Skocz do zawartości

Glowa do dzrwi czy do okna - jak spac?


pkrl1979

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec, w jakim kierunku powinno sie miec ulozona glowe podczas snu: w kierunku okna czy drzwi. Niestety, nie moglem doszukac sie informacji na ten temat, a czytalem juz gdzies o tym chyba tutaj nawet.

 

Generalnie zauwazylem, ze spiac glowa skierowana do okna mam mniej snow, a raczej ich nie pamietam (ale moze to byc kwestia przyzwyczajenia), natomiast w kierunku odwrotnym zawsze mam bardzo zywe marzenia senne, czesto sny o charakterze niepokojacym. Czy ma tu znaczenie ukierunkowane tzw. 3go oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie zależy od feng shui?

Kiedyś coś czytałam na ten tamat,ale nie pamiętam gdzie.

Kierunek (tam opisany jako północny-wschód,etc.)w który miała być skierowana głowa zależał chyba od daty urodzenia czy czegoś takiego.

Pamiętam, że dla mnie wyszło tak,że musiałabym mieć ustawione łożko na ukos w pokoju - po tym zrezygnowałam z ustawień ;)

Ja śpię głową do drzwi (a raczej do szafy),a twarzą do okna bo lubię w nocy obserwować księzyc i gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

ja gdy spalam głową do okna to miałam koszmary...

męczylam się z różnymi przypadłościami typu wielkie pająki chodzące po mnie. raz wybieglam aż z pokoju przy czym szukalam klamki żeby ją nacisnać i wylecieć na korytarz z wrzaskiem.

tak się mocno darłam i bylam pewna w 1000% że tam jest ten bydlak.

 

teraz śpię głową do drzwi.. czuje się niepewnie, bo nie widze kto wchodzi itd. ale sny są milsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale nie przekręcasz sie o 360 stopni dokoła własnej osi:) Ja również podczas snu mam głowę skierowanę w stronę okna,spie tak od lat i nei zauważyłem nic co mogłoby niepokoic. To nie ma wpływu na częstotliwosc snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię w sumie skierowany głową na północ i to poziomo do okna jak i drzwi, więc ani w tym ani w tamtym kierunku nie mam skierowanej głowy. Właściwie też kiedyś sprawdzałem różne ułożenia i powiem, że dla mnie nie ma znaczenia gdzie, w którą stronę jak i na czym śpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Wastu-indie nie nalezy spac z glowa na polnoc, przyspiesza to smierc i powoduje niespokojny sen. Ma to zwiazek ze spolaryzowaniem ludzkiego ciała. Głowa człowieka jest północą , a nogi poludniem. Gdy lezymy glowa na północ, polaryzacja czlowieka i Ziemi naklada sie , wzmagając nasza aktywnosc. Nie powinno dotykac sciany północnej ani wschodniej, moze stac przy poludniowej lub zachodniej jezeli spimy z glowa skierowana na poludnie lub zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy piszą jak i mówią. Najwiarygodniejsze są te co sami jesteśmy w stanie sprawdzić. Jakoś niespokojnych snów nie mam a znaczenie przyspieszania śmierci w dzisiejszych czasach jest i tak normalne. Jemy masę produktów z "EX" i jakoś dłużej żyjemy. Śpię tak od kilku lat i nie choruje, zdrowie mam na 6 jak i wystarcza mi max 5 godzin snu. Sprawa ustawienia łóżka jest dla mnie bez sensu tak jak bym miał je wystawić na ukos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...