o LD


impimp
 Share

Recommended Posts

Czy można mieć sen w którym śnimy o świadomym śnie? Bo dziś śniło mi się, że jadę autobusem, a kobiety w tym autobusie miały wąsy. Wtedy nabrałem pewnych wątpliwości i zrobiłem test rzeczywistości. Test wyszedł pozytywnie czyli uznałem, że to real. Jednak cały czas coś mi się nie zgadzało, więc podszedłem do kilku osób i zacząłem do nich mówić. Ignorowali mnie. Zdenerwowało mnie to, więc lekko popchnąłem jedną osobę i dalej nic. Wtedy sobie uświadomiłem, że to sen. Próbowałem ingerować w otoczenie i w postanie w moim śnie, jednak nic się nie zmieniło. Dlaczego?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Miałam podobnie jak Ty kilkukrotnie, zwykle kiedy do późna w nocy czytałam bądź myślałam na ten temat. Może jeszcze brak Ci wprawy i stąd niemożność sterowania snem? Ja również mimo że zdawałam sobie sprawę że mam świadomy sen nie mogłam robić dokońca co chciałam a jedynie schemat myśli był tak trzeźwy jak w ciągu dnia

Link to comment
Share on other sites

Ale sobie uświadomiłem, że śnie, więc chyba powinienem mieć choćby małą kontrolę nad tym co się dzieje obojętnie czy to jest sen we śnie czy poprostu zwykły sen. Muszę dodać, że to raczej moje pierwsze "LD" :)

Jeżeli śnimy np.: o tym, że wciąga nas czarna dziura to nie uświadomimy sobie, że to sen chociaż wiemy, że jest to niemożliwe bo jeszcze nawet nikt nie opuścił układu słonecznego.

Jeszcze pytanko off topic :)

Czy zdarzyło wam się kiedyś pomylić rzeczywistość ze snem?

Edited by impimp
Dodatkowe pytanie
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to Twoje pierwsze LD to normalne, że jeszcze nie miałeś nad nim kontroli ;) To wymaga wprawy oraz silnej woli :)

Czy zdarzyło wam się kiedyś pomylić rzeczywistość ze snem?

oj to przed wakacjami miałam już taką schizę przez to, że nie miałam od bardzo długiego czasu LD a zawsze miałam często, no i tak często robiłam testy rzeczywistości i ogólnie nie było minuty, żebym nie myślała o tym, czy to przypadkiem nie sen. Więc moja odp brzmi: tak, wtedy właśnie nie raz w rzeczywistości wydawało mi się, że to sen :)

Link to comment
Share on other sites

Czy zdarzyło wam się kiedyś pomylić rzeczywistość ze snem?

 

Ja mam cały czas takie uczucie, bardzo się tym martwiłam ale sądzę, że to może mieć związek ze zdrowiem ( np. bardzo niskie ciśnienie, niedokrwistość, niedotlenienie mózgu) natomiast jeśli masz takie uczucie tylko czasami to może za dużo zastanawiasz się nad tą tematyką i tracisz poczucie rzeczywistości, jesteś jakby od niej oderwany. To tylko moje domysły nie twierdzę, że tak jest. Zastanawia mnie natomiast jedno, pracując jako opiekunka 4 latka zaobserwowałam coś co dało mi do myślenia, mały często zadawał mi pytania typu "czy to dzieje się naprawdę?" "a może mi się to wszystko śni?" "wydaje mi się że ten świat jest jakiś dziwny, że go nie ma"nie dziwiłabym się gdyby to było zaraz z rana po przebudzeniu, albo kiedy robiłby się senny ale to mialo miejsce zwykle podczas żywej zabawy. A może to normalne, że dzieci zadają takie pytania, są wszystkiego ciekawe a ja doszukuję się nie wiadomo czego :) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...