Skocz do zawartości

Książka Fantasy (brutalna)


Encaitar

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czyli poszukuje krwawej/brutalnej książki fantasy podobnej do trylogii Nocnego Anioła (Droga Cienia, Na Krawędzi Cienia i Poza Cieniem), Malowanego Człowieka (i drugiej części czyli Pustynnej Włóczni) i Wędrowca. W tych książkach są bardzo dobre opisy walk, krwawa rzeczywistość czyli zero upiększania... Jednym słowem najlepiej żeby była to książka napisana przez autora nie autorkę (autorki za bardzo upiększają świat, a autorzy mają tendencję do przedstawiania brutalnego życia ^^)

Znacie takie książki??

Za pomoc w poszukiwaniach z góry dziękuje :)

P.S Wiedźmina mam zamiar przeczytać ale za jakiś czas bo dopiero dostane od znajomego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie za bardzo wiem, czy trafie w twój gust:)

Leiber Fritz - Miecze i ciemne siły

Pieśń Lodu i Ognia George'a R. R. Martina

cykl o Mordimerze Madderdinie - Jacka Piekary-ostatnie polecam osobiscie..naprawde kupa humoru:)

 

A jezeli chodzi o wiedzmina to oczywiscie jest to kultowa pozycja, warta przeczytania.Jedyne co mi sie nie podobalo to koncówka,no ale o gustach sie nie dyskutuje.

Nie ma takiej drugiej ksiazki na swiecie.Warto przeczytac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leiber Fritz - Miecze i ciemne siły, Tytuł zachęcający ale z tego co widziałem na empik.com nie ma jej więc muszę poszukać w innym źródle...

Na pieśń lodu i ognia czaiłem się już od dawna, więc jeżeli ktoś poleca to na pewno po nią sięgnę :P

O Jacku Piekarze słyszałem więc pewnie przeczytam i zobaczę co potrafi :P

 

Jeżeli znacie jakieś jeszcze książki fantasy dość brutalne - piszcie :P A najlepiej jak jeszcze by była w nich nutka magii i czarów ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę e-booków... książki piracić to już przesada ^^ a poza tym bolą mnie oczy jak czytam w komputerze xDDD (pewnie dlatego nigdy nie przeczytałem żadnej książki o ezoteryce do końca bo tylko je mam w e-bookach :P). Ale dzięki za troskę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to nie był ten inkwizytor (lowfel czy jakoś tak) z pierwszej księgi (bunt chłopski) z czego pamiętam mordimer się modlił dość boleśnie ....nie mogę sprawdzić bo wszystkie książki czyta dziadek koleżanki ,a teraz będzie mnie to prześladowało.Osobiście wole skrzywione opisy moralności ludzi i zmienioną modlitwę ''ojcze nasz''.A z dobrej fantastyki o życiu jest jeszcze pan King ,który też na słowa nie baczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...