Skocz do zawartości

Książki o wampirach.


czarna131415

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czemu,ale ostatnio,czyli już od jakiś 4 miesięcy moją pasją są książki o wampirach,wilkołakach,aniołach,demonach i o wszystkich innych, niestworzonych bytach. Chciałabym wiedzieć co moglibyście mi oraz innym polecić.

 

Ja osobiście polecam.

Melancholie Sukuba-Autorka bardzo ciekawie włożyła wątek romantyczny oraz dobrze przedstawiła cały system.

Cykl Anity Blake

Miasto kości

Piękne istoty- książka taka sobie,zero powagi,ale czyta się ją szybko i śmiechu co niemarcia.

Wywiad z wampirem.-Bardzo poważna i ciężko było mi przez nią przejść,ale oczywiście pozycja kultowa,warta przeczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie..O twilight było bardzo głośno swego czasu i szczerze przyznam,że to moja pierwsza książka,którą przeczytałam,z tej serii. Najpierw myślałam,że jest świetna,ale gdy zaczęłam czytać tego więcej to zrozumiałam,jak bardzo się myliłam:) Film oczywiście beznadziejny..przynajmniej w mojej opinii.

 

Szaptunka,jestem właśnie na 4 części Anity Blake, niestety reszty jeszcze nie zaliczyłam:P

A i osobiście przyznam,że książki Anne Rice nie przemawiają mi do serca:D Wieje od nich nudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykl Nocarz - Renegat - Nikt. Trzy tomy autorstwa Kozak Magdaleny. Zdecydowanie polecam.

Brian Lumley - Nekroskop. Nie każdemu może przypaść do gustu. Cykl ma do wampira tomów, aktualnie to już chyba parenaście. Poza tym dobra pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja rowniez interesowalem sie literatura o wampirach. Lubilem sobie pomarzyc w tym klimacie. Jak to by bylo byc wampirem itp. Prawdziwe spelnienie moich marzen dala mi ksiazka "Wampir Maskarada" - jest to podrecznik do gry fabularnej. Wampiry sa tam podobnie przedstawione do tych z powiesci Anny Rice. Jesli ktos nie slyszal o grach fabularnych to juz krotko tlumacze: Cala gra odbywa sie w naszej wyobrazni, zbieramy sie w kilka osob 2-6 (albo i wiecej) Jedna osoba jest mistrzem gry, reszta to gracze. Kazdy gracz tworzy swojego bohatera, czyli wampira i jego zadaniem jest wcielic sie w swoja postac. Gracz kieruje swoim bohaterem mowi co robi, jak sie zachowuje itd. Mistrz gry natomiast ma za zadanie opisywanie calego swiata. Mistrz opisuje wszystko to co dzieje sie dookola graczy, przedstawia co widza, gdzie sie znajduja, oraz jaki efekt odniosly akcje podjete przez bohaterow graczy. W efekcie wyglada to mniej wiecej tak, ze grupka znajomych siedzimy u kogos cala noc i po prostu ze soba gadamy :P

 

Fabularnie podrecznik jest osadzony w naszym swiecie, na przelomie XX i XXI w. Z ta roznica ze istnieja tam wampiry i inne mroczne tajemnice. Podrecznik dokladnie opisuje spoleczenstwo wampirow, ich podzial na klany (rodziny),hierarchie wartosci klanow, ich moce, slabosci, umiejetnosci. Informacji tam zawartych jest naprawde sporo. Wampir Maskarada jest stworzony miedzy innymi na podstawie nastepujacych ksiazek: Bram Stoker "Drakula", Anna Rice "Wywiad z wampirem", "Wampir Lestat", "Królowa Potepionych", Poppy Soul "Lost Souls", Brian Lumley seria "Nekroskop", Whitley Streiber "The Hunger", Richard Matheson "Jestem Legenda".

 

Lektura napisana bardzo klimatycznie, utrzymana w klimacie grozy. Duza ilosc czarnobialych ilustracji. Mimo ze jest to podrecznik czyli jest tam spis zasad dotyczacych gry to czyta sie go miejscami jak powiesc.

 

Musze jednak przyznac, ze podrecznik nie jest lekki, zdecydowanie przeznaczony dla dojrzalych umyslow oraz bardziej zaawansowanych graczy gier fabularnych. Jednak granie na podstawie tego daje naprawde niesamowite przezycia, powiedzialbym ze jak dla mnie i moich wspolgraczy jest to rozrywka na najwyzszym poziomie.

Wyszlo tez kilka podonych ksiazek z tej serii: "Wampir Mroczne Wieki", "Wampir Requiem", "Wilkołak Apokalipsa", "Mag Wstapienie" i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kiedyś myślałam że saga zmierzch jest najlepsza ale bardzo się myliłam ;)

Ostatnio wciągnęła mnie seria książek "Wampiry z Morganville". Według mnie inna niż wszystkie, ale ciężka ta seria nie jest za to bardzo wciągająca :)

Wzięłam się ostatni także za Pamiętniki Wampirów, ale jakoś przebrnąć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial obejrzałam i jestem na bieżąco ;)

Stwierdziłam, ze książki przydałoby się przeczytać, ale według mnie serial lepszy, bynajmniej do tego etapy, do którego przeczytałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial według mnie o wiele fajniejszy niż książki:)) Też oglądam a książki czytałam ale ostatnia część bardzo mnie drażniła i z trudem dobrnęłam do końca. Teraz zamierzam przeczytać najnowszą "midnight"

Opowiadania z serii "Świat nocy" także są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałam że saga zmierzch jest najlepsza ale bardzo się myliłam ;)

Ostatnio wciągnęła mnie seria książek "Wampiry z Morganville". Według mnie inna niż wszystkie, ale ciężka ta seria nie jest za to bardzo wciągająca :)

Wzięłam się ostatni także za Pamiętniki Wampirów, ale jakoś przebrnąć nie mogę.

 

Midnight to była moja pierwsza książka i też myślałam,że nic jej nie przebije. Osobiście uważam,że akademia wampirów to fajna seria, taka lekka, jak ktoś oczywiście takie lubi. Szept oraz Wampiry z Morganville też godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"true blood " obejrzałam zanim jeszcze wziełam się za jakąś książke z tych tematów , sagę "zmierzch" przeczytałam jako pierwszą choć szczerze się zawiodłam obecnie bardzo polecam Lauren Kate "Upadli" może nie o wampirach ale książkę czyta się jednym tchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Treu Blood ma juz 4 sezon a ja czekam na 5 :P

 

Jeśli chodzi o książki to polecam Księgę bez Tytułu i jej kontynuację Oko Księżyca autora Anonim w niej też są wampiry chociaż nie tylko. Od razu mówię że druga cześć jest lepsza od pierwszej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ueee, wampiry... Ostatnio całkowicie mi obrzydły przez ten obmierzły Zmierzch i tym podobną lyteraturę. Ale przeczytałam też parę takich, które nadają się jak najbardziej do polecenia.

- "Wywiad z wampirem" i "Wampir Lestat" Anne Rice - więcej jej książek nie czytałam, ale te całkiem mi się podobały,

- "Zawód Wiedźma" - jeśli już ktoś chce romanse z wampirem...

- "Fevre Dream, Ostatni Rejs" - bardzo ciekawe wytłumaczenie kim są wampiry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Książki o wampirach? Jedyna która mi sensownie na myśl przychodzi to Dracula Brama Stokera. Przeczytalem w jeden wieczór. Całość napisana w formie dzienników prowadzonych przez różne postaci. Czyta sie miło i przyjemnie. Jedynie moim zdaniem końcówka trochę jakby pisana naprędce. Po przeczytaniu książki uzmysłowiłem sobie, że wątek miłosny w filmowej ekranizacji był wymysłem reżysera, jak i postać starego hrabii w filmie nijak ma się do tego z powieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

uwielbiam czytać o wampirach, chyba przeczytałam wszystkie możliwe książki z tym tematem :) moją ulubioną książką jest Miasto kości :) oprócz czytania książek oczywiście oglądam seriale albo filmy na ich podstawie, większości jednak są słabsze od książek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wampirach jest jeszcze książka "Radleyowie" Matt'a Haig'a. Naprawdę polecam, autor ukazał wampiry w zupełnie innym świetle, dużo czarnego humoru, jest to zupełnie inna książka od tych wszystkich o wampirach, które miałam okazję przeczytać. Zabawna komedia, różniąca się od innych 'mrocznych' powieści(np. Zmierzch, który mi się średnio podobał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...