Jump to content

pytania na temat kabaly?


poczatkujacy poszukujacy

Recommended Posts

1.niekiedy mowi sie o mistycyzmie w kabale na czym polega?

2.dlaczego jest to zapomniana wiedza w dzisiejszych czasach?

3.prosze o jakies medytacje lub zarys rytulaow.:pada:

Link to comment
Share on other sites

1. Nie mówi się o mistycyzmie w Kabale, mówi się natomiast, że Kabała to mistycyzm żydowski(G. Scholem na przykład), tu akurat w znaczeniu "ezoteryka żydowska".

2. Nie jest to wiedza zapomniana, jest to wiedza ezoteryczna, więc trudna i nie dla każdego.

3. To chyba pytanie do jakiegoś specjalisty, chociaż nie wiem czy tu na forum taki ktoś jest, kto się naprawdę zna na Kabale. Nie sądzę, abyś stał się kabalistą przez otrzymanie "wiedzy" mniej niż elementarnej i możliwe, że błędnej na temat jakiegoś wybranego aspektu Kabały.

Link to comment
Share on other sites

Wiele mógłbym o kabale napisać ,gdyż studiowałem ją latami ,więc wkleję tutaj link ,który opisuje wszystko o Mistyce Żydowskiej jaką jest kabała : KABAŁA - Mistyka Żydowska, Chasydzi, Cadycy i Sefiroty

A studiując ją doszedłem do wniosku że TORA od tyłu ,poprzez przestawienie liczb ,czyta się jak TAROT .

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

No wybacz Pit, ale żeby na to wpaść to nie trzeba wielkiej wiedzy. Tarot z Kabałą nie miał nic wspólnego do XIX wieku, czyli okresu Tarota spekulatywnego, gdzie okultyści "bawili się" w łączenie Kabały z Tarotem, często błędnie przypasowywali jedno do drugiego. Ich kabalistyczna wiedza raczej zawsze pochodziła z drugiej ręki. I właśnie wtedy wymyślono też tą teorię wywodzącą Tarota od Kabały.

Link to comment
Share on other sites

La Papesse ,wiesz są różne żródła z których można czerpać wiedzę ,tylko że moja obecna wiedza nie jest czysto teoretyczna ,lecz wiele lat ciężkiej pracy i samodyscypliny poświęciłem (tak zewnętrznej - w świecie jak i wewnętrznej - nad sobą ),takim naukom ezoterycznym jak tarot ,kabała i czakry itp. i wyobraź sobie że mają te nauki ze sobą wiele współnego ,są sposobem na osiągnięcie przez człowieka : większej doskonałości -moralnej i etycznej ,większej dojrzałości ,(poprostu Oświecenia jak mówią na Wschodzie czy Królestwa Niebieskiego jak nazywają ten stan metaforycznie Chrześcijanie .

Pewnie napiszesz mi coś mądrego La papesse ,wiedz jedno uzależnić się można również od źródeł wiedzy i zatrzymać się we własnym rozwoju osobistym , a wiedzę którą zdobyliśmy ,(to zamiast Oświecać ludzi Ciemniejszych ,że tak to nazwę,nie obrażając nikogo !) Zatrzymujemy dla siebie ,by w stosownej chwili ,móc popisaćsię własną elokwencją .

 

Np uzależnić się można od doktryn -Naukowych,Historycznych - Medycznych - Tajemnych - Ezoterycznych - Psychologicznych -Psychiatrycznych - Filozoficznych -Religijnych - Teologicznych i innych ,zdobywanie wiedzy winno odbywać się w sposób zrównoważony ,dbając o,równomierny rozwój -Umysłu-Psychiki-Ciała i Ducha .

 

Ponieważ rozwijąc tylko jedną stronę : Cielesną -Materialną- Racjonalną -Logiczną a zapominając o rozwoju własnej części : - Umysłowej - Niematerialnej - Irracjonalnej - Intuicyjnej -Emocjonalnej .

 

Możemy popaść w choroby Emocjonalne ,nie będziemy wielu rzeczy rozumieć ,które nas spotykają w życiu ,gdyż większość wiedzy zapisana jest w - Głębiach Naszej Psychiki - ( Nieświadomości ) i będziemy poprostu Wierzyli czyli Będziemy Nieświadomi Naszego Świata Wewnętrznego (gdyż wieżyć znaczy nie -wiedzieć ) jak powiedział mi ktośmądry ,przed laty .

 

Również będziemy ulegać coraz to większym uzależnieniom z czasem .

 

Jak czytałem w gazecie "Szaman" - (Człowiek ,Zdrowie ,Natura ) -Pewna kobieta tak się uzależniła od gier komputerowych że,zaraziła tym własne dzieci ,w efekcie czego ,dzieci tej pani ,przestały się uczyć i chodzić do szkoły ,z czasem one wylądowały w domu dziecka ,a matka w przytułku.

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

niezly post pit zgadzam sie w wielu kwestiach ,prawda jest ze skupienie sie na jednej drodze moze byc zludnym rozwojem lecz z drugiej strony skupienie sie na wielu rzeczach nie daje gwarancji na bycie dobrym w czym kolwiek tracimy duzo energii poswiecajac sie wielu zagadnienia.ogolnie mam z tym maly problem jestem otwarty i zainteresowany wielma dziedzinami szeroko rozumianego r o z wo j u i przez to mam wrazenie ze nie ide do przodu w swych staraniach.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Pit, nie neguję twojej wiedzy i wielu lat ciężkiej pracy nad sobą i swoją duchowością, tylko po prostu mówię jak jest. Z tym Tarotem co napisałeś, to po prostu zabrzmiało tak, jakby odczytanie słowa od tyłu wymagało ciężkiej i mozolnej pracy nad sobą i oświecenia, a to nie jest prawda. Wiesz, nie popisuję się elokwencją, tylko piszę jak się rzeczy mają - nie ma co insynuować i spekulować, bo akurat ta teoria łącząca samo słowo Tarot z Tora jest powszechnie znana, choć jest wiadome, że to nadinterpretacja.

Link to comment
Share on other sites

OK. La Papesse,to taka moja dygresja,oczywiście to może nic wielkiego ,takie anagramy (przestawianie liter ) są często stosowane ,bawiłem się w to nieraz .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pomimo tego, że źródła kabały wywodzą są z dalekiej przeszłości, z czasów starożytnego Babilonu, nauka kabały pozostawała właściwie ukryta przed ludzkością, odkąd pojawiła się ponad 4000 tysiące lat temu.

 

Właśnie to ukrycie podtrzymywało nieśmiertelny czar kabały. Znani naukowcy, badacze oraz filozofowie wielu krajów, tacy jak Newton, Leibniz czy Pico della Mirandola badali i próbowali pojąć Kabałę. Jednakże po dziś dzień tylko nieliczni wiedzą, czym kabała naprawdę jest.

 

Nauka kabały nie mówi o naszym świecie, dlatego też jej istota umyka ludziom. Niemożliwym jest zrozumienie tego, co ukryte, niewidzialne i nieuchwytne oraz tego, czego nigdy nie doświadczyliśmy. Przez tysiące lat ludziom oferowano szeroką gamę rzeczy pod nazwą "Kabała": czary, zaklęcia, przekleństwa, a nawet cuda, wszystko za wyjątkiem samej Kabały. Przez ponad 4 tysiące lat, powszechne pojmowanie nauki Kabały zaśmiecone było niewłaściwym rozumieniem, przesądami i mylnymi interpretacjami. Dlatego, przede wszystkim należałoby wyjaśnić naukę kabały. Kabalista Jehuda Aszlag w swoim artykule pt. "Istota mądrości kabały", określa kabałę w następujący sposób:

 

"Mądrość ta jest ni mniej ni więcej, jak porządkiem korzeni, które opuszczają się za pomocą prawa przyczyny i skutku, według stałych, niezmiennych i określonych zasad, splatających się w jeden, wyższy cel, określany jako "odkrycie Jego boskości stworzeniom na tym świecie".

 

Słowo "Kabała" (hebr. otrzymanie) wyraża dążenie do otrzymania wyższego uświadomienia, odczucia prawdziwego obrazu świata.

 

Kabaliści opowiadają nam o technice, u której podstaw leży ich własne doświadczenie. Oni przedstawiają i wykładają w swoich księgach, swoją metodykę badania wszechświata, otrzymania odpowiedzi na sens życia. Tą metodykę nazwali "nauką otrzymywania" inaczej Chochma ha-Kabbalah.

Kabała żródłowa, opierająca się na tekstach wielkich kabalistów, nie ma nic wspolnego z magią, tarotem, ogólnie ujmując, z materią ;)

zainteresowanych zapraszam do głębszego wgryzania się w tą niezwykłą naukę, bo droga to tak pasjonująca i tak wyjatkowa, ze nie ma sobie równych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...