Jump to content

Powtarzający się motyw we śnie. Pomożecie?


pancurek69

Recommended Posts

Witam, nazywam się Sylwia i mam 21 lat. Ogólnie nie wierzę w symbolikę snów jednak mam już dosyć powtarzającego się motywu w moich snach. Co jakiś czas ( na pewno raz w miesiącu) śni mi się, że spaceruję (lokalizacje są różne), akurat tej nocy spacerowałam z chłopakiem (we wcześniejszych snach byłam sama, ale byli obok ludzie, których nie znałam) po moim osiedlu w dzień. Nagle dostrzegamy małe niedźwiedziątko. Boimy się, że coś mu się stanie i chcemy mu pomóc. Kiedy nagle dostrzegamy kilka niedźwiedzi dorosłych, dużych, które interesują się małym niedźwiadkiem. Nie wiem dlaczego, ale uznaliśmy, że powinniśmy go od nich zabrać i właśnie to robi mój chłopak po czym szybko uciekamy. W śnie niedźwiedzie były daleko, a mój blok blisko, więc byliśmy pewni, że zdążymy. Kiedy jednak zabraliśmy malucha największy z nich był tuż za nami. Czułam jego oddech i warczenia na plecach. Wbiegłam do klatki jednak mój chłopak biegł dalej i ten zwierz podążył za nim. W 1 chwili chciałam uciec do domu jednak zostałam w miejscu czekając na chłopaka. Zamiast tego zobaczyłam ze w moim kierunku biegnie moja przyjaciółka i to ją goni. Szybko wbiegła do klatki, którą trzymałam dla niej otwartą i razem zaczęłyśmy kierować się w stronę mego mieszkania. ( i tutaj jakiś błąd we śnie bo niedźwiedź wbiegł za mną, sam drzwi otworzył i biegł po klatce schodowej, oczywiście na 4 łapach)i starałam się ukryć w domu (mieszkam na 3 piętrze) kiedy zamknęłam drzwi on z taką siła w nie uderzył, że to kwestia czasu, kiedy je wyłamie. Tak bardzo się bałam, że obudziłam się.

 

No i teraz kilka dodatkowych faktów. W każdym moim śnie niedźwiedź potrafi rozmawiać( jest to głos gardłowy, tak bardzo niski, wręcz demoniczny), zawsze mi grozi i kiedy jest blisko mnie śmieje się, że zaraz umrę.

 

Nie wiem o co chodzi z tym motywem, ale na pewno nie o stratę, jak wyczytałam w jakimś senniku, gdyż śni mi się dość regularnie a do tej pory nikogo nie straciłam. Kurczę, fajnie by było wiedzieć o co może w tym chodzić.

 

Jak będzie trzeba to opisze inny mój sen z tym samym motywem.

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

Link to comment
Share on other sites

Pomożemy!

Zaczniemy od niedźwiedzia a raczej jego nazwy i to już ci wiele wyjaśni. Nikt nie zna prawidlowej polskiej nazwy tego zwierzęcia prawdopodobna nazwa to arktos lub rktos ale ze wzgledu na to że nasi słowiańscy przodkowie tak bardzo bali sie tego zwierzecia że aby nie kusić "zła" poprostu jej nie wymawiali nazwa poprawna zaginęła gdzieś w mrokach dziejów. My posługujemy się "nazwą" pochodzącą od słów litewskich miedźwiedź czyli - midojad. Z chwilą kiedy słowo niedźwidź zyskało znaczenie nazwy własnej nasi przodkowie zaczeli używać okresleń innych takich jak np: kudłacz lub znana nam do dzisiaj miś.

Jak widzisz lęk przed niedźwiedziami jest również gdzieś głeboko w tobie, co on moze dla ciebie oznaczać poprubuję cie nakierować bo te znaczenie jasno ze snu nie wynika a znaleść je możesz tylko ty.

Personikfikujesz swojego niedźwiedzia - mówi ludzkim głosem i potrafi otworzyć drzwi oznacza to że twoje leki są związane z jakimiś ludzkimi zachowaniami z jakąś mroczną stroną człowieka (może to jest lęk przed wyrządzeniem ci krzywdy przez kogoś - niedźwiedź w snach ci grozi). Zabierasz niedźwiedziątko dorosłym niedźwiedziom to tak jakbys prowokowała atak ( ogólnie znane jest że w obecności swoich potomków zwierzęta nawet spokojne są bardzo agresywne), to tak jakbyś z czymś igrała a konsekwencje mogą być różne i to jest ten lęk - kara jest nieuchronna, znajdą cie wszędzie nawet we własnym domu to tylko kwestia czasu (to jest te wyłamywanie drzwi). Teraz powinnaś się zastanowić co może w tobie budzić tak głęboki lęk z czym możesz igrać że podświadomość ci mówi że "to może się źle skończyć"

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

A wiesz, że to nie głupie? Bo rzeczywiście ostatnio poznałam nieciekawych ludzi, których się obawiam. Ale wcześniej ich nie znałam a mimo to miałam taki sen.

Daje do myślenia co napisałeś.

dzięki wielkie pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...