Jump to content

Ekstatyczne pozycje ciała


sylga
 Share

Recommended Posts

Na początku chciałam się przywitać, jako że jestem tu nowa:)

Niedawno kupiłam książkę ''Ekstatyczne pozycje ciała" Belindy Gore, dotyczącą praktyki transu ekstatycznego. Muszę przyznać, że bardzo mnie zaciekawiła.

Czy ktoś na forum próbował czegoś takiego? Może podzieli się wrażeniami?:)

Link to comment
Share on other sites

sylgo nie czytałem akurat tej książki ,lecz wszelkie ekstatyczne pozycje wzięły początek z pozycji Jogicznych : Pozycje w Jodze - Bank Foto i Zdjęć Royalty Free na Dyskach lub do Pobrania. od Creatas.

Którą to dziedzinę ,przemiany Serca i Umysłu zgłębiam teoretycznie i praktycznie już 18 lat ,łącznie z medytacją ,która jest częścią Jogi ,gdzie siedzę w pozycji półlotosu jak na zdięciu

i nieraz wpadałem w trans medytacyjny czyli Głęboką Ekstazę Mistyczną,no określeń może być wiele ,lecz zawsze dla mnie był to jeden i ten sam stan głębokiej Ekstazy lub Uni z Bogiem czy Połączenia z Nim.

O Jodze poczytasz w dziale o tym temacie,a tu masz link do jednego z nich : http://www.ezoforum.pl/joga/33800-joga.html

pozdrawiam .

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Ja ćwiczę jogę nieco ponad rok, a na książkę trafiłam przypadkiem - była reklamowana jako lektura dla osób interesujących się jogą. Książkę przeczytałam, próbowałam wejść w trans trzy razy, raz chyba było blisko, ale nie jestem pewna. Chciałabym żeby mi się udało, ale to chyba nie takie proste, prawda? Może oczekuję zbyt wiele, że od razu mi się uda.

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Mówią "Trening Czyni Mistrzem" i potwierdzam,przeżyłem to osobiście ,Ja na własne samodoskonalenie ,oraz ciężką samodyscyplinę -Joga,Medytacja -Zen ,Tai Qi ,i wiele innych technik wewnętrznego doskonalenia ,musiałem poświęcić ,wiele ciężkich lat pracy nad sobą,(18 lat) ,takrze szybkie rezultaty nie gwarantują niczego ,wartościowego .

Link to comment
Share on other sites

RedaktorA, ja znam te pozycje - są w książkach, Pit podał też linka do innych, wcześniej mi nieznanych. Chodziło mi o to, że chciałabym wejść w trans ekstatyczny, odbyć podróż do krainy duchów, ale tak jak napisał Pit, czeka mnie jeszcze dużo pracy nad tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest EmptyHand

Ktoś mógłby umieścić tutaj jakieś pozycje, skoro jest taki temat?

 

Elwinga MM - od samej praktyki z bębnem też można wejść w trans z tego co wiem... Dobrze się orientuję? Takowy chcę sobie zamówić (gdybym mógł to zrobiłbym własnoręcznie tak jak trzeba, tylko nie wiem jak i nie mam materiałów)

Link to comment
Share on other sites

No takie jest zalozenie EmptyHand ;) Mysle, ze jesli juz chcesz inwestowac w szamanski beben to poczekaj, nawet dlugo, i zrob go sam. Co nagle to po diable. Nie wiem czy taki beben wogule zadziala jak powinien - wprowadzi w trans to moze i cie wprowadzi ale czy zadziala jako towarzysz podrozy po innych swiatach?Wątpie.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm a dałabym sobie ręke uciąć, że czytałam książkę, w której bęben przedstawiony był jako opiekun i towarzysz podróży szamana. Może trochę potrwać zanim odgrzebię tytuł. Aczkolwiek nie jest to poparte moim doświadczeniem, więc nie będe się upierać ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak ,jak Pisze Wiejski Nasz Szaman ,Ja mając za sobą wiele podróży Szamańskich do świata duchów i z powrotem ,to przekonawszy się na swoim doświadczeniu ,to co nazywa się w Szamaniźmie zmienionymi stanami świadomości ,jest materialnym określeniem tego co zachodzi na poziomie komórek ciała i mózgu ,poprostu wszystkie komórki mając starą,zastałą świadomość ,przemieniają się -zmieniają na Nową świadomość ,a że jest ich w ciele wiele milionów proces musi potrwać ,co na poziomie materialnym jest równoznaczne z transem medytacyjnym lub mistycznym uniesieniem ,natomiast psychologicznie jest to związane z prawą połową mózgu (Emocjonalną,Kreatywną ,Intuicyjną,Twórczą , Podświadomą ).

Potwierdzam ,widząc jak ludzie instynktownie - nieświadomie w koło mnie uzdrawiają się emocjonalnie i łączą Psychikę (prawa połowa mózgu ) z Logiką (lewa połowa mózgu) czyli Psycho logika/logia ,wykonując gest do skroni palcem wskazującym ,przykładając go tam .

Link to comment
Share on other sites

Guest EmptyHand

Wiem, że lepiej zrobić samemu bęben, ale wybacz, na razie nie mam takiego warsztatu by to zrobić i nie wiem jakbym miał zdobyć. Poza tym bęben czasami wykonywano z myślą dla szamana, szczególnie jak szaman był młody i nie posiadał jeszcze takich umiejętności a był wybrany przez duchy.

 

Bęben to tylko i aż narzędzie i traktowany był jak ulubiony rumak, który zabierał szamana w podróż. Wszystko to kwestia rytualna, tak jak ze świętymi roślinami - dla nas to mogą być tylko halucynogeny czy inne psychodeliki dające niezły haj a dla nich świętość łącząca z duchami. Kwestia wrażliwości i nastawienia.

 

Mogę dostać zrobiony pode mnie bęben a potem spędzić z nim mnóstwo czasu, zaznajomić się energetycznie i połączyć by rzeczywiście mi służył.

 

Ja tutaj bardziej pytałem o te ekstatyczne pozycje z tej ksiązki albo coś ponad to i o tym chciałbym się czegoś dowiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...