Skocz do zawartości

zepsute jedzenie, obcy kraj, szklany prysznic, burza- proszę o int.


królewna śnieżka

Rekomendowane odpowiedzi

sen może nie jest nadzwyczajnie poetycki i był w odbiorze pourywany, ale mnie niepokoi- nigdy nie śniło mi się coś podobnego:

przyjechałam na dłużej nieograniczony czas do jakiejś cioci (może matka chrzestna) do obcego kraju (mówili w obcym języku) i przez pewien czas miałam mieć jej ogromne mieszkanie do dyspozycji. Byłam w nim sama, ogarnęłam się po przyjeździe i zaczęłam szukać czegoś do jedzenia. Było tam kilka lodówek pełnych jedzenia co mnie zdziwiło- takie marnotrawstwo. Otworzyłam jedną z nich i chciałam coś przygotować do jedzenia - a tam wszystko nieświeże, dwie sałatki jarzynowe z zepsutym majonezem, wszystko leżało już wiele dni. Było chyba z pięć rodzajów sera białego - wybrałam najmniej podejrzany z nich i wzięłam aby zjeść. Potem poszłam pod prysznic - był bardzo elegancki w pomieszczeniu sterylnie pustym i czystym, jakby wszystko było ze szkła (mógłby robić za prysznic na statku kosmicznym) Będąc tam próbowałam wyglądnąć za okno na dwór, bo mnie ciekawiło co tam jest, ale szyba okna była bardzo bardzo gruba i taka jakaś obła i wszysto pomimo mojego wysiłku się rozmazywało. Potem luka w pamięci a następnie idziemy gdzieś z tą ciotką i jeszcze jakąś dziewczyną, nagle przeczuwam, że będzie padało i że musimy biec do autobusu. Dobrze zrobiłyśmy, bo gdy biegłyśmy zaczęła się burza, spadł deszcz a obok nas uderzył ogromny piorun. Autobus był starszego typu, jakie teraz już wycofują z obiegu, z miłą panią kierowcą w starszym wieku, która na nas poczekała i zostawiła nam otwarte drzwi abyśmy zdążyły wsiąść. Autobusem miałyśmy podjechać tylko jeden przystanek i była to ulica, na której mieszkałam z rodzicami. Ale nie wysiadłyśmy przy ich domu, tylko pojechałyśmy do jej końca i tam był przystanek wysiadkowy. Koniec snu.

 

No, tak jak się temu przyjżeć, to może mieć związek z moją nową pracą, do której kształciłam się wiele, wiele lat. Były duże nadzieje, ale okazało się, że oferta w środku "dużego halo" mało świeża i apetyczna. Czy z tego snu wynika jakiś promyk nadziei ? na co? zmieniać profil? nie zmieniać? Myślę, że ta matka chrzestna i dziewczyna to mogą być moi współpracownicy. O co chodzi z tym serem białym? dlaczego akurat biały? I kim może być miły kierowca. Rozumiem, że jak przejeżdżam przez swoją ulicę i nie wysiadam koło rodziców, to rodzice niewiele tu pomogą, a autobus stary bo takie jeździły jak tam jeszcze mieszkałam. Ale dlaczego piorun trafia obok nas i udaje nam się uciec przed burzą i jedziemy w spokoju "jeden przystanek"? przecież majonez jest już zatruty i nie było nic co można by zjeść.

pomocy. Ktoś reflektuje?

Edytowane przez królewna śnieżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli sen odniesiemy do pracy to ja to widzę tak:

Przyjazd do obcego kraju - nowe środowisko - podjęcie pracy. To ze przyjeżdżasz na dłużej nie określony czas ja odczytuje jako to że masz w umowie zatrudnienie na czas określony (okres próbny). Osamotnienie w mieszkaniu to poprostu coś na kształt samotoności w tłumie (niby wszyscy mili ale jacyś odlegli oczywiście w pracy) to że przyjeżdżasz do ciotki tak jakby do tej pracy trafiłaś z czyjegoś polecenia. To że sama szukasz czegoś do jedzenia jest w pewnym stopniu potwierdzeniem samotności w tłumie ale również świadczy że tak naprawdę nikt cię nie wprowadził w obowiązki i sama poszukujesz "zajęcia" lub pomysłu na zajęcie.

Dochodzimy do lodówek i tak jak mi pisałaś to są "wasze produkty" a co oznacza biały ser toze podobnych produtów na rynku jest więcej i cięzko znaleść miejsce dla jeszcze jednego.( to może być wskazówka dla ciebie abyś dokładnie przyjżała się produktowi konkurencji zgodnie z zasadą - uczć się na cudzych sukcesach). Prysznic symbolizuje oczyszczenie - zmycie starych poglądów i emocji ale w twoim śnie jest jeszcze okno z grubą szybą zniekształcającą rzeczywistość i to jest następna wskazówka nie patrz od wnętrza (z firmy) bo prawda leży na zewnątrz - za oknem ( zobacz że nie otworzyłaś tego okna a przecież mogłaś a to zminiłoby ci perspektywę). Dochodzimy do burzy to też jest symbol oczyszczenia i powtarza się scena spod prysznica uciekasz przed deszczem a moze nie potrzebnie dopiero błyskawica stawia cie na nogi (moim zdaniem ta błyskawica to symbol myśli, pomysłu). Kierwca - kobieta to ktoś siedzacy u streu firmy lub jakiegoś działu i sądząc po zachowaniu to ci raczej sprzyja a to że jedziecie do końca trasy to jest raczej stwierdzenie że bedzie dobrze ( nie wracasz do rodziców tylko jedziesz dalej).

Reasumując:

Należy wziąść produkt konkurencji dokładnie obejrzeć ten "serek" spojrzeć na waszą firmę z zewnątrz a wnioski i pomysły (to ta błyskawica) nasuną się same.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo jak zwykle, naprawdę cenna interpretacja- i tym sposobem poważne sprawy zamieniły się w biały ser- naprawdę niezłe.

Pociągnę dalej na temat sera- czytałam, że sen o zepsutym serze wróży źle - choroby etc - też tak to odbierasz?

a masz może pomysł na to dlaczego całe to jedzenie w trzech lodówkach było zepsute? (he he jest nas troje)

Podejrzewam, że matka chrzestna do której przyjechałam to opiekuńczy kolega, który wprowadzał mnie do firmy a druga dziewczyna to jego kolega, zresztą też ogromnie sympatyczny. Więcej decyzyjnych osób nie ma. Czy jedna z tych dwóch kobiet może być zarazem kierowcą autobusu ???

Dalej - a czy może być tak, że ratujemy się wspólnie przed burzą i piorunami (jakąś groźną sytuacją- mnie piorun nie stawia na nogi - ja przed nim uciekam) dzięki temu, że ja wpadnę na jakiś pomysł (to ja mam przeczucie, że będzie padać i że trzeba dojechać do końca autobusem) i dalej - że ta Pani kierowca, która nam otwiera drzwi (autobus poza tym był pusty) to na przykład nowy klient firmy, który nam pozwoli szybciej dotrzeć do celu? - Nie, żebym nagle zaczęła zaczepiać kierowców autobusów :), ale zdaje się, że próbuję ten sen na siłę zinterpretować tak jak bym go na siłę widzieć chciała ..., choć nie koniecznie tak jak się powinno.

i ostatni aspekt - czy masz przypuszczenie dlaczego w śnie występują tylko kobiety? Przepraszam, że tak męczę, ale to nawet ważniejsze sny od tych, po których interpretacji strzeliła mi woda sodowa do głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej pytań nie masz?

Ale po kolei.

Wywal sennik z serem do kosza - każdy symbol należy rozpatrywać w kontekście całego snu a nie odzielnie bo jak zaczniesz czytac swój sen po symbolach sennikowych to myślę że zanim dotrzesz do lodówki włosy ci osiwieją.

Lodówka w twoim snie oznacza stagnację zas zepsute produkty są tego pokreśleniem zwróć uwagę ze do niej zagladasz tak jkbyś cały czas drążyła jeden temat mimo że jest juz dawno nie aktualny. 3 lodówki trzy osoby ale to samo podejście - stagnacja dlatego twoi koledzy sa przestawieni jako kobiety czyli zapobiegawczy i ostrożni brak im męskich cech -rzutkości, przebojowości, inicjatywy.

Piorun to symbol męski - działanie, impuls myśl a to ze masz przeczucie że będzie padać ja rozumiem jako to że to twój pomysł - wyjaśnijąc deszcz oczyszczenie energia po pomysle piorunie.

Co do Pani kierowcy nie wiem, jest to osoba z zewnątrz ktoś na stanowisku i rzeczywiści może to być nowy klient.

Co najważniejsze w tym śnie szukaj wskazówek i rozwiązań na zewnątrz firmy i zagoń swoich chłopów do myślenia i działania a nie tylko grzania stołków.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już wszystkie szczegóły grają. Nie mam więcej pytań.

Dziękuję bardzo. A mogę zapytać o twój wiek ? 30-40 czy 40-50? tak mnie ciekawi przepraszam. Styl nie wskazuje na 20-30.

Jak uznasz to za nieco naruszające prywatność po prostu nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem już znalazłam sobie i miałam skasować to pytanie, ale mnie ubiegłeś z odpowiedzią. Zawsze się wgapiam w ten cudowny most zamiast patrzeć w prawo. Teraz się już "wszyscy" :) dowiedzą jaki ze mnie orzeł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...