Jump to content

Pluton w horoskopie


Recommended Posts

Pluton symbolizuje wszystko to co ukryte i nieświadome. Reprezentuje on głębokie instynkty, które zakorzenione są w psychice wszystkich ludzi, a które czasami potrafią przejawić się w sposób niespodziewany i gwałtowny.

Silny Pluton w horoskopie oznaczać może bezwzględność w realizacji swoich celów a także niezwykle efektywne dążenie do celu. Aby osiągnąć swój cel potrafią poświęcić wiele i działać bezwzględnie, ale innym razem potrafią wykazać się wielką cierpliwością. Dlatego Pluton jest energetyzatorem tej sfery horoskopu, w której przebywa. Sprawia, że podświadome instynkty i pragnienia łączą się dając wielką siłę przebicia. Pozwala przeistoczyć się człowiekowi tak aby miał wszystko co jest mu potrzebne do realizacji postawionych zadań.

W harmonijnych aspektach Pluton ujawnia dyscyplinę wewnętrzną, hart ducha i zdolność do wewnętrznych przeobrażeń, które pozwalają wprowadzać zmiany w świecie zewnętrznym. Nieharmonijnie aspektowany czyni człowieka bezwzględnym i bezlitosnym.

Przykładowo pozytywne aspekty Plutona z Księżycem dają wielką głębię emocjom i uczuciom, a także chęć wniknięcia w nie i poznania nawet tych najgłębszych. Negatywne aspekty między Plutonem i Księżycem mogą sprawić, że człowiek zacznie mniej lub bardziej świadomie starać się uzależniać od siebie inne osoby, szczególnie te, z którymi jest związany emocjonalnie.

Najbardziej energetyzujące są pozytywne aspekty Plutona z Marsem. Ponieważ obie te planety związane są z energią i aktywnością, Mars tą widoczną a Pluton nieświadomą i ukrytą, ich współpraca daję wyjątkowo silną osobowość zdolną pokonać olbrzymie trudności. Ponieważ jednak Pluton jest związany z podświadomą energią osoby posiadające w swoim horoskopie pozytywne aspekty Marsa i Pluton zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia tego olbrzymiego rezerwuaru energii.

 

 

źrodło: Pluton

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Władca narodzin i śmierci. W mitologii greckiej to władca mrocznego świata. Daje niespożytą energię i siłę przebicia albo wyzwala lęki. Wykorzystuje te elementy naszej natury, które są ukryte w naszej podświadomości. Działając pozytywnie skłania do wytrwałej pracy i dużego wysiłku. Obdarza niezwykłą inteligencją, przenikliwym umysłem, wytrwałością, intuicyjnym działaniem i wielką odmianą. W większości rodzi pasjonatów i niesamowitych maniaków oddanych ślepo jednej sprawie. Pluton sprzyja porzucaniu spraw, zadań i nałogów. Zaostrza konflikty, spory, walkę o władzę, zaciskanie pasa, dyscyplinę, bezwzględność, wybuchy nienawiści, okrucieństwo, zbrodnie, obce wpływy, fanatyzm.

 

Podporządkowano mu:

Kolor - czerwony

Żywioł - woda

Znak zodiaku - Skorpion

Dzień - wtorek

 

Horoskopy - horoskop dla każdego znaku zodiaku, twój biorytm na każdy dzień oraz kamienie, planety, żywioły.

Link to post
Share on other sites

Pluton w I domu

Twój Pluton jest jak na świeczniku: masz silną wolę i widoczną dla innych magnetyczną osobowość. Wykazujesz dużą inicjatywę i potrafisz poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Starasz się wpływać na to, jak inni Cię postrzegają. Trudno Ci się otworzyć i współdziałać z ludźmi na głębokim, osobistym poziomie. Masz poczucie osamotnienia i przekonanie, że musisz polegać tylko na sobie. Dlatego czasem stoisz jakby z boku.

Potrafisz zdobyć się na wielką koncentrację, poświęcić się temu co Cię pasjonuje. Możesz wiele pomóc zabiegając o sprawiedliwość oraz prawa ludzi słabych i pokrzywdzonych, bo swoje poglądy potrafisz wyrażać dobitnie i jesteś osobą, która budzi charyzmę.

Ponieważ ce****e Cię indywidualizm, masz tendencję do zamykania się w sobie, a wtedy bywa, że zbyt jednoznacznie oceniasz rzeczywistość. Nabierz większej perspektywy, rozluźnij się. Zadbaj o swój harmonijny rozwój i konstruktywnie wyrażaną pewność siebie. Jeśli czujesz, że życie Cię nie oszczędza poddaj rewizji i głębokiej przemianie poglądy na temat samego siebie oraz spraw, o które walczysz. Szukaj szczerej, trudnej do zniesienia krytyki… no i… weź ją sobie do serca.

 

Pluton w II domu

Jak na drugi dom horoskopowy przystało, sprawa Twojego Plutona dotyczy posiadania i wartości. Trudna to pozycja, z racji otaczającej nas materii i coraz wymyślniejszych sposobów zarabiania pieniędzy. Chcesz mieć pod kontrolą to, co posiadasz. Potrafisz o tym nieustannie myśleć, osobiście się angażować i pilnować swojej fortuny. Daje Ci to poczucie bezpieczeństwa. Ale czy słusznie?

Drugi dom, to także dom wartości, a więc uczciwie zrewiduj swoje poglądy na temat pieniądza, by posiadanie ich nie stało się Twoją obsesją.

Wykazujesz ogromną zaradność w staraniach o zabezpieczenie materialne. Nie ma przecież w tym nic złego, ale trzymaj się jasnej strony Plutona. Drogi na skróty często prowadzą na manowce.

Nadmierne wydatki i pragnienia, zmuszają Cię do poszukiwania coraz to nowych źródeł dochodu.

W relacjach partnerskich zależy Ci aby zachować samowystarczalność i niezależność finansową.

Wykorzystaj swoje umiejętności na rzecz ludzi, którzy tego nie potrafią. Staraj się, by żądza pieniądza nie przesłoniła Ci rzeczy ważnych.

 

Pluton w III domu:

Masz przenikliwy umysł. Precyzyjnie formułujesz swoje poglądy i wyraźnie je przedstawiasz. Zazwyczaj ciężko prowadzić z Tobą dyskusję, bo trudno przekonać Cię do zmiany poglądów. Jesteś osobą dociekliwą, nie zadowalają Cię powierzchowne wyjaśnienia. Dlatego świetnie zrealizujesz się w pracy badawczej.

Dzięki swojej sile przekonywania potrafisz pozyskać pomoc do realizacji swoich planów. To wspaniała cecha, by zrealizować jasną stronę Plutona. Bądź rzecznikiem dla tych, którzy nie potrafią tak umiejętnie dobierać argumentów w swojej słusznej sprawie.

Lubisz mieć rację. Kiedy chcesz mieć pewność, że będziesz dobrze zrozumiany, mówisz „prosto z mostu”, czasem wywołując konsternację u słuchaczy.

Masz dalekosiężne plany, oryginalne, czasem wizjonerskie. Ze względu na wrodzoną dyskrecję, przełożeni mogą powierzyć Ci do przechowania poufne informacje.

 

Pluton w IV domu:

Odczuwasz potrzebę posiadania miejsca, w którym będziesz mieć możliwość odpoczynku i regeneracji sił. Jesteś osobą bardzo emocjonalną i trudno Ci zachować wewnętrzny spokój. Rodzina to dla Ciebie ważna sfera życia, której sprawy traktujesz głęboko i poważnie. Potrzeba zmian może mieć u Ciebie symboliczny wydźwięk w przeprowadzeniu solidnego remontu, przemeblowania. Staraj się w swoim domu stworzyć bezpieczne miejsce dla bliskich, popracuj nad skłonnością do kontrolowania. Ona daje Ci tylko złudne poczucie bezpieczeństwa.

Potrafisz poznać potrzeby emocjonalne innych ludzi i dodać im otuchy. Twoja wewnętrzna siła i dobro, może pomóc otworzyć się tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

Możesz osiągnąć powodzenie w zawodach związanych z ekologią, ziemią i nieruchomościami.

 

Pluton w V domu:

Masz duże możliwości twórcze. Chcesz doświadczać wszystkiego co robisz bardzo intensywnie. Jednak zamiast śnić o potędze, poznaj życie wielkich twórców. Było ono ciężką pracą, często w samotności i skupieniu, bez dramatycznych deklaracji i wewnętrznej presji.

Bardzo poważnie i głęboko przeżywasz kontakt z dziećmi. Są one kluczem do głębokich przemian w Twoim życiu. Ze względu na Twój wielki autorytet w ich oczach, wszystko co im przekazujesz, będzie miało wpływ na całe ich życie.

Pojęcie „dziecko” może także być przenośnią i dotyczyć tych spraw które samodzielnie stworzysz (swojej firmy, stowarzyszenia, czasopisma itp.). Gdy tworzysz coś od podstaw, masz wielką motywację, by było to dzieło doskonałe. Postaraj się znaleźć swoją pasję, coś, co daje Ci zadowolenie w życiu i dzięki czemu możesz wyzwolić swoje siły twórcze.

Twoje związki romantyczne są głębokie i namiętne. Odczuwasz zwykle fascynację osobami, z którymi się wiążesz. Bliskie Ci osoby mogą wiele się nauczyć, dzięki kontaktom z Tobą.

 

Pluton w VI domu:

Masz głębokie i poważne podejście do tego, co uznajesz za swój obowiązek. Masz silną potrzebę pomagania innym. Musisz mieć pewność, że to co robisz jest użyteczne dla innych ludzi, że ma sens. Zwróć uwagę czy sposób w jaki im pomagasz, nie narusza ich wolności wyboru, poglądów czy bezpieczeństwa.

Praca jest dla Ciebie bardzo ważna. Jeśli jesteś handlowcem, to sprzedajesz do momentu, kiedy wierzysz w sprzedawany przedmiot. Musi być najwyższej jakości. Tak jest z każdą profesją. Musisz czuć misję w tym co robisz. Często masz wrażenie, że praca, którą wykonujesz powoduje Twoją osobistą przemianę. Masz umiejętność ulepszania warunków i metod pracy.

Zadbaj o swoje zdrowie, o prawidłowe odżywianie. Pamiętaj, że tryb życia, sposób myślenia i odporność na stresy maja wpływ na Twoje dobre samopoczucie. Relaks na świeżym powietrzu, szum wody, czy śpiew ptaków są nie mniej ważne, niż Twoje zobowiązania. Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz. Pamiętasz to?

Tradycja astrologiczna wskazuje, że przy położeniu Plutona w Twoim horoskopie występują ukryte umiejętności uzdrawiania.

 

Pluton w VII domu:

Relacje z ludźmi i związki partnerskie mają ogromny wpływ na Twój wewnętrzny proces przemian. Masz głębokie i poważne podejście do bliskich relacji partnerskich, choć Twoje związki przebiegają zwykle nieco burzliwie. Oboje chcecie nad sobą dominować i wzajemnie się zmieniać. Działasz na ludzi jak magnes: jednocześnie fascynujesz i przyciągasz, to znów odpychasz. Poddaj się. Postaw na związki oparte wyłącznie na zdrowych podstawach, wszelkie nieporozumienia wyjaśniaj od razu. Rozmawiaj. Popracuj nad osiąganiem kompromisu, zdolnością do uczciwych negocjacji, także w związku.

Wskazana jest dla Ciebie praca, w której zachowasz samowystarczalność. Kiedy uznasz, że ktoś przejmuje nad Tobą władzę, współpraca z taką osobą przychodzi Ci bardzo ciężko. Masz wyczucie kiedy kontrahenci próbują Cię oszukać lub zaniedbać swoje obowiązki. Postaraj się nauczyć dzielenia z innymi inicjatywą i odpowiedzialnością.

 

 

Pluton w VIII domu:

Ce****e Cię przenikliwość i poszukiwanie prawdy. Pragnienie to będziesz realizować poprzez zainteresowanie wiedzą tajemną. Posiadasz silną wolę, życie traktujesz poważnie, zajmując się tylko istotnymi sprawami. W sytuacjach krytycznych zachowujesz zdolność do działania. Pragniesz wpływać na otaczający Cię świat i ludzi.

Potrafisz przejrzeć zamiary innych. Twoja niezwykła siła stawia innych na nogi.

Twój zawód związany może być z tajemnicami, wymagać może od Ciebie podejmowania działań w ukryciu. Pociąga Cię władza i możliwość kontroli wydarzeń. Szczególne uzdolnienia możesz wykazywać w fizyce.

 

Pluton w IX domu:

Masz głębokie i poważne podejście do wyznawanych ideałów. Silnie trzymasz się tego, co uważasz za swoją filozofię życiową. Niejednokrotnie Twoje przekonania będą jednak podlegały rewizji.

Możesz odczuwać pokusę, aby narzucać innym wyznawane przez siebie ideały. Pamiętaj, że ludzie różnią się od siebie i to co jest ważne dla jednych, dla innych może być odległym celem.

Jeśli interesujesz się życiem społecznym, możesz odkryć w sobie siłę do przeprowadzenia reform obecnego systemu prawnego, moralnego lub religijnego. Dzięki wnikliwej obserwacji i analizie potrafisz przewidzieć kierunki rozwoju społecznego, socjologiczne trendy i zachowania grup ludzkich. Pamiętaj jednak o tolerancji, zachowaniu obiektywizmu i szerokiej perspektywy, kiedy oceniasz rzeczywistość.

 

Pluton w X domu:

Masz głębokie i poważne podejście do znalezienia swojego miejsca w świecie i wybrania właściwego celu życia. Często buntujesz się przeciwko autorytetom, ponieważ pociąga Cię perspektywa wybicia się na powierzchnię i bycia zauważonym. Może to oznaczać silną ambicję i chęć dotarcia do celu „po trupach”. Ce****e Cię niezależność, siła woli i pewność siebie.

Czasem otoczenie źle rozumie Twoje zamiary, postaraj się zatem jasno komunikować co zamierzasz. Słuchaj właściwych doradców. Kryzysy w życiu zawodowym niech będą dla Ciebie impulsem do głębokiej przemiany, ponieważ pojawiają się po to, by pokazać Ci co jeszcze trzeba zmienić, by wprowadzić Cię na właściwą dla Ciebie drogę.

Pragniesz osiągnąć sukces. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, jeśli odkryjesz co jest Twoją misją. Dzięki temu masz szansę z pasją i poświęceniem wywalczyć wiele dobrego na forum publicznym.

 

Pluton w XI domu:

Masz intuicyjną zdolność przewidywania rozwoju wydarzeń oraz duże możliwości reformatorskie. Swoje umiejętności możesz wykorzystać angażując się w działalność stowarzyszenia, grupy lub ruchu religijnego. Możesz swoją osobą zmienić wiele rzeczy w takiej grupie i dodać dynamiki jej rozwojowi.

Poważnie traktujesz swoje przyjaźnie. Dążysz do tego, aby Twoje przyjacielskie relacje były głębokie i pozostawiły po sobie intensywne wspomnienia. Dzięki nim niejednokrotnie doznasz w życiu przemiany. Potrzebujesz akceptacji. Zaburzone relacje z innymi niech będą dla Ciebie ważną wskazówką, że przyszedł czas na zmiany, a Twoje układy z innymi należy zreformować. Pamiętaj, że przyczyna wydarzeń nie leży na zewnątrz, a wyłącznie w Tobie.

Masz tendencje do wybiegania myślami w przyszłość. Swoje dalekosiężne plany buduj w oparciu o rzeczywistość i teraźniejszość.

 

Pluton w XII domu:

Często łapiesz się na tym, że działasz w zupełnie inny sposób, niż zaplanowałeś. Masz wiele zrozumienia dla cierpienia ludzi i pomagasz innym zawsze kiedy tylko możesz. Szczególnie porusza Tobą przemoc wobec słabszych. Masz duże, nie uświadamiane umiejętności wewnętrzne, które mogą objawiać się poprzez prorocze sny. Unikaj środków odurzających, które mogą Cię uzależnić.

W kontaktach z ludźmi odczuwasz przymus ukrywania tych cech swojej osobowości, których nie aprobujesz. Masz dużą wrażliwość na myśli i uczucia innych, poczujesz się jednak znacznie lepiej jeśli zaufasz bliskim sobie osobom. Kiedy odczuwasz przytłaczającą samotność, wyjdź do ludzi, zamiast cierpieć w samotności. Emocje mogą Cię przygnieść. Rozmawiaj o swoich uczuciach z bliskimi, wtedy nabiorą one bardziej realnego wymiaru, a Ty zrzucisz z siebie ciężar poczucia winy. Popracuj nad samoakceptacją. Pod warunkiem i dzięki przepracowaniu własnych błędów, odzyskaniu poczucia jedności ze światem, możesz być rozumiejącym powiernikiem i terapeutą dla zbłąkanych samotników.

Kiedy jesteś w pracy postaraj się oddzielić życie osobiste od zawodowego, w przeciwnym wypadku Twoja praca będzie nieefektywna, a Ty niepotrzebnie uwikłasz się w sytuacje, których nie chcesz.

 

 

 

źródło: Plutoniczna mobilizacja do zmiany Ť Pro Astro – astrologia dla opornych

Edited by Ismer
  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...