Jump to content

Medytacja Wizualizacyjna a LD ??


majkelnajt
 Share

Recommended Posts

Prosze mi powiedziec czy Medytacja Wizualizacyjna to to samo co LD ?? Jak dobrze czytalem fora w internecie to w medytacji Wizualizacyjnej rowniez stwarzamy jakis swiat ktory mozemy poczuc dotknac i sie w nim poruszac i w dodatku jestesmy swiadomi , czy ktos z panstwa moze podac mi roznice ??

 

 

Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Jest taka różnica jak między snem a wyobraźnią, czyli w śnie od razu jesteś na takim poziomie, że wszystko dokładnie czujesz i widzisz. Żeby przez medytację dojść do takiego poziomu to już trzeba mieć bardzo dużo praktyk...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uzupełnię jeszcze: w praktyce różnica jest w realności i intensywności doznań. Gdy sobie wizualizujesz coś to możesz nawet przy odrobinie wprawy uzyskać pewną spójność "świata przedstawionego" i brak czarnych plam, zaników wizji itd - ale można przypuszczać, że o ile nie jesteś mistrzem nad mistrzami jeśli chodzi o wizualizację, to co sobie na jawie, choćby w medytacyjnym stanie alfa, powyobrażasz, nie będzie tak intensywne i realne jak sny. A już szczególnie doznania innych zmysłów będą o wiele bledsze. Żeby poczuć fakturę kory drzewa albo dotyk fal muskających bose stopy musiałbyś poświęcić część swojej uwagi właśnie temu czemuś (i być może zdekoncentrować się na tyle, że utracisz na moment wizję), natomiast we śnie całą brudną robotę odwala podświadomość. Porządne LD będzie o wieeele bardziej realne i "namacalne" niż medytacja wizualizacyjna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...