Jump to content

Nauka Samodoskonalenia


Pit
 Share

Recommended Posts

Wkleję tutaj artykuł z mojego bloga ,ponieważ może nie kiażdy go czytał ,którego nauka teoretyczna jak i praktyczna , w prawdziwym życiu ,to jak poznawanie samego siebie ,ponieważ ,znajomość własnych uczuć i emocji ,ma istotny wpływ ,na nasze szczęście,zdrowie tak psychiczne,fizyczne jak i duchowe ,oraz zadowalające relacje tak w rodzinie jak i w otoczeniu :

 

Program Nauki Samowiedzy

on 04-10-2010 at 08:58

 

U człowieka od dzieciństwa ,krztałci się jego logiczne myślenie (lewa Połowa Mózgu,a Prawa Strona Ciała ).

 

A Zabija się/Tłumi , jego Emocjonalną -Intuicyjną stronę osobowości (Prawa Połowa Mózgu ,a Lewa Strona Ciała ,dlatego wśród społeczeństwa ,brak jest uczuć wyższych takich jak -

 

Empatia, (Na Wschodzie Wielkie Współczucie ) Intuicja ,Altruizm ,Szacunek ,itd. ,a brak znajomości własnych uczuć ,przyczynia się do -wielu stresów (a stres nie leczony prowadzi do wielu groźnych chorób ,w końcu do śmierci ) ,jesteśmy takrze nerwowi w wyniku czego człowiek popada w różnego rodzaju choroby fizyczne oraz wiele dolegliwości psychicznych i umysłowych .

 

Oraz zapada na różnego rodzaju uzależnienia (jakich wiele) .

 

Więc bardzo ważna jest znajomość swoich uczuć ,opanowanie własnych uczuć -na Wschodzie Nazywa się " Oświeceniem" ,natomiast na Zachodzie " Osiągnięciem Królestwa Niebieskiego ".

 

Program Krztałcenia Emocjonalnego :

 

- Samoświadomość : obserwowanie siebie i rozpoznawanie swoich uczuć ,tworzenie własnego słownika uczuć,znajomość związku między myślami,uczuciami i działaniami.

 

- Podejmowanie Decyzji : analizowanie podejmowanych działań i przewidywanie ich konsekwencji rozpoznawanie czy,przy podejmowaniu zadań kieruje tobą myśl czy uczucie ,korzystanie z tych umiejętności w sprawach takich jak współżycie seksualne,hazard,alkochol czy narkotyki.

 

- Kierowanie Uczuciami : śledzenie przebiegu rozmów z "Samym Sobą " w celu wychwycenia negatywnych przekazów , takich jak - niepochlebne myśli o własnej osobie , uświadomienie sobie co kryje się ,u podłoża danego uczucia ( np. ból który wywołuje złość ) ,przyswajanie sposobów opanowywania obaw i niepokojów ,złości i smutku .

 

- Radzenie Sobie Ze Stresem : poznawanie wartości ćwiczeń fizycznych,ukierunkowanej wyobraźni (wizualizacja) i relaksacji .

 

- Empatia: rozumienie uczuć i trosk innych osób i patrzenie na świat z ich punktu widzenia ,respektowanie różnic w uczuciach ,które budzą w ludziach te same rzeczy.

 

- Porozumiewanie się : skuteczne rozmawianie o uczuciach - umiejętne słuchanie i zadawanie pytań ,rozróżnienie między tym co robi i mówi ktoś inny ,a tym co sądzisz lub jak na to reagujesz ty ,zamiast obwiniania , mówienie w pierwszej osobie o własnych udczuciach spowodowanych konkretnym zachowaniem rozmówcy .

 

- Otwartość : cenienie otwartości i budowania zaufania w stosunkach z innymi osobami ,orientowanie się w tym kiedy można zaryzykować rozmowę o swoich własnych uczuciach .

 

- Wnikliwość : rozpoznawanie schematów rządzących twoim życiem emocjonalnym i reakcjami ,dostrzeganie takich samych schematów u innych ludzi.

 

- Samoakceptacja : odczuwanie dumy z siebie i postrzeganie siebie w korzystnym świetle ,rozpoznawanie swoich śilnych i słabych punktów ,zdolność śmiania się z siebie.

 

- Odpowiedzialność Osobista : branie odpowiedzialności na siebie ,ponoszenie konsekwencji swoich decyzji i działań ,akceptowanie swoich decyzji i nastrojów ,wywiązywanie się z obowiązków (np. obowiązku uczenia się ) .

 

- Asertywność : przedstawienie swoich uczuć i trosk ,bez złości i rezygnacji.

 

- Dynamika Grupowa : współdziałanie,umiejętność rozpoznawania kiedy i jak przewodzić ,a kiedy iść za kimś innym, kiedy kierować,a kiedy dawać sobą kierować.

 

- Rozwiazywanie Konfliktow : jak uczciwie spierac sie z innymi dziecmi,nauczycielami,rodzicami,zawierac kompromisy wedlog zasady - ze wygrywaja obie strony. .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...