Jump to content

smierć ojca


Guest maja111
 Share

Recommended Posts

Guest maja111

Na ogrodzie pomiędzy domem moim i sąsiadów rosło zboże, tam był pożar, choć nie widziałam ani ognia ani dymu. Przyniosłam wiadro wody, nabrałam jej w kuchni, potem położyłam miskę, by woda do niej wpadała. Wylałam wodę na pole i tym samym uratowałam swój dom, który mógł splunąć.

 

Potem śniło mi się, że zmarł mój ojciec, który żyje i ma się dobrze. Byłam w ogródku u siebie, pod płotem rosły chyba cztery kwiaty, kwitły, to takie kwiaty na suche bukiety. W ogródku były zielone roślinki, też kwiaty, ale sadzonki. Mama mówiła, że mam powysadzać wiosną, o ile przetrwają zimę. Spod róży wyjmowałam jakieś siano czy suchą trawę. Wiedziałam, że zmarł mój ojciec, było mi z tego powodu żal.

 

Potem szłam za murem domu do ogrodu warzywnego i sadu. Rosła tam brzoskwinia. Mój brat strącił owoce z drzewa, podnosiłam je i jadłam. Niektóre były twarde, jeszcze niedojrzałe, te owoce zostawiłam na ziemi.

 

Po lewej stronie obok szopy stało łóżko mojej mamy. Mama przesunęła je pod płot dzielący nas od sąsiadów, bo stwierdziła ze skoro nie ma ojca tak będzie lepiej. Po płotem stało już jedno łóżko.

 

co to może znaczyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...