Skocz do zawartości

Ho'oponopono


Buddha

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zabawiam się rozmaitymi metodami oczyszczenia się z rozmaitych blokad energetycznych i emocjonalnych (Sedona, Techniki Uwalniania, EFT itd) i napotkałem własnie na rytuały ho'oponopono

 

a dokładniej na ich wspomnienie - bo przeczytałem co nieco o Morrnah Simeonie? no i książkę Joe Vitale'go - ten ostatni w zasadzie nie napisał nic nowego -oprócz kawałeczka modlitwy Morranah no i podania mantry "Kocham Cię!, Przepraszam!, Wybacz mi, proszę!, Dziękuję!" - twierdził przy tym że tego nauczył się od dr. Hew Len i że ten uczył go wielu technik ale nie może powiedzieć jakich :/

 

No więc szukam kogoś to wie i może :) Znacie jakieś techniki ho'oponopono lub podobne? Stosujecie jakieś?

 

BTW. wiem że huna a zwyczaje z Hawajów to dwie różne sprawy- jednak interesuje mnie co na temat oczyszczenia w obu tych ścieżkach możecie mi powiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po lekturze Vitale'go.

Mogę tylko napisać, że stosuję wspomnianą mantrę w sytuacjach stresowych i wpływa na mnie całkiem pozytywnie (nie wiem na ile jest to kwestia mantry, na ile autosugestii, ale to już w danym momencie dla mnie mniej ważne). Istotne, że skutkuje:)

Ponadto korzystam z wody w niebieskiej butelce, napełnionej energią słoneczną, o której dowiedziałam się z jego książki.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, to również chętnie poczytam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. Ja się zastanawiam co się dzieje przy tej mantrze- obawiam się że jest to kolejna metoda zagłuszania myśli i emocji. Chociaż z drugiej strony sprytnie skonstruowana jest ta mantra - przecież OM co do zasady nic dla nas nie znaczy samo w sobie - a "kocham Cię, przepraszam, wybacz mi, proszę, dziękuję" same w sobie wywołują jakąś reakcję emocjonalną/energetyczną w naszym umyśle-ciele - właściwie całą serię reakcji

 

ja ni mogę znaleźć niebieskiej butelki - szklanej - wszystkie mam plastikowe :/ ale w sumie używam czasem reiki na wodzie którą piję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sama mantra to nie hooponopono tylko inny wariant metod radykalnego wybaczania, których pełno w newage'owym świecie.Teraz po prostu każdy podpina się pod jakąś ścieżkę, by wyglądać bardziej wiarygodnie
to prawda :) "zero ograniczeń" Vitalego to przykład że można z nazwiska, jednej mantry i pomysłu "całkowitej odpowiedzialności" - stworzyć bestseller.

Inna sprawa że mantra działa i pomysł jest dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz coś jeszcze "w tej parafii" oprócz mantry i "niebieskiej" wody "świeconej"? :P

właściwie nic więcej..mantrę wykorzystuję też po seansie Tarota..jak komuś powróżę to wykorzystuję ją do odcięcia się od problemów osoby, której wróżyłam..

Do ksiązki dotarłam przez przypadek, więc jestem w tym temacie "świeża"..

Dlatego z zaciekawieniem przeglądam temat..

Generalnie "moja działka" to Tarot, ale różne metody oczyszczania się z tym wiążą, stąd moje zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma za dużo czasu i chciałby wiedzieć co to za książka o której rozmawiamy - Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: Joe Vitale - Zero ograniczen.rar

(informacja prawna - jest legalnym podawanie linków do zasobów sieciowych - nawet umieszczonych nielegalnie, nielegalne jest udostępnianie publiczne samego pliku/utworu, to nie mój upload :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % pozycji książkowych w ezosklepach nadaje się tylko do wyrzucenia.

niepoprawny optymista :D

 

To znamienne dla epoki New Age, że bierze się jeden temat np. wybaczanie, przyozdabia się w nowe piórka i wałkuje na tysiące sposobów dla zbicia kasy.Ludzie to kupują i tak naprawdę wałkują ten sam temat od pupy strony po raz wtóry.
wiesz - może do kogoś dotrze :D zresztą jeśli nawet nikomu z czytelników nie pomoże to pomoże autorowi - więc działa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Troche studiowalem te ksiazke i przyznam sie ze czuje sie zbity z tropu po przeczytaniu tego watku. Co uwazacie w tej ksiazce za wartosciowe? Czy ta mantra skutkuje? Czy jak czytalem na innej stronie - ze nie daje to zadnych efektow w swiecie zewnetrznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...