Skocz do zawartości

ćwiczenie od Astry nr 2


Gość Astra_

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak siedzę i coś robię i pomyślałam że to może być dobry temat na ćwiczenie :)

 

Pilnuje robotników:

 

Co oni robią u mnie w domu ?

Ile to będzie trwało ?

Ile to kosztowało ?

Jak długo czekałam na zrobienie tego ?

Czy muszę im pomagać ? (chodzi o to czy dokładnie wiedzą co maja robić czy muszę za nimi chodzić i pokazywać itp a nie o prace fizyczna)

Ilu ich jest ?

 

 

Odpowiedz w niedziele wieczorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni robią u mnie w domu ?

rycerz mieczy - używają ostrych narzędzi,są dość precyzyjni, robią jakieś detale np.płytki kładą/fugują

Ile to będzie trwało ?

10 buław - 10 tygodni (??) , a może raczej 10 dni - dość długo, bo muszą w całym domu/mieszkaniu wykonać tą pracę (?)

stawiam na 10 dni (lub do 10.listopada)

Ile to kosztowało ?

7 pucharów - hmm... 700zł/7 tys.zł - bajońska suma,czyli składam się ku 7 tys.zł

Jak długo czekałam na zrobienie tego ?

siła(VIII) - dość długo,bo musiałaś znaleźć w sobie cierpliwość - może 8 tygodni (lub 8 lat)

Czy muszę im pomagać ?

rycerz buław - nie tyle,że musisz, co chcesz tj. robisz to, bo uważasz,że tak będzie lepiej, co niekoniecznie jest prawdą ;)

Ilu ich jest ?

cesarz (IV) - czterech mężczyzn

 

Myślałam,że będę ostatnia.. a jednak nie..

Wpisujcie się!! Jestem ciekawa innych interpretacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuje robotników:

 

Co oni robią u mnie w domu ?6 denarów,cesarz,5 buławObstawiam łazienkę z ubikacją...Cesarz na tronie,mogą kłaść glazurę...denarki płaskie i połyskliwe i coś z drewnianych elementów,może półki albo szafki....

Ile to będzie trwało ?3 pucharówtrzy tygodnie

Ile to kosztowało ?7 buław....całość Gwiazdacałość 0koło 2000,-...ale robocizna w granicach 700,-

Jak długo czekałam na zrobienie tego ?As buław,6 buław,10 pucharów...bardzo szybko...mógł być już na drugi dzień....lub około 3 miesięcy...

Czy muszę im pomagać ? (chodzi o to czy dokładnie wiedzą co maja robić czy muszę za nimi chodzić i pokazywać itp a nie o prace fizyczna)Arcykapłan....myślę,że tak....choć facet zna się na robocie....

Ilu ich jest ?Pustelnik...jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daje odpowiedz:

 

Pilnuje robotników:

 

Co oni robią u mnie w domu ?

Wymieniają rury w kuchni

Ile to będzie trwało ?

Trwało jeden dzień a w sumie nie cały bo skończyli po poludniu i poszli do sąsiada wyżej

Ile to kosztowało ?

W sumie to nic to nie kosztuje bo to administracja wymienia ale mama zażyczyła sobie mają przeróbkę więc panowie dostali 200 zł do podziału :)

Jak długo czekałam na zrobienie tego ?

Tu są dwie opcje bo rury kwalifikowały się do wymiany od paru ładnych lat ale nikt o to nie prosił administracja wyszła sama z inicjatywą więc od ogłoszenia o wymianie minął tydzień

Czy muszę im pomagać ? (chodzi o to czy dokładnie wiedzą co maja robić czy muszę za nimi chodzić i pokazywać itp a nie o prace fizyczna)

Nie nic nie musiałam im pomagać bardzo porządni robotnicy tylko pilnowałam ich żeby mi nie uszkodzili innych sprzętów w kuchni :)

Ilu ich jest ?

Było ich dwóch

 

Troszkę słabiej niż ostatnio ale po to są ćwiczenia żeby się uczyć :) Oczywiście po punkciku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...