Jump to content

Jak osiągnąć wyższy poziom duchowy


CzteryTrzecie

Recommended Posts

Witam!

normalnie jestem człowiekiem spokojnym, którego naprawdę ciężko zdenerwować. cieszę się życiem, chodzę prawie zawsze uśmiechnięty i - jak mówią ludzie - bije ode mnie radość. Od jakiegoś czasu palę raz w tygodniu marihuanę. pozwala mi ona się wyluzować, odstresować i sprawić, że potrafię zapomnieć o całym świecie nawet w taki sposób, jakiego nie potrafię osiągnąć normalnie. jednak zauważyłem coś jeszcze.

potrafię odczytać kim dana osoba jest, co siedzi w jej głowie, jaki ma punkt widzenia. jeśli mi dana osoba opowiada o czymś, to potrafię się postawić w jej sytuacji i zrozumieć ją w identyczny sposób, jak widzi to rozmówca. teraz mam pytanie

czy istnieją jakieś praktyki duchowe, które pomogą mi osiągnąć ten stan bez marihuany i by trwał on zawsze? nie chodzi mi o stan identyczny, jak przy 'spaleniu', bo ten stan utrudnia nieco funkcjonowanie i strasznie 'zamula' człowieka i jego reakcje. bardziej mi chodzi o ten stan umysłu, dzięki któremu potrafię rozumieć dane osoby w taki sam sposób, w jaki rozumiem je po 'upaleniu'.

Pozdrawiam

Edited by CzteryTrzecie
Link to comment
Share on other sites

nie zanikają mi granice. chciałbym po prostu naturalnie rozumieć ludzi, bo to pomoże mi w tym, bym stał się jeszcze lepszym człowiekiem - dla siebie i dla innych. nie musi być stan identyczny. ale przynajmniej nieco zbliżony, dający chociaż namiastkę tego

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam że coś takiego jest możliwe, ponieważ sama coś takiego odczuwam, nawet gdy nie jestem skopcona. Z tego co sama zauważyłam palenie powoduje odsunięcie świadomości w cień i uruchamia zaczątek podświadomości. Ale to tylko moja teoria:) jak chcesz pogadać to zapraszam, bo sama sporo palę:)

Link to comment
Share on other sites

a nie raczej empatia? plus odsunięcie schematów poznawczych/świadomości w cień?

 

W sumie też to chciałem napisać, ale empatia też zadziala poprzez wampiryzm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...