Jump to content

Joga-początkujący


okultysta
 Share

Recommended Posts

Chcę zacząć ćwiczyć jogę od nowego roku :) tak czytam i czytam i bym chciał się od was dowiedzieć od czego trzeba zacząć lub podajcie jakieś linki do stron gdzie można poczytać jakieś ciekawe artykuły :).

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Nigdy nie 'ćwiczyłam' jogi..lekarka powiedziała mi ,że na mój skrzywiony kręgosłup muszę zacząć właśnie na jogę chodzić. Czy ktoś też miał podobną sytuację? Co mu dała ta joga?

Link to comment
Share on other sites

Joga odmładza i uelastycznia kręgosłup między innymi ,oprócz wielu innych tzw. "cudów" ,jeśli jest wykonywana prawidłowo ,lub pod fachowym okiem ,ja jestem przykładem ,choć mam 43 lata to dają mi 12 lat mniej ,dotego przeszedłem zanik rdzenia kręgowego (przez lekarzy określony jako śmiertelny/nieuleczalny ,dawali mi 6 lat ,a żyję z 10 lat ) ,w pełni zdowia i energii ,z elastycznym kręgosłupem,do tego 12 lat zaburzenie nerwu błędnego (byłem nieraz jak po alkocholu ,nawet posądzono mnie że jestem, pod wpływem i kazano mi dmuchać w balonik - oczywiście balonik wykazał "O" promila ) ,choć w ogóle nie piję nic ,ani piwa ,przeszedłem takrze ciężkie stany depresyjne ,schizofreniczne i inne neurologiczne ,a obecnie po latach samodyscypliny i samodoskonalenia ,oraz 18 letniej medytacji ,która ma wiele wspólnego z Jogą - jestem w pełni zdrowy Umysłowo,Psychicznie i Duchowo ,nie biorę żadnych lekarstw,tabletek i innych środków psychotropowych i psychoaktywnych .

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

No właśnie na pewno zapiszę się gdzieś na tę jogę aby wykonywać ją pod fachowym okiem! No ja bardzo młoda jestem a już mam poważne bóle więc mam nadzieję ,że regularne ćwiczenia sprawią ,że poczuję się lepiej i nie będę się czuć jak jakaś staruszka :)

Link to comment
Share on other sites

witam też mam krzywy kręgosóbe a jeśli ma się epilepsje to joga przeszkadza?. Czy mi pomoże się z tego wyleczyć ponoć wycisza mózg a ja biorę leki przeciw padaczkowe na wyciszenie mózgu :). Jeśli nie przeszkadza to będę musiał poszukać gdzieś w szczecinie czy nie ma zajęć z jogi :D.

Edited by okultysta
Link to comment
Share on other sites

Dobry nauczyciel ,pomoże nauczyć Jogi ,choć teraz trudno o dobrych nauczycieli (żeby nie patrzył na swój interes ,choć bywają owszem ,Ja nauczył bym Jej za darmo ,bo wiem przez co przeszłem ,to było by mi łatwiej ,ale wiem sam po sobie ,ja przypomniałem ją sobie tylko ,

ponieważ Hinduizm i Techniki Jogiczne oraz Szamanizm i potem w Połączeniu z Buddyzmem -Buddyzm Tybetański ,-to dwie najstarsze znane ludzkości cywilizacje , dyscypliny pracy ze zmienionymi stanami świadomości , pracy z własnym umysłem ,z eksperymentami na własnej psychice a ta z kolei oddziałuje na ciało ,Ja miałem poprostu Jogę we krwi od urodzenia (jeszcze w poprzednich wcieleniach ,poprzednich żywotach się jej nauczyłem ),musiałem sobie ją tylko przypomnieć w tym życiu ,pamiętaj wszelka wiedza jest w tobie ,usiądż w ciszy,skoncentruj się i czekaj na to co wypłynie z głębi twojej psychiki -podświadomości ,jest to znane jako medytacja (praca z umysłem ) ,a umysł to całe życie człowieka .

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 2 weeks later...

Witaj Pit!

 

rety jeszcze sobie nie radze z koordynowaniem tego wsz. :)

Przydałbyś się w Kraku ;>

 

Tak świadomość oddechu jest ważna :

 

Wdech = Życie

 

Zatrzymanie = Śmierć

 

Wydech= Odrodzenie

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 3 months later...

A ja polecam do nauki filmy z SPAM Ja uczyłam się z płytą, i gdy poszłam na zajęcia instruktor był zdziwiony moimi umiejętnościami... ;) Mam też z stamtąd mate do jogi bo mają extra jakość. Joga jest pięknym sportem, trzeba po prostu umieć ją poczuć ;) Pozdrawiam

Edited by Kobalt60
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Też myślę nad jogą, zastanawiam się tylko czy nie jest ona za nudna..ale jak nie spróbuje to się nie dowiem, a przydało by się na uspokojenie :)

 

Ja moge tylko polecic. Mam teraz bardzo dluga przerwe i strasznie mi zaczyna brakowac jogi.

Pomogla mi w utrzymaniu rownowagi emocjonalnej/duchowej jak i np. w umozeniu bolow wyolanych plaskostopiem.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Ja bym też poszukała na youtube. Tam zawsze możesz zobaczyć, co i jak powinno wyglądać prawidłowo. Oczywiście przed wszystkim zweryfikuj osobę, która nakręciła dany film.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Zauważyłam, że Sandra8859 jest ze Szczecina i zaczęła ćwiczyć jogę już jakiś czas temu. Dlatego pozwoliłam sobie napisać w tym wątku. Chodzi mi o to czy wiesz może, która SPAM jest najlepsza ? Ewentualnie chciałabym jakiegoś opiekuna, który mógłby mi pomóc w tym ? Na razie ćwiczę z książką "Joga dla początkujących" bo boli mnie kręgosłup, jednak boję się,że nauczę się złych nawyków i potem trudno będzie mi się tego wyzbyć.

Edited by Ismer
SPAM
Link to comment
Share on other sites

Nie potrzebujesz, trenera, trzymaj się tego co masz napisane w książce, musisz być konsekwentna. Joga to cierpliwość i wytrwałość. Wzmocni Twoje ciało i umysł ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...