Skocz do zawartości

Wahadełka


Mag 666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość agnieszka007

Najprostsze wahadełko można zrobić ze zwykłego guzika.Trzeba do niego przywiązać włos.Podobno działa,nie wiem czy się sprawdza,bo dopiero czytam książkę o wahadełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Nie wiem czy jest przesadą guzikowe wahadełko skoro podaje to autor książki Markus Schirner pt''Świat Wahadełek''.Ale pozostawiam to każdemu do własnej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry link dzieki,wiedza ksiazkowa to 1 strona medalu,2 to praktyka,lub podpowiedzi GÓRY, bardzo wiarygodnym źródłem sa radiesteci wytworcy wahadelek oczywiscie każdy z nich powie ze jego sa the best ale zadając ogolne pytania mozna sie sporo dowiedziec.Moim zdaniem uzywani biometrow nie jest niezbędne,mentalnie uzyskujemy rownie dokladne wyniki, tylko pytania musza byc bardzo precyzyjne.Niemniej czasem np.diagnozie ukladow tworza wygodna baze do szczegółowego diagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To zależy od naszego odbioru rzeczywistości i nastawienia ,taką odpowiedź otrzymamy dzięki wahadełku .

Ponieważ ruchy wahadełka pokazują nam odpowiedzi naszej podświadomości ,poprzez mikrodrgania z głębi psychiki ,informacje jako wibracja wędrują do rękiprzez nitkę do wahadełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście używam wahadełka zrobionego z mojego włosa i pierścionka, używam go już od dłużeszego czasu i przyznam, że ma bardzo dobrą skuteczność. Oczywiście wszystko zależy od człowieka i jego myśli, bo jeżeli ktoś uprze się, że takie wahadełko nie ma prawa dobrze odpowiadać na nasze pytania, to nie będzie miał takiego prawa, takie jest przynajmniej moje zdanie.

Na podstawie odp Pita, nie sądzę, żeby jakość czy tworzywo wahadełka miała jakieś większe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eda31

 

Czy waszym zdaniem wahadełko nigdy sie nie myli?

 

Myli się . Nikt z nas nie jest omylny. Odpowiedzi są uzależnione od chęci wpół pracy podświadomości z świadomością i na dokładkę jest to uwarunkowane przeznaczeniem osoby(radiestety) a także osoby która prosi o poradę radiestezyjną. Tak się mają uwarunkowania . Doświadczalnie można to sprawdzić by wahadełko podało numery wygranej w lotto .:zab_na: . Można zwiększyć ilość prawidłowych odpowiedzi przez zajęcie się Huną. Tylko to wymaga pracy nad sobą a domorosłym radiestetą się nie chce . Wolą iść na łatwiznę . Wymyślają formy wahadełek , typu z świadkiem czy bez , długości nitki na której wisi wahadełko itd. Tak jakby podświadomość nie wiedziała o co się pytamy a przecież jest świadkiem każdego naszego czynu.

Podsumują to nie wahadełko się myli to my sami jesteśmy omylni. :icon_sad:

Edytowane przez Wali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Jak to nie da się w Lotto????

A myślałem, że się da.....

Troszeczkę jestem ironiczny a to dlatego, że czytam posty wielu użytkowników i tak wiele według forumowiczów można z wahadła wydobyć, czary, mary, a nie można w Lotto. Przecież to teoretycznie proste. Przenoszę się do momentu losowania /nawet 5 minut do przodu/ dla czystej wiadomości sprawdzam co los da.....:iconbananwo8: i więcej mnie tu nie ma, bo mi to LOTTO...

A tak naprawdę, to kto z wahadlarzy jest w stanie wskazać w 3 próbach na 3 która szklanka jest z czystą wodą, a która z roztworem soli i roztworem cukru???

Radiestezja jest dziedziną, w której polemika nie zna granic, ale kto z sposób poparty "szkiełkiem i okiem" może przekonac kogoś, kto nie uznaje radiestezji za coś realnego???, ten na pewno nie polemizuje w przestrzenie, bo tego nie potrzebuje.

Doświadczenie wskazuje na niebywałą pokorę. Bo kto odważy się wskazać miejsce odwiertu studni na 30-40 metrów, gdzie 1 metr odwiertu to około 200 zł???

Siedzę w zawodzie od 1996 roku i pokora to pierwsze z przykazań radiestety. Bo na dwoje babka (z wahadłem) wróżyła i na tym można książki pisać, a banalne sprawy jak studnia, czy zabezpieczenie i dostrojenie zabezpieczeń to magia???? W moim przypadku radiestezja, która za sprawą pracy uzyskała wytłumaczenie metodą "szkiełka i oka" potrzebowała trzech pokoleń - a dalej nie potrafię udowodnic dlaczego wahadło działa, jak puknąć 6 w lotto i wielu innych prostych tematów...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz.gracjan

 

 

Doświadczenie wskazuje na niebywałą pokorę

 

 

Trochę mi jej zabrakło.Na początku to myślałem że dobrze będzie mieć te umiejętności które otwierają drogę do poznania . Lecz przekonałem się ze to nie takie proste , wręcz dla mnie niemożliwe a zwłaszcza analiza psychometryczna Leszka Żondły. Ale i tak zabrakło mi talentu. Wzorowałem się na kimś kto podszedł do tego przez rozwój osobisty i on miał super wyniki .

Mi zabrakło samozaparcia i tak zostałem domorosłym radiestetą by w końcu zarzucić pracę z wahadełkiem. Nie neguję radiestezji bo wiem że to działa ale w Lotto nie wskarze numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Lord Anayami

wahadełko gł. podaje wyniki prawidłowe, czasami jak bardzo chcemy, aby pokazało odp. jaką chcemy to poda naszą, dodatkowo pytania o przyszłość mają małą szansę prawdopodobieństwa, że bd prawdziwa, wahadełko można zrobić z wszystkiego co mamy pod ręką, tylko może czasami mieć problemy z poruszaniem, trochę ćwiczyłem z wahadełkiem i wiem co mówię :) btw. witam wszystkich i sorry za odkopanie tematu, ale może komuś się moje info przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lord Anayami. Tez zajmuje się wahadełkiem ale mam pewien problem. W jaki sposób ćwiczyłeś z wahadełkiem. Ja np. robię mu testy typu biorę 3 kartki jedna zapisana a 2 puste. Odwracam tasuje i proszę żeby wahadełko wskazało ta zapisana jak na razie pokazuje mi błędne odpowiedzi. Masz jakieś rady? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Anayami

ogólnie to ja się nim tylko bawiłem, kazałem mu pokazać gdzie jest jakaś rzecz, a przy pokazywaniu miał skakać pokazując zwrot, co się głównie udawało, tylko raz mi nie wyszło, gdy zgubiłem ipoda ponieważ moje myśli za bardzo w jego pracę zaingerowały :) dodatkowo pytałem się o różne rzeczy, a te które dotyczyły przyszłości często były błędne, może określ właściwie co ma robić gdy jest przy poprawnej kartce, na początku może ci nie wychodzić, ale jak bd ćwiczył może ci się kiedyś uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem może jak ja robiłam swoje wahadełko.Zrobiłam tak,jak mi intuicja podpowiadała.

Miałam ulubiony(bo inaczej nazwać tego nie potrafię)koralik na uszku.Do tego nawlekłam bawełnianą nić.Kiedy wiem,że zaczęło działać,jak powinno?Nitkę powoli wydłużałam trzymając ją między kciukiem,a palcem wskazującym i zadawałam pytanie.Nad czym trzymałam?Nad drugą ręką.Między kciukiem a palcem wskazującym.Połóż tą dłoń na stole.Łokieć ręki z wahadłem oparty na stole.(Zwróć uwagę,by Twoje nogi nie były skrzyżowane!)Jeden palec-odp.tak,drugi-nie.Potem dopasowywałam je dokładniej.Ale uprzedzam.To nie zabawa.Moje wahadełko do dziś leży w szufladzie.Przez moją głupotę i chęć zabawy.To niesłychanie czuły instrument i mnie zwyczajnie napędził strachu.Ale to dawne czasy i ,jak zaznaczyłam,moja głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to ja się nim tylko bawiłem, kazałem mu pokazać gdzie jest jakaś rzecz, a przy pokazywaniu miał skakać pokazując zwrot, co się głównie udawało, tylko raz mi nie wyszło, gdy zgubiłem ipoda ponieważ moje myśli za bardzo w jego pracę zaingerowały :) dodatkowo pytałem się o różne rzeczy, a te które dotyczyły przyszłości często były błędne, może określ właściwie co ma robić gdy jest przy poprawnej kartce, na początku może ci nie wychodzić, ale jak bd ćwiczył może ci się kiedyś uda :)

 

witam w Twoim podejsciu widze jeden błąd ale za to zasadniczy TO NIE JEST ZABAWA jak masz mieć poważne wyniki skoro traktujesz to niepoważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Anayami

kiedy pracowałem czasami się nudziłem, jak miałem wolny czas, to albo pytałem wahadełko na temat różnych spraw albo próbowałem odkryć jakąś inną przydatną funkcję wahadełka, dzięki czemu wiem, że można wskazywać drogę oraz położenie przedmiotów, ale jest jedna przeszkoda, nie można robić tego pod wpływem emocji, gdy się chce czegoś bardzo znaleźć i nieświadomie kierujemy wahadełkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i jeszcze jedna sprawa jeżeli masz przy sobie duchy to mogą fałszować wyniki tak samo moze byc wplyw niskiego astralu, ważnej jest tez zanieczyszczenie wahadełka,jezeli duzo oczyszczasz wahadłem,to nawet tzw.wahadła samooczyszczajace się wymagają oczyszczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma poważne wątpliwości co do wskazań wahadła to proponuję po jednej stronie położyć kawałek czerstwego pieczywa,obok zaś świeże.I nad każdym z nich zadać odpowiednie pytanie-np.czy to jest świeże?.Przy czym starajcie się w trakcie nie myśleć,że tak to ujmę.Bo zaraz mi tu powiedzą,że nasza świadomość może nam "niechcąco" pomagać.Racja.Ma paść tylko pytanie który kawałek pieczywa jest taki lub siaki.I uważnie obserwujemy ruchy wahadła nad każdym kawałkiem.Będzie wiadomo kiedy mówi Tak a kiedy Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma poważne wątpliwości co do wskazań wahadła
.......

Ja mam cały czas wątpliwości co mi wskazuje wahadło. NIe biorę wszystkich wskazań "za strzał w dychę", bo nie można być bezkrytycznym. Jest wiele sposobów w radiestezji na sprawdzenie poprawności wskazania naszego "kiwadełka", ale to inna para kaloszy. Generalnie pierwsza zasada wg mnie to: radiesteta musi być"zimnym draniem" - prawo sympatii. Po drugie im więcej technik radiestezyjnych używamy do sprawdzenia naszego przedmiatu badań, tym większa dokładnośc pomiaru. Radiesteta nie może patrzeć co mu wahadło powie, a później interpretować wskazania. Zadając pytanie mentalne musimy układać je w prosty sposób, aby odpowiedź była jednoznaczna +/- lub tak/nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle byś nie programował wahadła podświadomie na fałszywe wyniki ,ten sam efekt może dawać podświadoma niewiara w prawidłowe wyniki,lub przyjmowanie wyników jako fałszywe bo nie są takie jak oczekujesz

Edytowane przez gullfaxi
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ambere
Jeśli ktoś ma poważne wątpliwości co do wskazań wahadła to proponuję po jednej stronie położyć kawałek czerstwego pieczywa,obok zaś świeże.I nad każdym z nich zadać odpowiednie pytanie-np.czy to jest świeże?.Przy czym starajcie się w trakcie nie myśleć,że tak to ujmę.Bo zaraz mi tu powiedzą,że nasza świadomość może nam "niechcąco" pomagać.Racja.Ma paść tylko pytanie który kawałek pieczywa jest taki lub siaki.I uważnie obserwujemy ruchy wahadła nad każdym kawałkiem.Będzie wiadomo kiedy mówi Tak a kiedy Nie.

 

 

dobre:]

 

wpadłam na genialny pomysł bo sama mam problem z prawdomownoscią mojego wahadełka:D

pomysł z pieczywem jest super ale zaproponowałabym (aby nic nie sugerować świadomości )ukrycie pieczywka pod czymś (np.kubek) i wtedy sprawdzić wiarygodność

 

Kto zrobił taki test i jaki wynik?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ... drzwi jak są już otwarte. Sądzę zpostów, że wielu z was chce sprawdzić czy praca wahadła jest prawidłowa. Nie będzie prościej sprawdzić wahadło, a przede wszystkim siebie nad czymś co na pewno da nam 100 % pewności poprawności działania. Na 1oo % poprawne będzie sprawdzenia polaryzacji na źródłem energi np. akumulatorem, baterią .... Mamy tam dwa przeciwstawne bieguny + i -. Dobry jest również magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle byś nie programował wahadła podświadomie na fałszywe wyniki ,ten sam efekt może dawać podświadoma niewiara w prawidłowe wyniki,lub przyjmowanie wyników jako fałszywe bo nie są takie jak oczekujesz

sądze, że dobrze nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Chodzi o to, że czasami musimy miec 100% odczyt. Pomyłka może dużo kosztować, tak więc musimy być przeświadczeni, że jest możliwość "nieścisłości". No jeszcze fakt z innej beczki, czy wahadło jest dla kogoś zabawką, czy narzędziem pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeżeli traktujemy poważnie to najlepiej poprosić kogoś zaufanego o sprawdzenie naszej diagnozy ale trzeba bardzo precyzyjnie i wykluczając możliwość innej diagnozy np jaka jest energetyka tego kamienia może dać 2 wyniki energetykę pełną i teraźniejszą które mogą się znacznie różnić, przy sprawdzaniu osób wyniki mogą się różnic już po chwili, nie mowiac o odpowiedzialności przy wyznaczaniu np studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że pokora przed samym sobą w radiestezji jest niedoceniona. Lepiej wiedzieć ci się robi, niż robic to co się wie....

Staram się aby "moja" radiestezja była przemyślana, a to co robię było odpowiedzialne. TO mnie zobowiązuje, a jednocześnie motywuje do rozwijania tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej hej :)

nie chcę zakładać nowego tematu ale mam prośbę do osób 'wahających' :)

jedna prośba jest pytaniem o przyszłość, druga to moje czakry - zdiagnozowanie ich za pomocą wahadełka i trzecia odnosi się do mojego Opiekuna

jeśli ktoś byłby chętny się podjąć to proszę o wiadomość pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilkanascie lat temu moj bratowa wahala z lancuszka i obraczki aby sprawdzic plec dziecka. Poznije i mi sie zadarzalo zadawac pytania, glownie odnosnie zdrowia, ale swojej wahadelko robilam najczesciej z lanuszka i przywieszki w ksztalcie ostro zakonczonej kropli. Wtedy jedyne co wiedzialam, to ze wahadelko musi "przesiaknac" nasza energia. Ostatnio do wahadelka podeszlam jak do sposobu "wyrazania" siebie, bardziej odwaznie hi hi hi - porwalam sie na stworzenie wykresu przeplywu energi przez czakry. I tu bardzo jestem ciekawa na ile udala mi sie ta sztuka, a na ile nie. Bylabym wdzieczna jesli jest ktos, kto moglby to dla mnie zinterpretowac i jakos ocenic wykres ktory otrzymalam. Powtarzalam wyniki dwa razy i dwa razy wyszlo bardzo podobnie ( choc wydaje mi sie, ze rozbierznosci byly wynikiem braku wywazenia - tym razem wahalam przywieszka o delikatnie niesymetrycznym ksztalcie)

 

Pozdrawiam,

eile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...