Jump to content

Likantropia-przemiana


graba999
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Odradzam takie zabawy, jeśli dopadanie Cię przeznaczenie to i tak od niego nie uciekniesz. Proces przemiany polega na połączeniu się ze swoim zwierzęciem totemicznym a w dodatku znalezieniu w sobie harmonii.

 

Mnie przeznaczenie dopadło i właśnie liżę rany po walce z kimś kto miał podwójny totem Smoka(Wężą)-Tygrysa i próbował przejąć nade mną kontrolę.

 

To trzeba mieć we krwi i najczęściej się dziedziczy. Ale jeśli zainteresowałaś się tym i szukasz odpowiedzi to może coś znaczyć ale nie musi.

Edited by szarywilk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Likantropia jest problemem, który poruszyły chyba wszystkie możliwe kultury i religie, zwłaszcza w części ludowej. Przemiana w zwierzę, zyskanie sobie zwierzęcego opiekuna, w którego się wcielasz... Do dziś jest to często praktykowane, zwłaszcza w kultach ekstatycznych. Najczęściej jest to kojarzone z opętaniem, ale trzymając się faktów - likantropia zakłada zwierzęcą duszę. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, to proponuję wykonać sobie strój danego zwierzęcia. Chociażby Twojego totemicznego. Zrób to własnoręcznie z zachowaniem tym elementów, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Następnie załóż go na siebie i wprowadź się w trans, jednocześnie udając to zwierzę.

Czy to faktycznie Cię przemieni? Nie, nie zmienisz swojego wyglądu. Ale psychicznie nabierzesz cech, które uważasz za tożsame ze zwierzęciem, na którym Ci zależy.

 

Dla przykładu proponuję poczytać o plemieniu "bororo". Na pewno trochę Cię to nakieruje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fajnie że chłopaki poruszyliście najważniejszą sprawę - wilkołactwo, czy szerzej lykantropia to przemiana psychiczna. Owszem, ciało podczas takiej przemiany nabiera niesamowitych właściwości - sprężystości, nadludzkiej siły, niewrażliwości na ból. ale takie cechy można tez nabyć wprowadzając się w stan transowy w inny sposób.

 

Cała legenda wilkołactwa, poruszana we wszystkich kręgach kulturowych, wiąże się właśnie z psychicznym, duchowym zjednoczeniem z duchem zwierzęcia - niekoniecznie swojego Totemu czy Zwierzęcia Mocy. Pierwszym tego dowodem jest czarownik/szaman z jaskini Les Trois Frerres w południowej Francji. Jest to malowidło przedstawiające mężczyznę z rogami, futrem i ogonem, najprawdopodobniej w tańcu. według jednej z popularniejszych teorii pokazuje ono jak czarownik/szaman przeistacza się w zwierzę, przyjmuje jego cechy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...