Skocz do zawartości

Wróżby andrzejkowe


Afuredasu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się powtórzyłam z postem, to przepraszam :)

Chciałabym znaleźć jakieś ciekawe wróżby dla większej liczby osób (chcę powróżyć klasie)

Znacie jakieś sprawdzające się, fajne wróżby? ;)

Może być też coś w rodzaju psychotestu :) takiego ezoterycznego ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dlaczego nie w tym? Przecież to takie folklorystyczne i tak dalej. :D No może pod żadną legendę i mądrość ludową to nie podchodzi ale w sumie to nie mamy tu chyba lepszego działu na coś takiego :/.

Adrienneb sporo takowych wróżb jest jednak patrzyłbym na nie z przymrużeniem oka i zostawił je dla wiejskich czarownic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu chyba żadnej głębszej filozofii z tym, że lanie wosku to chyba najciekawsza z andrzejkowych wróżb. Jak wiemy lejemy wosk przez klucz do wody a potem interpretujemy symbol, jaki ulepił się z wosku, całkiem jak przy wróżeniu z kuli czy zwierciadła. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kojarzę ustawianie butów w kierunku progu, rzucanie obierki od jabłka przez lewe ramię, losowanie imion męskich rano z pod poduszki, wbijanie szpilki w papierowe serce z ukrytymi imionami, wróżba z wody - spełni się ta która pierwsza wypłynie i lanie wosku. Żadne wróżby andrzejkowe jednak nigdy mi się nie spełniły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najadłam soli na noc bo indhi kazała :) a męża nie zobaczyłam i wody nie dał :(

 

Ja bym przede wszystkim nie zasnęła z taką saharą w ustach, więc też nic bym nie zobaczyła :P

A jeśli chodzi o karteczki z imionami, to jest bzdura, bo podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

no ja napisałam na jednej kartce, że jakieś zagraniczne imię- jeżeli ja akurat wylosuję :lol_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

to ja dziękuję bardzo, zeby mi się spełniło - tym bardziej, że wyszło dziecko wg niektórych nie ważne,ze ja tam widziałam kobiete na wozku inwalidzkim, osła lub rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_
Ja bym przede wszystkim nie zasnęła z taką saharą w ustach, więc też nic bym nie zobaczyła :P

A jeśli chodzi o karteczki z imionami, to jest bzdura, bo podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

 

Oj nie dopisałam tu chodziło o karteczki z życzeniami a nie imionami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...