Jump to content

Glowa do dzrwi czy do okna - jak spac?


pkrl1979

Recommended Posts

Chcialbym sie dowiedziec, w jakim kierunku powinno sie miec ulozona glowe podczas snu: w kierunku okna czy drzwi. Niestety, nie moglem doszukac sie informacji na ten temat, a czytalem juz gdzies o tym chyba tutaj nawet.

 

Generalnie zauwazylem, ze spiac glowa skierowana do okna mam mniej snow, a raczej ich nie pamietam (ale moze to byc kwestia przyzwyczajenia), natomiast w kierunku odwrotnym zawsze mam bardzo zywe marzenia senne, czesto sny o charakterze niepokojacym. Czy ma tu znaczenie ukierunkowane tzw. 3go oka?

Link to comment
Share on other sites

A to nie zależy od feng shui?

Kiedyś coś czytałam na ten tamat,ale nie pamiętam gdzie.

Kierunek (tam opisany jako północny-wschód,etc.)w który miała być skierowana głowa zależał chyba od daty urodzenia czy czegoś takiego.

Pamiętam, że dla mnie wyszło tak,że musiałabym mieć ustawione łożko na ukos w pokoju - po tym zrezygnowałam z ustawień ;)

Ja śpię głową do drzwi (a raczej do szafy),a twarzą do okna bo lubię w nocy obserwować księzyc i gwiazdy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

ja gdy spalam głową do okna to miałam koszmary...

męczylam się z różnymi przypadłościami typu wielkie pająki chodzące po mnie. raz wybieglam aż z pokoju przy czym szukalam klamki żeby ją nacisnać i wylecieć na korytarz z wrzaskiem.

tak się mocno darłam i bylam pewna w 1000% że tam jest ten bydlak.

 

teraz śpię głową do drzwi.. czuje się niepewnie, bo nie widze kto wchodzi itd. ale sny są milsze...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ale nie przekręcasz sie o 360 stopni dokoła własnej osi:) Ja również podczas snu mam głowę skierowanę w stronę okna,spie tak od lat i nei zauważyłem nic co mogłoby niepokoic. To nie ma wpływu na częstotliwosc snów.

Link to comment
Share on other sites

Ja śpię w sumie skierowany głową na północ i to poziomo do okna jak i drzwi, więc ani w tym ani w tamtym kierunku nie mam skierowanej głowy. Właściwie też kiedyś sprawdzałem różne ułożenia i powiem, że dla mnie nie ma znaczenia gdzie, w którą stronę jak i na czym śpię.

Link to comment
Share on other sites

Wg. Wastu-indie nie nalezy spac z glowa na polnoc, przyspiesza to smierc i powoduje niespokojny sen. Ma to zwiazek ze spolaryzowaniem ludzkiego ciała. Głowa człowieka jest północą , a nogi poludniem. Gdy lezymy glowa na północ, polaryzacja czlowieka i Ziemi naklada sie , wzmagając nasza aktywnosc. Nie powinno dotykac sciany północnej ani wschodniej, moze stac przy poludniowej lub zachodniej jezeli spimy z glowa skierowana na poludnie lub zachód.

Link to comment
Share on other sites

Różne rzeczy piszą jak i mówią. Najwiarygodniejsze są te co sami jesteśmy w stanie sprawdzić. Jakoś niespokojnych snów nie mam a znaczenie przyspieszania śmierci w dzisiejszych czasach jest i tak normalne. Jemy masę produktów z "EX" i jakoś dłużej żyjemy. Śpię tak od kilku lat i nie choruje, zdrowie mam na 6 jak i wystarcza mi max 5 godzin snu. Sprawa ustawienia łóżka jest dla mnie bez sensu tak jak bym miał je wystawić na ukos :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...