Skocz do zawartości

Początek praktyki magii


Mag 666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thanateros

"Father Therion", "To Mega Therion", "The Master Therion", "Father Perdurabo" - gość miał wiele przydomków. W każdym razie, Thelemę znam tyle o ile, bo się nią nie zajmuję, natomiast wystarczy to, bym miał o niej wyrobione zdanie. Thelema rzeczywiście tego nie zakazuje, ale skoro on sam to robił, ktoś może pomyśleć, że jest to dobre rozwiązanie. Zresztą, nie kto inny niż Crowley pisał, że najlepsze na ofiarę są małe zwierzęta, czyt. koty, wiewiórki i inne. Co by nie mówić, chyba już wolę się masturbować niż zarzynać biedne zwierzęta. No, ale to tylko kolejny paradygmat, jeśli ktoś ma taką potrzebę, to niech sobie robi co uważa za słuszne.

 

Jasne, że można wyeliminować. Magija ma przecież tę własność, że można np. używać wody do błogosławieństw tylko ją sobie wyobrażając, jednak najlepszym sposobem jest posiadanie ołtarza. Oczywiście Magija Chaosu też wspomina o tzw. "przestrzeni rytualnej" (np wydzielonym specjalnie pomieszczeniu), ale to tylko dodatek, nie konieczność. Natomiast Thelema z tego co się orientuję sama w sobie jest dość podniosła, zatem ołtarz i odpowiednie, większe przygotowania są najbardziej odpowiednie.

 

PS. Nie prawię morałów, tylko wyrażam własne zdanie, a w tym kraju chyba panuje wolność słowa, więc nie wiem o co krzyk? Nie musisz się zgadzać z tym, co piszę. Ja nie mówię, że moja opinia jest jedyną, słuszną. Jest po prostu kolejną wśród tych, które już mogliśmy tu czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Ech. Dyskusje ludzi nie mających pojęcia o czym mówią. Pit przyrównanie pogańskich rytuałów do satanistycznych to objaw zwyczajnej głupoty.

Kolega jak na chaotę ma śmieszne poglądy i czepia się 16 lat pewnie nie mając wiele więcej, polecam przeczytać coś więcej niż dzieła Hina i Carrolla by się wypowiadać na ten temat.

Przechodząc do sedna.Crowley celowo prowokował opinię publiczną i wzbudzał kontrowersje,bo lubił.Crowley używał metafor i nie można starać się rozumieć dosłownie.

Magowie chaosu są śmieszni i ich znak rozpoznawczy jest ukradziony z literatury fantasy M.Moorcocka.Natomiast 80% chaotów to faktycznie nałogowi masturbatorzy albo błazny bez realnej wiedzy ogłaszają się magami chaosu po lekturze paru dzieł Hina i Carrolla(Mad Pete'a znanego ze swojego słabego charakteru i niestabilnej psychiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszę to nic innego,jak słusznie zauważyłeś objaw głupoty ,tylko widzisz często mam kontakt z osobami zaburzonymi umysłowo ,i nawet na odległość z forum, do mnie to promieniuje i tą głupotę którą przekazuje w postach to moje wewnętrzne oczyszczenie i wyrzucam z siebie to co przejąłem ja od ludzi ,.ponieważ od dawna nie ma u mnie tego ,co koniecznie inni mi wciskają i jak mnie oceniają.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Father Therion", "To Mega Therion", "The Master Therion", "Father Perdurabo" - gość miał wiele przydomków. W każdym razie, Thelemę znam tyle o ile, bo się nią nie zajmuję, natomiast wystarczy to, bym miał o niej wyrobione zdanie.

Oj nie wystarczy, bo zajmuje to długo czasu by ją zrozumieć. Wiec trzeba ja studiowac latami zeby ja calkowicie zrozumiec. Wiec wiedzac "tyle o ile" nie wiesz nic.

Thelema rzeczywiście tego nie zakazuje, ale skoro on sam to robił, ktoś może pomyśleć, że jest to dobre rozwiązanie.

Ktoś głupi i nie racjonalny może i pomyśli, a Thelema właśnie naucza czegoś całkiem przeciwnego irracjonalnosci.

Oczywiście Magija Chaosu też wspomina o tzw. "przestrzeni rytualnej" (np wydzielonym specjalnie pomieszczeniu), ale to tylko dodatek, nie konieczność. Natomiast Thelema z tego co się orientuję sama w sobie jest dość podniosła, zatem ołtarz i odpowiednie, większe przygotowania są najbardziej odpowiednie.

Użyj tego co masz na karku i pomyśl. Własnie to ci moze zastapic oltarz i 'przestrzen rytualna'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy mój wiek nie jest zbyt młody by zająć się takim ''prawdziwym okultyzmem''(mam 13 lat :().

Interesuje mnie wasze zdanie.

Interesuje mnie magia żywiołów,magia chaosu,nekromancja,geocja itp.

Odprawiłem już kilka rytuałów z magii wicca,bez większych efektów ale wierzę w siebie.

Prosze o wasze rady.

 

Moja rada - Wróć do Książek .

Co rozumiesz poprzez "prawdziwy" okultyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak to mi sie podoba! 13 latek bawiący się w goecje. Niezależnie od tego za kogo się uważasz Twój rozwój psychiczny, emocjonalny itd jest na poziomi nie wykraczającym zbytnio poza Twoje 13 lat. Nie wiem skąd Twoje zainteresowanie demonologią. Jesteś młody, mogę się założyć, że Biblii nie znasz w ogóle, myślisz że demony są po prostu złe ale dadzą Ci moc, bo... (tu Twoje wyjaśnienie). Musisz wykształcić swój światopogląd przed demonologią, a na to potrzeba czasu i życiowych doświadczeń. Jak chcesz się zająć tym na poważnie to, musisz zdobyć dużo wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Masterus Patricius

A co cię to obchodzi ??

Każdy wybiera własną ścieżkę magiczną, dla niego może to być goecja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goecja,Bzdecja,Walecja ,Grecja, Gondecja ,Wenecja ,Pastecja ,Wariatecja ,Alkoholecja ,A W Końcu Psychiatryk,Człowiek przecież uczy się całe życie (na własnych błędach ,tak czynili mistrzowie i mędrcy zawsze w historii ) ucząc się na własnych błędach ,dochodzili do własnej prawdy wynikającej z doświadczenia ,powinno się codziennie dokonywać wyborów,ekspertymentować ,uczyć się od ludzi bardziej doświadczonych ,nie odrzucać rad żadnych z góry ,bo nasze nadumane ego tak chce ,powinien najpierw ukrztałtować się nasz rozwój psychiczny ,ponieważ w młodym wieku łatwo można po drodze uzależnić się od czegoś co tylko wydaje nam się jedyne i wartościowe ,ponieważ wszystko jest uzależnieniem i może stać się naszym przyzwyczajeniem integrując z naszym systemem nerwowym i psychicznym ,i potem zamiast mądrości ,pozostaną nam jedynie iluzje umysłu.

Dlatego dobrze jest poznawać wszysko co nowe ,by w końcu wybrać dla siebie coś wzniosłego i mądrego ,ponieważ czym karmimy umysł za młodu ,w starszym wieku staje się dla nas prawdą ,"Starych Drzew Się Nie Przesadza" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Masterus Patricius

Moje zdanie na temat magii jest takie :

czym wcześniej, tym lepiej. Możecie się z tym nie zgadzać, ale to moje zdanie, i się go będe trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat magii jest takie :

czym wcześniej, tym lepiej. Możecie się z tym nie zgadzać, ale to moje zdanie, i się go będe trzymał.

 

w sumie wiek nie ma znaczenia tylko gotowość do podjęcia takiej a nie innej drogi. takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Młody umysł ma problemy z oddzielaniem prawdy od fikcji i często wierzy w bajki ponieważ czuje taką potrzebę,często też osoby młode są podatne na sugestię i niestabilne emocjonalnie i nie posiadają woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody umysł ma problemy z oddzielaniem prawdy od fikcji i często wierzy w bajki ponieważ czuje taką potrzebę,często też osoby młode są podatne na sugestię i niestabilne emocjonalnie i nie posiadają woli.

ok, zgadzam się ale jeśli ktoś jest dojrzały emocjonalnie to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Niestety często młodej osobie wydaje się,że jest dojrzała emocjonalnie.W młodym wieku trudno poznać pełną złożoność świata i logicznie zaakceptować ją.Młody człowiek jest podatny na wiele bodźców internet,telewizja,literatura,jego osobowość nie jest w pełni ukształtowana,mimo,że często mu się wydaje,że jest.

Nie mi oceniać,czy ktoś jest gotowy czy nie.To czas pokazuje jak się kończą takie próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,Wiek (Lata,Metryka ,Biologiczność,Rozwój Fizyczny } Dojrzałość Zewnętrzna ) Nie Jest Wyznacznikiem Dojrzałości (Emocjonalno - Psychicznej } Dojrzałość Wewnętrzna ) ,

Dojrzałość To Gotowość Do Zmian., I Wzięcie Odpowiedzialności Za Siebie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...