Skocz do zawartości

wybór Mistrza Nauczyciela we wrocławiu (I stopień) + kilka pytań


triangle_walls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem tu nowa na forum. zainteresowałam się od niedawna reiki i chciałam się Was, doświadczonych bardziej ode mnie, zapytać kto jest dobrym nauczycielem, u którego warto byłoby zrobić I stopień.

z tego, co sie poorientowałam, padają najczęściej dwa nazwiska : Pani Królicka i Pan Lisiecki. jeżeli wątek jest zbyt osobisty, proszę bardzo o PW. każda sugestia jest dla mnie bardzo ważna.

 

ponadto mam parę pytań. jakiekolwiek by się Wam one nie wydawałyby, nie oceniajcie mnie, proszę.

 

1. jestem ateistką, a pani Królicka chrześcijanką, to w czymś przeszkadza? (nie mam ochoty słuchać o energii od boga etc., a to chyba będzie częścią teoretyczną inicjacji, czy się mylę?). to znaczy, ze jestem "skazana" :) na pana Lisieckiego?

 

2. czy aby zrobić I stopień należy być w dobrej kondycji psychicznej? czy to nieistotne? (niedawno miałam sytuację mentalnego ataku na mnie i długo się z tego podnosiłam, jest już lepiej, ale nie super).

ponadto od kilku miesiecy mam zablokowaną czakrę sakralną (po przebyciu strasznego emocjonalnie wydarzenia samoistnie zatrzymała mi się menstruacja i wszelkie objawy cyklu). to utrudni proces, a może w niczym nie przeszkodzi i reiki mi ją odblokuje?

 

3. czemu tak różnią się ceny u tych dwóch osób? pan Lisiecki bierze zauważalnie drożej, pani Królicka taniej. to na coś wpływa? o czymś świadczy?

 

 

bardzo, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. posłużą mi one na mojej Drodze.

 

namaste,

triangle_walls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam żadnego z wskazanych przez ciebie reiko-mistrzów, natomiast chciałbym zauwazyć że tu na forum jest kilku (przynajmniej) mistrzów rozmaitych odmian reiki

Ad. 1 posłuchać możesz nawet że reiki pochodzi od kosmitów albo z Atlantydy :P zaszkodzić Ci nie zaszkodzi :)

 

Ad. 2. raczej nie ma przeciwwskazań, reiki polepszy po jakimś czasie twoje zdrowie i powinno przynajmniej częściowo Cię odblokować

 

Ad 3. nie wiem ile biorą za inicjację - cena na nic nie wpływa i przynajmniej teoretycznie osoba mistrza też nie - ja zrobiłem inicjacje na odległość i nic niem usiałem płacić i zadziałało ok - trochę mocniej niż sie spodziewałem - ale to często jest w cenie każdego rodzaju inicjacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz poczulem sie wywolany do tablicy, a nie mozna ci odpowiedziec na PW wyjasniam tutaj twoje watpliwosci.

 

 

1. jestem ateistką, a pani Królicka chrześcijanką, to w czymś przeszkadza? (nie mam ochoty słuchać o energii od boga etc., a to chyba będzie częścią teoretyczną inicjacji, czy się mylę?). to znaczy, ze jestem "skazana" :) na pana Lisieckiego?

Coz "skazana" na mnie nie jestes aczkolwiek nie sadze zeby p.Krolicka sprobowala ci wyjasnic czym jest Reiki odwolujac sie do fizyki kwantowej w popularnym wydaniu, ja czasem to robie. :)

 

2. czy aby zrobić I stopień należy być w dobrej kondycji psychicznej? czy to nieistotne? (niedawno miałam sytuację mentalnego ataku na mnie i długo się z tego podnosiłam, jest już lepiej, ale nie super).

Dobrze zebym wiedzial o co konkretnie chodzilo, wtedy moglbym ewentualnie zaproponowac przed kursem odpowiednia terapie.

Nie byloby np. wskazane aby podchodzic do Reiki po dluzszej stycznosci z lekami psychotropowymi a jak juz to udzielam wtedy dodatkowych instrukcji i zalecen.

 

ponadto od kilku miesiecy mam zablokowaną czakrę sakralną (po przebyciu strasznego emocjonalnie wydarzenia samoistnie zatrzymała mi się menstruacja i wszelkie objawy cyklu). to utrudni proces, a może w niczym nie przeszkodzi i reiki mi ją odblokuje?

Utrudni moze nie, w koncu po incjacjach/zestrojeniu harmonizuja sie wszytkie czakry, z grubsza w czasie tych 21 dni.

Poza tym jak trzeba to przed inicjacja/zestrojeniem robie zabieg harmonizujacy/odblokowujacy.

 

3. czemu tak różnią się ceny u tych dwóch osób? pan Lisiecki bierze zauważalnie drożej, pani Królicka taniej. to na coś wpływa? o czymś świadczy?

Ja robie zajecia w malych grupach, dzieki temu dla kazdego ma czas aby z nim/nia porozmawiac, wyjasnic watpliwosci, dopowiedziec co trzeba, p. Krolicka w duzej grupie niekoniecznie. Inwestujesz w siebie moze nieco wiecej za ten komfort,ale zauwaz ze wiecej czy mniej to rzecz wzgledna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja cos moze napisze, bo jakos taka mam potrzebe. Nie znam pani Krolickiej - nic nie moge o niej napisac. Co mysle o Amethyscie - to juz chyba wszyscy wiedza, wiec powtarzac sie nie bede.

Jakiegokolwiek mistrza nie wybierzesz - najpierw z nim pogadaj, spotkaj sie. Nic na sile. Ja bardzo zaluje, ze nie trafilam Amethysta od razu. Dane mi bylo - niestety - przejsc "przez rece" osoby - delikatnie mowiac - nie z mojej bajki. Wziela mnie z lapanki, o nic nie pytala, nic nie mowila, zrobila kurs inicjacje i wyciagnela lapki po pieniazki. Moj maz jak slyszy o Reiki to na dzien dobry mi wytyka te kobiete. Zreszta wykonywac zabiegi na nim moge dopiero od czasow - nazwijmy to - wroclawskich. Przedtem nie pozwalal. Pisze to wszystko, zebys zdala sobie sprawe, jak wazne jest porozumienie pomiedzy Toba a Twoim Mistrzem. Nie kaze Ci patrzec w niego jak w obrazek, nie kaze Ci sie z nim przyjaznic. Dla mnie wazne jest, ze bez wzgledu na pore, humorek i pogode - zawsze moge zadzwonic, wyslac wiadomoc na GG i pogadac. Na KAZDY temat - nie tylko Reiki.

 

Aha! "Trojke" dostalam w obecnoci dwoch Mistrzow (oprocz Amethysta) i kazdy z nich probowal cos madrego podpowiedziec i przekazac. Cena nie byla zbyt wygorowana. Poprzednie inicjajce przypominaly tasmociag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

czytam o co pytasz

1/ robilam reiki we wroclawiu u miszyni Krolickiej

2/ reiki pomoze na twoje problemy jesli otworzysz sie

3/ pytaj :)) o dpowiem na twoje pytania...

 

buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisalam w swoim dzienniku, ale napiszę jeszcze raz:

Poświęcę ten post Mojej Mistrzyni.

Która jak dla mnie jest wielka przez to co robi.

Jest to osoba bardzo ciepła. Pełna energii i dzikości ;)

No już chyba wiecie o kim mówię

Pomimo czasu dalej czuję do Niej respekt. Respekt poprzez jej doświadczenie, wnętrze, wszystko ;)

Przyjechałam do Niej wieczorem. Na drugi dzień był wstęp i dalej inicjacja.

Rozmowy toczyły się od rana do późnej nocy. Te rozmowy były owocne. Jak dla mnie. Miałam zaszczyt robić pierwsz stopień Reiki właśnie u Niej.

Skrypt, podejscie do czlowieka, gościnność, fachowość. To wszystko zadziałało na plus.

Jest to osoba, która nie stoi w miejscu. Ciągle pracuje nad sobą. Pomogła mi zrozumieć pewne rzeczy.

Dostałam od niej jedno pytanie, które pozwoliło mi się z czegoś uwolnić. Pozwoliło mi to sobie coś uświadomić: "Przecież wszyscy jesteśmy jednością". Właśnie takie zdanie mnie zszokowało. Dało efekt. Nasze rozmowy były długie i bardzo ciekawe. Burza mózgów ;)

Choć uczniowie od strony technicznej wiedzieli prawie wszystko

A i ostatnio też nie była obojętna na mnie. Okazała serce i wsparcie, pomoc której właśnie potrzebowałam. Dostałam od Niej.

W tym miejscu oddaję pokłony.

Jedno jest pewne, jeśli ktoś chce i odczuwa potrzebę polecam moją Mistrzynię.

Jest nią Szeptunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...